Jesteśmy Cambridge English Language Assessment Exam Preparation Centre oraz akredytowanym Centrum Egzaminacyjnym: TELC (The European Language Certificates), LCCI (London Chamber of Commerce and Industry), PTE (Pearson Test of English) General i Young Learners. Zapewniamy kompleksowe przygotowanie do egzaminów: Cambridge FCE, CAE, CPE, IELTS; TELC, PTE General oraz LCCI, które są uznawane przez uczelnie oraz pracodawców na całym świecie za wystarczający dowód znajomości języka obcego. W ramach poszerzonej oferty egzaminacyjnej możemy zaproponować młodszym słuchaczom przygotowanie do egzaminów: Cambridge YLE, KET, PET oraz PTE Young Learners.

W przypadku wszystkich wymienionych egzaminów posiadamy uprawnienia do przeprowadzania egzaminów we wszystkich oddziałach Szkoły.

Przygotowujemy również do zdawania egzaminów organizowanych przez Instytut Goethego, Instytut Włoskiego, Instytut Cervantesa, oraz Alliance Française, umożliwiających uzyskanie certyfikatów, potwierdzających stopień znajomości danego języka obcego.

 

Egzaminy Cambridge English (FCE, CAE, CPE)

Egzaminy Cambridge English to gama certyfikatów sprawdzających znajomość języka angielskiego na różnych poziomach zaawansowania. Opierają się na Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego (Common European Framework of Reference). Egzaminy, przygotowane przez ekspertów językowych Cambridge, oceniają umiejętność komunikacji w języku angielskim w rzeczywistych sytuacjach.

Egzaminy FCE, CAE, CPE są najbardziej znanymi egzaminami językowymi na całym świecie, oferowanymi przez Uniwersytet Cambridge już od blisko 100 lat.

Prestiżowe dyplomy Cambridge English uznawane są przez wiele uniwersytetów, instytucji edukacyjnych oraz pracodawców na całym świecie, a w Polsce stanowią m.in. udokumentowanie kwalifikacji językowych wymaganych od pracowników polskiej służby cywilnej oraz przewodników turystycznych i pilotów wycieczek (są honorowane przez MEN).

Rejestracja na egzamin

Placówki Profi-Lingua organizują egzaminy Cambridge dla osób uczestniczących w naszych kursach:

  • egzaminacyjnych, którzy otrzymali rekomendację lub gwarancję od swojego lektora,
  • innych niż egzaminacyjne na danym poziomie zaawansowania, którzy chcieliby podejść do wybranego egzaminu dla sprawdzenia swoich umiejętności

Jak zgłosić się na egzamin:

  • Upewnij się, że otrzymałeś rekomendację lub gwarancję od swojego lektora (ważne tylko w przypadku słuchaczy Profi-Lingua uczęszczających na kursy egzaminacyjne).
  • Zgłoś chęć przystąpienia do egzaminu w sekretariacie placówki.
  • Wypełnij formularz zgłoszeniowy, zaakceptuj regulamin i wpłać zaliczkę.
  • Twoje zgłoszenie zostanie przekazane przez pracowników placówki.
  • Tydzień przed egzaminem otrzymasz na adres mailowy wskazany w formularzu wszystkie niezbędne dokumenty tzw. Confirmation of Entry.
  • W dniu egzaminy staw się na 15 min. przed czasem z ważnym dokumentem tożsamości oraz dokumentem Confirmation of Entry.

 

Egzaminy Cambridge English (YLE, KET, PET)

 

Egzaminy Cambridge przeznaczone są także dla dzieci młodszych (Young Learners Exams) oraz młodzieży i dorosłych (KET, PET). Egzaminy YLE sprawdzają 4 umiejętności: czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie. Testy YLE nie są oceniane w kategoriach: zdany/niezdany, na certyfikacie widnieje liczba tarcz otrzymana przez dziecko z każdej części testu.

Cambridge English: Key (KET) jest pierwszym z serii egzaminów Cambridge. Występuje w wersji dla dorosłych i dla młodzieży (for Schools). Certyfikat KET poświadcza znajomość języka angielskiego na podstawowym poziomie.

Cambridge English: Preliminary (PET) jest drugim pod względem zaawansowania egzaminem w serii egzaminów Cambridge. Certyfikat PET pokazuje, że posiadasz umiejętność posługiwania się językiem angielskim w sytuacjach życia codziennego. Egzamin PET jest dostępny w wersji dla dorosłych i dla młodzieży (for Schools).

