hajsik haslo kalendarz book1 book2 paper pin graphs headphones swinka torba zegarek zegarek2certyfikaty biznesman certyfikat email fb plus arrow-light-top arrow-light-bot arrow-light-left arrow-light-right arrow-long-top arrow-long-bot arrow-long-left arrow-long-right close
Wybierz rodzaj kursu
Aby poznać szczegółową ofertę wybierz rodzaj kursu!

Matura z matematyki i co dalej?

2017-06-20

Poradnik maturalny

Zdecydowałeś się zdawać matematykę na maturze na poziomie rozszerzonym i chcesz starać się o przyjęcie na studia, na których przedmiot ten jest punktowany? Świetnie! Teraz czas wybrać uczelnię, na której chciałbyś zdobywać wykształcenie. Na podstawie rankingu „Perspektywy” podpowiemy Ci, jakie uczelnie w  kraju zostały w 2016 roku uznane za liderów kształcenia na kierunkach, które mogłyby Cię zainteresować.

 

Matematyka

Jeżeli pasjonuje Cię ten przedmiot, chciałbyś go studiować i zależy Ci na dobrym poziomie kształcenia, powinieneś pomyśleć o studiach na Uniwersytecie Warszawskim lub Jagiellońskim. Dobrym wyborem – z pierwszej piątki – będą również: Politechnika Warszawska, Uniwersytet Wrocławski i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

Fizyka i astronomia

Najlepiej kształcącymi na tym kierunku uczelniami okazały się w 2016 roku: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Politechnika Warszawska oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 

Chemia

Marzenia o chemii jako przedmiocie kształcenia najpełniej zrealizujesz na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Jagiellońskim, a także na Politechnice Wrocławskiej i Gdańskiej oraz na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

Ekonomia

Z wysokiego poziomu kształcenia przyszłych ekonomistów słynie nie od dziś Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Dalej w rankingu plasują się: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

 

Finanse i rachunkowość

Jeśli planujesz związać swoje życie zawodowe z finansami, najlepszym rozwiązaniem będzie podjęcie studiów na jednej z następujących uczelni: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Warszawski, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

 

Zarządzanie

Najlepszymi uczelniami kształcącymi przyszłą kadrę menedżerską okazały się Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Warszawski, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Politechnika Poznańska oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Poznaniu i w Katowicach.

 

Architektura i urbanistyka

Przyszli architekci powinni się zainteresować ofertą dydaktyczną politechnik. Szczególnie dobrym wyborem będą studia na Politechnice Warszawskiej, Politechnice Wrocławskiej, Politechnice Śląskiej w Gliwicach, a także na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki oraz na Politechnice Poznańskiej

 

Automatyka, robotyka i mechatronika

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz politechniki: Warszawska, Wrocławska, Śląska w Gliwicach i Poznańska – oto uczelnie, na których poznasz tajniki sterowania procesami, stosowania rozwiązań elektronicznych i sztucznej inteligencji.

Budownictwo

Chcesz zostać inżynierem budownictwa? Dobre wykształcenie w wymarzonym zawodzie zdobędziesz na Politechnice Wrocławskiej, w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, na Politechnice Warszawskiej, na Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz na Politechnice Poznańskiej.

 

Elektronika i telekomunikacja

W kształceniu specjalistów z tego zakresu przodują: Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Politechnika Wrocławska oraz Politechnika Śląska w Gliwicach, a także Politechnika Gdańska.

 

Kierunki IT

Jeśli fascynują Cię komputery i chciałbyś w przyszłości zasilić szeregi specjalistów IT, postaraj się o miejsce na liście studentów którejś z takich uczelni, jak: Politechnika Warszawska, Akademii Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Uniwersytet Warszawski, Politechnika Wrocławska, Politechnika Poznańska.

 

Jeśli wciąż jeszcze nie wiesz, gdzie chciałbyś studiować, wybierz się na dni otwarte. Poznasz wtedy dokładniej możliwości uczelni, porozmawiasz z wykładowcami i studentami, dzięki temu z pewnością łatwiej Ci będzie podjąć decyzję.

Rozwiąż test
Zostaw numer - oddzwonimy!
Serwis używa cookies!

Kontynuując zgadzasz się na naszą politykę prywatności.

OK, zgadzam się
OK, zgadzam się
arrow-long-left
Wybierz test, który chcesz rozwiązać:
Wybierz rodzaj testu:
WYBIERZ RODZAJ TESTU: POWODZENIA!

Zapomniałeś hasło?

Wypróbuj wersję demo

Wersja demo

Załóż konto