hajsik haslo kalendarz book1 book2 paper pin graphs headphones swinka torba zegarek zegarek2certyfikaty biznesman certyfikat email fb plus arrow-light-top arrow-light-bot arrow-light-left arrow-light-right arrow-long-top arrow-long-bot arrow-long-left arrow-long-right close
Wybierz rodzaj kursu
Aby poznać szczegółową ofertę wybierz rodzaj kursu!

Szybka powtórka do matury

2017-06-20

Poradnik maturalny

We wrześniu miałeś dobre chęci, w październiku rozpisałeś harmonogram przygotowań, w listopadzie musiałeś go zmienić. W grudniu święta, więc odłożyłeś powtarzanie do matury na styczeń, ale koniec semestru i ferie sprawiły, że nie zdążyłeś się wziąć do pracy… W lutym z nowym zapałem opracowałeś plan i już miałeś siadać do nauki, ale w marcu znów nadeszły święta i pokrzyżowały Ci ambitne plany. Nastał kwiecień, matura z matematyki za miesiąc… Jak w tak krótkim czasie powtórzyć cały materiał?

Sprawa jest trudna, ale nie beznadziejna. Oto trzy sprawdzone sposoby, które – realizowane łącznie – pomogą Ci nadrobić zaległości.

 

1. Zapisz się na intensywny kurs maturalny z matematyki

Przestań się łudzić, że poradzisz sobie sam. Ostatni miesiąc przed maturą to ostatnia szansa, by czegoś się nauczyć. Skoro przez 7 miesięcy nie udało Ci się zasiąść do nauki, nie ryzykuj! Zapisz się na intensywny kurs maturalny z matematyki – taki jak kurs last minute w Profi-Matura, na którym pod okiem nauczyciela egzaminatora powtórzysz cały materiał. Korzyści z takiego rozwiązania jest wiele:
• masz pewność, że wszystko zostało rozplanowane tak, by na żadne zagadnienie nie zabrakło czasu;
• uczysz się nie tylko przedmiotu, lecz także pracy z arkuszem maturalnym;
• nie musisz tracić czasu na samodzielne poszukiwanie materiałów – otrzymujesz je gotowe, w atrakcyjnej formie.

 

2. Znajdź dobrą bazę wiedzy

Na miesiąc przed maturą nie masz już czasu na wyszukiwanie informacji, porządkowanie ich i selekcjonowanie. Znajdź gotowe repetytorium – podziel jego zawartość przez liczbę dni, które zostały do matury, i codziennie czytaj wyznaczony fragment. Najlepiej, gdyby znalazła się w nim nie tylko teoria, lecz także były omówienia zadań – tak jak w opracowaniu zamieszczonym na platformie edukacyjnej Profi-Matura. Pełne omówienie zagadnień do matury z matematyki na poziomie podstawowym i na poziomie rozszerzonym jest tu bogato ilustrowane przykładowymi rozwiązaniami, wykresami, diagramami i uzupełnione ponad trzema tysiącami zadań do rozwiązania.

 

3. Rozwiązuj arkusze egzaminacyjne i konsultuj się z nauczycielem

Każda minuta poświęcona na praktyczne ćwiczenia jest na wagę złota – być może to, czego się dzięki nim nauczysz, uratuje Cię na maturze z matematyki. W razie problemów konsultuj się z nauczycielem – zaoszczędzi Ci to sporo czasu i nerwów. Pamiętaj też, że pedagog – zwłaszcza mający uprawnienia egzaminatora CKE – może uczulić Cię na czyhające w testach kruczki, których istnienia byś nawet nie przypuszczał.

Ze względu na krótki czas, który został na powtórki, najlepiej byłoby, abyś mógł – jak kursanci Profi-Matura – zwrócić się do nauczyciela zawsze, kiedy tego będziesz potrzebował. Jeśli jednak nie znajdziesz nikogo, kto by Ci pomógł w każdej chwili, spisz sobie pytania i poproś o pomoc na przykład swojego nauczyciela matematyki. Pamiętaj, że stawką jest Twoja przyszłość!

Sprawdź swój poziom
Serwis używa cookies!

Kontynuując zgadzasz się na naszą politykę prywatności.

OK, zgadzam się
OK, zgadzam się
arrow-long-left
Sprawdź się na bezpłatnym teście! Rozwiąż bezpłatny placement test, a my sprawdzimy Twój poziom z języka obcego. Zainwestuj 15 minut i sprawdź się. Gdy pytania staną się zbyt trudne, zakończ test. Jeśli nie znasz odpowiedzi – nie odpowiadaj. Niezależnie od tego otrzymasz wynik końcowy. Skontaktujemy się z Tobą w celu dokładnego omówienia wyników testu i podpowiemy Ci, który z naszych kursów jest najbardziej optymalny do poziomu Twojej wiedzy.

Zapomniałeś hasło?

Wypróbuj wersję demo

Wersja demo

Załóż konto