Akademia Programowania i Rozwoju

Czym jest Akademia Programowania i Rozwoju?

To niesamowita i ogólnorozwojowa przygoda w Galaktyce Tajemnic przeznaczona dla dzieci w wieku szkolnym. Pan Bystrzak zabiera dzieci w pełną ciekawych i ekscytujących przygód podróż w kosmos, gdzie będą miały okazję zmierzyć się z przeróżnymi zadaniami, łamigłówkami, wyzwaniami, projektami i eksperymentami dla dzieci.
Program został opracowany przez panią Katarzynę Trojańską - terapeutkę pedagogiczną, glottodydaktyka i neurodydaktyka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z uczniami oraz współautorkę pierwszej w Europie publikacji o edukacji STEAM. To dzięki niej na naszych warsztatach w niebanalny sposób połączyliśmy umiejętności matematyczne z kompetencjami miękkimi.

  Akademia Programowania i Rozwoju to:
 • fascynujące warsztaty dla dzieci w metodologii STEAM integrujące wiedzę z różnych dziedzin nauki takich jak matematyka, fizyka, biologia, plastyka, czy muzyka czy kodowanie dla dzieci.
 • zajęcia zgodne z nurtem neurodydaktyki – mózg Twojego dziecka je pokocha. Uczymy wykorzystując zasady funkcjonowania mózgu, stawiamy na jego naturalne predyspozycje do nabywania wiedzy. Nasze zajęcia są twórcze, a nie odtwórcze.
 • nowoczesne zajęcia z wykorzystaniem robota edukacyjnego Photon, iPadów, oraz wielu aplikacji uczących m.in. kodowania, tworzenia filmów, komponowania muzyki oraz rysowania czy zasad zdrowego trybu życia.
 • program rozwijający umiejętności przyszłości, które potrzebne będą dzieciom na rynku pracy w 2030-2050r. w tym umiejętności pracy w grupie, krytycznego myślenia, planowania i nieszablonowego rozwiązywania problemów.

Dla kogo są warsztaty i jak długo trwają?

Warsztaty są dla dzieci w wieku 7-12 lat. Dzieci spotykają się i uczą w dwóch grupach wiekowych:

 • 7-9 lat: 60 spotkań x 60 min
 • 10-12 lat: 60 spotkań x 60 min

Jak będzie wyglądać przygoda Twojego dziecka w Akademii?

Przewodnikiem kursu jest Pan Bystrzak, który w towarzystwie swojego dobrego kumpla robota Photona zabiera dzieci w podróż do Galaktyki Tajemnic, gdzie dzieci mają okazję odwiedzić różne planety takie jak Muzos, Matematikos, Humanum, czy Logix, poznać niesamowitych mieszkańców tych planet i stawić czoła wyzwaniom, zagadkom, eksperymentom czy problemom do rozwiązania przygotowanym dla nich specjalnie przez Pana Bystrzaka.

W trakcie kosmicznej podróży dzieci nauczą się:

 • jak kodować robota Photona przy użyciu aplikacji, a następnie wykorzystać go do tego, by z sukcesem ukończyć międzyplanetarne misje,
 • jak programować i rozumieć następstwo zdarzeń w programowaniu,
 • jak w aplikacji zaprojektować m.in. przestrzenny model rakiety kosmicznej z opisem funkcjonalności czy projekt sieci wodociągów,
 • jak eksperymentować i poszukiwać, samodzielnie bądź w grupie, rozwiązań problemów,
 • jak myśleć krytycznie, działać twórczo i pod presją czasu,
 • jak współpracować z rówieśnikami, by zakończyć zadanie sukcesem,
 • jak stworzyć kreatywną zagadkę matematyczną,
 • jak dbać o własne zdrowie np. poprzez znajomość zagrożeń płynących z nadmiernego spożywania cukru.

Naukowa akademia bystrzaka

Dlaczego warto wybrać Akademię Programowania i Rozwoju?

Podczas warsztatów w Akademii Programowania i Rozwoju dzieci mają okazję być nie tylko uczestnikami, ale przede wszystkim wcielą się w rolę wynalazców, konstruktorów, naukowców czy odkrywców. Będą miały okazję zadawać pytania i szukać na nie odpowiedzi. Rolą nauczyciela jest moderacja zajęć i wsparcie dzieci. Podczas zajęć to nie nauczyciel podaje gotowe rozwiązania. Dzieci znajdują je same a nauczyciel służy radą i wskazówkami.


Na zajęciach dzieciom będzie towarzyszył dobry kumpel Pana Bystrzaka - robot Photon oraz nieodzowny element wielu projektów, czyli iPAD najnowszej generacji.


Powyższe narzędzia pomogą dzieciom rozwinąć nie tylko koordynację wzrokowo-ruchową i orientację przestrzenną ale też spowodują, że dziecko będzie przyswajało wiedzę nie wiedząc o tym, że się uczy.


Podczas kursu nauczyciel jest z rodzicami w stałym kontakcie, a po każdym semestrze dziecko otrzyma pisemny raport postępów w nauce.

Zarezerwuj bez zobowiązań!

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Jeśli tak, wypełnij poniższy formularz, wskazując preferowany sposób komunikacji.

  Klikając „wyślij” wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym w celu przedstawienia oferty ProfiLingua oraz potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności oraz akceptujesz jej warunki. Administratorem przekazanych danych osobowych jest Tutore Poland sp. z o.o. .
  Wszystkie kursy językowe