hajsik haslo kalendarz book1 book2 paper pin graphs headphones swinka torba zegarek zegarek2certyfikaty biznesman certyfikat email fb plus arrow-light-top arrow-light-bot arrow-light-left arrow-light-right arrow-long-top arrow-long-bot arrow-long-left arrow-long-right close
Wybierz rodzaj kursu
Aby poznać szczegółową ofertę wybierz rodzaj kursu!

Matura – jak sprawdzić, czy zdasz?

2017-06-20

Poradnik maturalny

Nie masz głowy do matematyki i boisz się, czy zdasz maturę z tego przedmiotu? A może postanowiłeś zdawać maturę na poziomie rozszerzonym i chciałbyś wiedzieć, na jaki wynik masz szansę? Są sposoby, żeby to sprawdzić. Nie tylko przekonasz się dzięki nim, co by było, gdybyś maturę z matematyki musiał pisać już dziś, lecz także zawczasu zidentyfikujesz zaległości i sobie z nimi poradzisz, by w maju lepiej zdać egzamin.

 

Mierz się z arkuszem na czas

Rozwiązuj testy. Zacznij od arkuszy maturalnych z poprzednich lat (znajdziesz je na stronie www.cke.edu.pl) – rozwiąż je, sprawdź z kluczem odpowiedzi i zapoznaj się z przygotowanymi przez CKE omówieniami. Ale nie poprzestawaj na tym. Rozwiązuj także inne testy typu maturalnego (z internetu lub wydawane w tradycyjnej formie).

Pamiętaj przy tym, że na maturze z matematyki będziesz mieć ograniczony czas na rozwiązanie zadań. Zanim zasiądziesz do pracy, ustaw stoper na 170 minut, jeśli zdajesz maturę z matematyki na poziomie podstawowym, lub na 180 minut, jeśli zdajesz maturę na poziomie rozszerzonym. Sprawdzisz w ten sposób, czy presja czasu działa na Ciebie mobilizująco, czy może wręcz przeciwnie – nie pozwala Ci się skupić i sprawia, że zapominasz najbardziej oczywiste rzeczy. Warto to wiedzieć (i oswoić się z tym!), zanim nadejdzie dzień właściwego egzaminu.

 

Próbna matura to NIE bzdura

Choć próbny egzamin może Ci się wydawać wymysłem, podejdź do niego poważnie. Nie bez powodu licealiści przygotowujący się do matury z matematyki w Profi-Matura, gdzie metoda nauczania jest sprawdzona i potwierdzona sukcesami maturzystów, piszą aż 3 takie egzaminy. Każdy z nich to szansa sprawdzenia się w atmosferze przypominającej tę, która czeka Cię podczas majowego sprawdzianu.

Dzięki próbnej maturze z matematyki dowiesz się, jakie masz szanse na uzyskanie wymarzonego wyniku z właściwego egzaminu. Ale to nie wszystko. Zobaczysz, jak radzisz sobie ze stresem egzaminacyjnym, i na pewno trochę się z nim oswoisz. Co najważniejsze, wreszcie zidentyfikujesz swoje zaległości. (Na tym zresztą opiera się tajemnica skuteczności kursów maturalnych z matematyki Profi-Matura: identyfikowanie zaległości + praca nad nimi = sukces).

 

Test diagnostyczny prawdę Ci powie

Jeszcze innym sposobem sprawdzenia, jakie masz szanse na maturze jest napisanie specjalnego testu diagnostycznego. Taką możliwość masz np. w szkołach Profi-Matura – test nic nie kosztuje i nie zobowiązuje Cię do zapisania się na kurs, a na pewno pozwoli Ci się zorientować, na jaki wynik Cię stać.

Dodatkową zaletą diagnozy jest możliwość omówienia wyników z egzaminatorem CKE, który nie tylko powie Ci, nad jakimi zagadnieniami matematycznymi powinieneś popracować, lecz także uczuli Cię na pułapki kryjące się w samym arkuszu. Bez względu na to, czy zechcesz później zapisać się na kurs maturalny z matematyki, czy może zdecydujesz, że do matury z matematyki uczysz się sam, taka diagnoza będzie dla Ciebie doskonałym punktem wyjścia do przygotowań.

 

Sprawdź swój poziom
Serwis używa cookies!

Kontynuując zgadzasz się na naszą politykę prywatności.

OK, zgadzam się
OK, zgadzam się
arrow-long-left
Sprawdź się na bezpłatnym teście! Rozwiąż bezpłatny placement test, a my sprawdzimy Twój poziom z języka obcego. Zainwestuj 15 minut i sprawdź się. Gdy pytania staną się zbyt trudne, zakończ test. Jeśli nie znasz odpowiedzi – nie odpowiadaj. Niezależnie od tego otrzymasz wynik końcowy. Skontaktujemy się z Tobą w celu dokładnego omówienia wyników testu i podpowiemy Ci, który z naszych kursów jest najbardziej optymalny do poziomu Twojej wiedzy.

Zapomniałeś hasło?

Wypróbuj wersję demo

Wersja demo

Załóż konto