hajsik haslo kalendarz book1 book2 paper pin graphs headphones swinka torba zegarek zegarek2certyfikaty biznesman certyfikat email fb plus arrow-light-top arrow-light-bot arrow-light-left arrow-light-right arrow-long-top arrow-long-bot arrow-long-left arrow-long-right close
Wybierz rodzaj kursu
Aby poznać szczegółową ofertę wybierz rodzaj kursu!

Z czego się uczyć do matury?

2017-06-20

Poradnik maturalny

Naukę do matury czas zacząć. Jeśli chcesz osiągnąć wymarzone rezultaty, musisz ją odpowiednio zaplanować, zaopatrzyć się w pomoce, rozważyć różne możliwości zorganizowania powtórek. Pomożemy Ci! Zobacz, z czego warto korzystać podczas przygotowań do matury z matematyki.

 

Materiały do samodzielnej nauki

W księgarniach i w Internecie znajdziesz wiele materiałów, które pomogą Ci w powtórkach. Przydatne będą przede wszystkim:

• Repetytoria

Książki zawierające opracowania zagadnień maturalnych i zadania. Są na ogół dostępne w dwóch wersjach – dla osób zdających maturę z matematyki na poziomie podstawowym i dla osób zdających maturę na poziomie rozszerzonym. Wydawnictwa tego typu pomogą Ci z pewnością opanować cały materiał nauczania i zaplanować powtórki.

• Arkusze maturalne i testy typu maturalnego

Rozwiązuj ich jak najwięcej, by wyćwiczyć umiejętność wykorzystywania wiedzy w praktyce i radzenia sobie z typowymi pułapkami czyhającymi w arkuszach. Pamiętaj, żeby nie ograniczać się przy tym do sprawdzania poprawności odpowiedzi. Jeśli któreś zadania rozwiązałeś źle, prześledź wówczas koniecznie podaną w kluczu drogę dochodzenia do właściwego wyniku.

 

A może kurs maturalny z matematyki?

Zanim zdecydujesz, że do matury z matematyki będziesz uczyć się sam, odpowiedz sobie na trzy proste pytania:

• Czy zdarzyło Ci się kiedyś podjąć postanowienie, a potem – np. z braku czasu – go nie dotrzymać?
• Czy miałeś kiedykolwiek problemy ze zrozumieniem któregoś z zagadnień matematycznych?
• Czy chciałbyś mieć w swoim otoczeniu jakąś kompetentną osobę, która o maturze z matematyki i trudnościach związanych z przygotowaniami do niej wie wszystko?

Jeśli odpowiedziałeś „tak” na któreś z tych pytań, przemyśl możliwość zapisania się na kurs maturalny z matematyki. Jeśli będziesz przygotowywał się samodzielnie, wcześniej czy później dopadnie Cię kryzys. Jego przyczyną może być nawał innych obowiązków odrywających Cię od powtórek albo problem z zadaniem, który podetnie Ci skrzydła i zgasi zapał.

Na kursie maturalnym nie jesteś z tym wszystkim sam, do nauki motywuje Cię grupa. Możesz też liczyć na wsparcie nauczyciela. Na przykład w Profi-Matura nad Twoimi przygotowaniami będzie czuwał wykładowca, który jest egzaminatorem CKE i bardzo dobrze zna wymagania maturalne. Możesz skorzystać z jego pomocy nie tylko na zajęciach, lecz także między nimi – online.

 

Sukces to połączenie sił?

Kurs maturalny z matematyki zapewni Ci sukces pod warunkiem – rzecz jasna – że nie poprzestaniesz na uczestnictwie w zajęciach, ale poświęcisz też trochę czasu na pracę własną. O skuteczności takiego połączenia możemy zapewnić Cię na przykładzie maturzystów uczących się w Profi-Matura. Bez względu na to, czy zdawali maturę z matematyki na poziomie podstawowym, czy maturę na poziomie rozszerzonym, scenariusz przygotowań był ten sam: udział w kursie stacjonarnym + ćwiczenia w domu (na specjalnej platformie edukacyjnej mamy ponad 3000 zadań). Efekty zaskakiwały nieraz samych maturzystów.

Sprawdź swój poziom
Serwis używa cookies!

Kontynuując zgadzasz się na naszą politykę prywatności.

OK, zgadzam się
OK, zgadzam się
arrow-long-left
Sprawdź się na bezpłatnym teście! Rozwiąż bezpłatny placement test, a my sprawdzimy Twój poziom z języka obcego. Zainwestuj 15 minut i sprawdź się. Gdy pytania staną się zbyt trudne, zakończ test. Jeśli nie znasz odpowiedzi – nie odpowiadaj. Niezależnie od tego otrzymasz wynik końcowy. Skontaktujemy się z Tobą w celu dokładnego omówienia wyników testu i podpowiemy Ci, który z naszych kursów jest najbardziej optymalny do poziomu Twojej wiedzy.

Zapomniałeś hasło?

Wypróbuj wersję demo

Wersja demo

Załóż konto