hajsik haslo kalendarz book1 book2 paper pin graphs headphones swinka torba zegarek zegarek2certyfikaty biznesman certyfikat email fb plus arrow-light-top arrow-light-bot arrow-light-left arrow-light-right arrow-long-top arrow-long-bot arrow-long-left arrow-long-right close
Wybierz rodzaj kursu
Aby poznać szczegółową ofertę wybierz rodzaj kursu!

Jak wybrać kurs maturalny?

2017-06-20

Poradnik maturalny

Matura z matematyki to nie lada wyzwanie. Przygotowania do niej muszą obejmować nie tylko sam materiał wskazany przez CKE, ale także ćwiczenie pracy z arkuszem egzaminacyjnym. Dobrym sposobem na zorganizowanie sobie powtórek jest zapisanie się na kurs maturalny z matematyki, gdzie pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela-egzaminatora będzie można opanować wszelką potrzebną wiedzę i umiejętności.

Bez względu na to, czy zdajesz maturę z matematyki na poziomie podstawowym, czy też szykujesz się do matury na poziomie rozszerzonym, w ofercie szkół kursowych znajdziesz coś dla siebie. Pamiętaj jednak, by przed podjęciem decyzji o zapisaniu się na kurs dobrze sprawdzić szkołę, bo kurs kursowi nie jest równy.

 

Jak oceniać oferty kursów maturalnych z matematyki?

Jeśli chcesz zapewnić sobie sukces, zwróć uwagę na następujące elementy ofert kursów maturalnych z matematyki:

  • Czy wykładowcy są egzaminatorami CKE?

Ich przewaga polega na tym, że sami sprawdzają testy, widzą najczęściej popełniane błędy i mogą przed nimi ostrzec. Nie bez znaczenia jest też fakt, że na bieżąco są szkoleni przez CKE, wiedzą więc, jakie niespodzianki szykuje Komisja dla kolejnego rocznika maturzystów.

  • Co mówią absolwenci kursów i jakie wyniki osiągnęli na maturze z matematyki?

Jeśli starsi koledzy polecają kurs, a statystyki dotyczące zdawalności potwierdzają ich sukcesy, to znak, że szkole można zaufać.

  • Jaką metodą prowadzone są powtórki?

Dobrze, jeśli powtórki do matury z matematyki prowadzone są sprawdzoną metodą. Przy tak specyficznym przedmiocie jak matematyka – wymagającym logicznego myślenia, precyzji i łączenia wiadomości z różnych działów – nie ma miejsca na improwizację.

 

Metoda nauczania – klucz do sukcesu na maturze z matematyki

Dlaczego metoda jest tak ważna? Bo nauka do matury z matematyki powinna być przemyślana, ustrukturyzowana i dostosowana do specyfiki przedmiotu. Nie możemy tu, jak np. w biologii czy historii, uczyć się raz jednego zagadnienia, a raz innego. W matematyce  wszystko bazuje na pewnych wspólnych podstawach, jeden „dział” wyrasta z drugiego. Jeśli np. nie opanujesz funkcji liniowych i kwadratowych, nie poradzisz sobie również z wielomianami trzeciego stopnia.

Idąc tym tropem, opracowaliśmy na potrzeby kursów maturalnych z matematyki prowadzonych w Profi Matura specjalną metodę indywidualnego eliminowania zaległości. Sprawdzamy, czego nie umiesz, a potem kolejno wyrównujemy braki – od najprostszych zagadnień po bardziej złożone. Czy to działa? Sukcesy naszych absolwentów są najlepszym dowodem.

Sprawdź swój poziom
Serwis używa cookies!

Kontynuując zgadzasz się na naszą politykę prywatności.

OK, zgadzam się
OK, zgadzam się
arrow-long-left
Sprawdź się na bezpłatnym teście! Rozwiąż bezpłatny placement test, a my sprawdzimy Twój poziom z języka obcego. Zainwestuj 15 minut i sprawdź się. Gdy pytania staną się zbyt trudne, zakończ test. Jeśli nie znasz odpowiedzi – nie odpowiadaj. Niezależnie od tego otrzymasz wynik końcowy. Skontaktujemy się z Tobą w celu dokładnego omówienia wyników testu i podpowiemy Ci, który z naszych kursów jest najbardziej optymalny do poziomu Twojej wiedzy.

Zapomniałeś hasło?

Wypróbuj wersję demo

Wersja demo

Załóż konto