 

EGZAMINY TELC

 

Egzaminy telc zostały opracowane w odniesieniu do skali poziomów biegłości językowej ujętej w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy - Common European Framework of Reference (CEFR). Certyfikaty telc uwzględniają różne poziomy zaawansowania językowego od A1 do C2 i obejmują 9 języków: angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, portugalski, rosyjski, czeski i turecki. Egzaminy obejmują tematykę z podstawowych dziedzin życia i są ukierunkowane na sprawdzanie umiejętności komunikowania się.

Certyfikaty TELC są znane i honorowane na terenie Unii Europejskiej. Wiele szkół wyższych w Polsce zdecydowało się uznać egzaminy TELC jako końcowe egzaminy językowe. Egzaminy TELC są także uznawane w administracji państwowej, instytucjach publicznych i gospodarczych. Zostały akredytowane przez Urząd Służby Cywilnej (od poziomu B1).

 

Egzaminy LCCI

London Chamber of Commerce and Industry (Londyńska Izba Przemysłowo-Handlowa) jest międzynarodową instytucją, działającą w ponad 130 krajach i jedną z największych brytyjskich instytucji potwierdzających certyfikatami kwalifikacje językowe i zawodowe w języku angielskim.

Certyfikaty LCCI stanowią prestiżowe i rozpoznawane na całym świecie świadectwo kompetencji językowych głównie w dziedzinie biznesu. Określane są jako „Paszporty do zatrudnienia”. To zaszczytne miano wiąże się ze znakomitą rozpoznawalnością certyfikatów pośród największych i najbardziej prestiżowych instytucji edukacyjnych i biznesowych w ponad 130 krajach. LCCI przyznaje certyfikaty w takich dziedzinach jak: Business English, General English, English for Industry and Commerce, English for Tourism and English for Teacher Qualifications.

Certyfikaty LCCI są cennym uzupełnieniem kwalifikacji zawodowych i honorowane są w ponad 130 krajach przez pracodawców, uniwersytety i instytucje finansowe. Certyfikaty LCCI są akredytowane przez Urząd Służby Cywilnej w Polsce.

 

Egzaminy PTE GENERAL

Egzaminy PTE General umożliwiają ocenę oraz zdobycie certyfikatu poświadczającego kompetencje językowe. Skierowany jest do osób dla których język angielski nie jest językiem ojczystym (English for Speakers of Other Languages – ESOL). Kładzie nacisk na komunikację w sytuacjach „z życia wziętych”. Ponadto sprawdza 4 umiejętności językowe: słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie oraz weryfikuje znajomość gramatyki w trakcie oceny pozostałych umiejętności językowych.

 

Egzaminy PTE YOUNG LEARNERS

Egzaminy przeznaczone są dla dzieci w wieku 6 – 13 lat. Sprawdzają 4 umiejętności językowe: słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie. Ponadto koncentruje się na komunikowaniu się niż na gramatyce, weryfikują znajomość gramatyki w trakcie oceny pozostałych umiejętności językowych. Podczas egzaminu dzieci biorą udział w sytuacjach, z którymi spotykają się życiu codziennym. Pozwalają na swobodne wyrażania się i pokazują, jak dobrze dzieci posługują się językiem angielskim.

 

GWARANCJA ZDANIA EGZAMINU!

Szkoła Języków Obcych PROFI-LINGUA, wprowadza dla swoich kursantów, uczęszczających na kursy egzaminacyjne, przygotowujące do zdawania egzaminów, pisemną gwarancję pozytywnego zdania egzaminów FCE, CAE, CPE, TELC i LCCI. Gwarantujemy osiągnięcie sukcesu w zdaniu wybranego egzaminu. Kursant, który, przy zachowaniu warunków gwarancji, nie zda egzaminu - adekwatnego do ukończonego poziomu - ma prawo do bezpłatnego uczęszczania na ten sam poziom w kolejnym roku szkolnym.

 

WIĘCEJ O CERTYFIKATACH:

JĘZYK ANGIELSKI

JĘZYK NIEMIECKI

JĘZYK FRANCUSKI

JĘZYK HISZPAŃSKI

JĘZYK WŁOSKI

JĘZYK ROSYJSKI

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Rozumiem