hajsik haslo kalendarz book1 book2 paper pin graphs headphones swinka torba zegarek zegarek2certyfikaty biznesman certyfikat email fb plus arrow-light-top arrow-light-bot arrow-light-left arrow-light-right arrow-long-top arrow-long-bot arrow-long-left arrow-long-right close
Wybierz rodzaj kursu
Aby poznać szczegółową ofertę wybierz rodzaj kursu!

Matura – jak sprawdzić, czy zdasz?

2017-06-20

Poradnik maturalny

Nie masz głowy do matematyki i boisz się, czy zdasz maturę z tego przedmiotu? A może postanowiłeś zdawać maturę na poziomie rozszerzonym i chciałbyś wiedzieć, na jaki wynik masz szansę? Są sposoby, żeby to sprawdzić. Nie tylko przekonasz się dzięki nim, co by było, gdybyś maturę z matematyki musiał pisać już dziś, lecz także zawczasu zidentyfikujesz zaległości i sobie z nimi poradzisz, by w maju lepiej zdać egzamin.

 

Mierz się z arkuszem na czas

Rozwiązuj testy. Zacznij od arkuszy maturalnych z poprzednich lat (znajdziesz je na stronie www.cke.edu.pl) – rozwiąż je, sprawdź z kluczem odpowiedzi i zapoznaj się z przygotowanymi przez CKE omówieniami. Ale nie poprzestawaj na tym. Rozwiązuj także inne testy typu maturalnego (z internetu lub wydawane w tradycyjnej formie).

Pamiętaj przy tym, że na maturze z matematyki będziesz mieć ograniczony czas na rozwiązanie zadań. Zanim zasiądziesz do pracy, ustaw stoper na 170 minut, jeśli zdajesz maturę z matematyki na poziomie podstawowym, lub na 180 minut, jeśli zdajesz maturę na poziomie rozszerzonym. Sprawdzisz w ten sposób, czy presja czasu działa na Ciebie mobilizująco, czy może wręcz przeciwnie – nie pozwala Ci się skupić i sprawia, że zapominasz najbardziej oczywiste rzeczy. Warto to wiedzieć (i oswoić się z tym!), zanim nadejdzie dzień właściwego egzaminu.

 

Próbna matura to NIE bzdura

Choć próbny egzamin może Ci się wydawać wymysłem, podejdź do niego poważnie. Nie bez powodu licealiści przygotowujący się do matury z matematyki w Profi-Matura, gdzie metoda nauczania jest sprawdzona i potwierdzona sukcesami maturzystów, piszą aż 3 takie egzaminy. Każdy z nich to szansa sprawdzenia się w atmosferze przypominającej tę, która czeka Cię podczas majowego sprawdzianu.

Dzięki próbnej maturze z matematyki dowiesz się, jakie masz szanse na uzyskanie wymarzonego wyniku z właściwego egzaminu. Ale to nie wszystko. Zobaczysz, jak radzisz sobie ze stresem egzaminacyjnym, i na pewno trochę się z nim oswoisz. Co najważniejsze, wreszcie zidentyfikujesz swoje zaległości. (Na tym zresztą opiera się tajemnica skuteczności kursów maturalnych z matematyki Profi-Matura: identyfikowanie zaległości + praca nad nimi = sukces).

 

Test diagnostyczny prawdę Ci powie

Jeszcze innym sposobem sprawdzenia, jakie masz szanse na maturze jest napisanie specjalnego testu diagnostycznego. Taką możliwość masz np. w szkołach Profi-Matura – test nic nie kosztuje i nie zobowiązuje Cię do zapisania się na kurs, a na pewno pozwoli Ci się zorientować, na jaki wynik Cię stać.

Dodatkową zaletą diagnozy jest możliwość omówienia wyników z egzaminatorem CKE, który nie tylko powie Ci, nad jakimi zagadnieniami matematycznymi powinieneś popracować, lecz także uczuli Cię na pułapki kryjące się w samym arkuszu. Bez względu na to, czy zechcesz później zapisać się na kurs maturalny z matematyki, czy może zdecydujesz, że do matury z matematyki uczysz się sam, taka diagnoza będzie dla Ciebie doskonałym punktem wyjścia do przygotowań.

 

Rozwiąż test
Zostaw numer - oddzwonimy!
Serwis używa cookies!

Kontynuując zgadzasz się na naszą politykę prywatności.

OK, zgadzam się
OK, zgadzam się
arrow-long-left
Wybierz test, który chcesz rozwiązać:
Wybierz rodzaj testu:
WYBIERZ RODZAJ TESTU: POWODZENIA!

Zapomniałeś hasło?

Wypróbuj wersję demo

Wersja demo

Załóż konto