hajsik haslo kalendarz book1 book2 paper pin graphs headphones swinka torba zegarek zegarek2certyfikaty biznesman certyfikat email fb plus arrow-light-top arrow-light-bot arrow-light-left arrow-light-right arrow-long-top arrow-long-bot arrow-long-left arrow-long-right close
Wybierz rodzaj kursu
Aby poznać szczegółową ofertę wybierz rodzaj kursu!

Metoda nauczania

Chcesz mówić w języku obcym bez barier? Profi-Lingua posługuje się w nauczaniu metodą komunikatywną, opierającą się na aktywnym rozwijaniu podstawowych zdolności językowych: rozumienia ze słuchu, czytania, pisania, a przede wszystkim swobodnego i poprawnego mówienia. Podczas zajęć lektorzy kładą szczególny nacisk na kształtowanie praktycznych umiejętności posługiwania się językiem obcym – uczą naturalnego porozumiewania się w różnych sytuacjach życia codziennego i zawodowego, formułowania opinii i argumentowania.

Sprawdź swój poziom – kliknij i niezobowiązująco sprawdź poziom języka!

Cechy metody komunikatywnej:

 • nacisk na komunikację z wykorzystaniem wszystkich dostępnych narzędzi – autentycznych tekstów, nagrań, tablic interaktywnych;
 • efektywność nauki – „zanurzenie w języku”;
 • doskonalenie znajomości języka obcego: mówienia, rozumienia ze słuchu, czytania i pisania.

Zalety metody komunikatywnej:

 • efektywnie i szybko uczysz się porozumiewać w języku obcym;
 • widzisz postępy w nauce;
 • systematycznie poznajesz nowe słownictwo, zwroty, konstrukcje gramatyczne;
 • stale ćwiczysz to, czego się dotychczas nauczyłeś;
 • potrafisz płynnie mówić w języku, którego się uczysz;
 • łatwo odnajdujesz się w nowych sytuacjach językowych;
 • rośnie Twoja umiejętność rozumienia ze słuchu;
 • potrafisz coraz lepiej czytać ze zrozumieniem.

Jak uczą lektorzy?

 • Prowadzą ćwiczenia komunikacyjne, podczas których istnieje możliwość wymiany poglądów, doświadczeń czy rozmowy w języku obcym.
 • Przeprowadzają improwizacje symulujące realne sytuacje, monitorują poprawne użycie języka.
 • Wykorzystują artykuły prasowe, fragmenty filmów, programów telewizyjnych i reklam.
 • Skupiają się na ćwiczeniu wszystkich czterech sprawnościach językowych (słuchanie, mówienie, czytanie, pisanie), ale kładą największy nacisk na komunikację werbalną w każdej sytuacji: ogólnej, biznesowej, specjalistycznej.
 • Dzięki różnorodnym ćwiczeniom zachęcają Słuchaczy do spontaniczności i kreatywności podczas zajęć.

Programy nauczania
Profi-Lingua opracowuje i wdraża własne programy nauczania na prowadzonych kursach językowych. Realizowane programy uwzględniają najnowsze rozwiązania technologiczne, takie jak wykorzystanie oprogramowania komputerowego i sprzętu audio-wideo. Nauka jest wspomagana dodatkowymi materiałami opracowanymi przez nauczycieli i dostępnymi dla wszystkich Kursantów na stronie internetowej Profi-Lingua.
Materiały metodyczno-dydaktyczne
Profi-Lingua udostępnia nauczycielom i Kursantom wiele dodatkowych materiałów metodyczno-dydaktycznych. Uczestnicy kursów, poza korzystaniem z materiałów dostępnych w Strefie Słuchacza, mają również do dyspozycji bibliotekę i mediatekę, w których znajdą książki, filmy i płyty ułatwiające naukę języka lub wzbogacające wiedzę. Oprócz tego Profi-Lingua proponuje Słuchaczom wiele dodatkowych zajęć, takich jak zajęcia konwersacyjne, gramatyczne, leksykalne, kulturoznawcze, podczas których nauczyciele udostępniają liczne dodatkowe materiały.

Chcesz zwiększyć swoje umiejętności? Kursy w Profi-Lingua Ci w tym pomogą! Zapisz się na kurs
Rozwiąż bezpłatny test
Serwis używa cookies!

Kontynuując zgadzasz się na naszą politykę prywatności.

OK, zgadzam się
OK, zgadzam się
arrow-long-left
Sprawdź się na bezpłatnym teście! Rozwiąż bezpłatny placement test, a my sprawdzimy Twój poziom z języka obcego. Zainwestuj 15 minut i sprawdź się. Gdy pytania staną się zbyt trudne, zakończ test. Jeśli nie znasz odpowiedzi – nie odpowiadaj. Niezależnie od tego otrzymasz wynik końcowy. Skontaktujemy się z Tobą w celu dokładnego omówienia wyników testu i podpowiemy Ci, który z naszych kursów jest najbardziej optymalny do poziomu Twojej wiedzy.

Zapomniałeś hasło?

Wypróbuj wersję demo

Wersja demo

Załóż konto