W dzisiejszych czasach coraz ważniejsze staje się potwierdzenie poziomu znajomości języka angielskiego zdanym egzaminem lub uzyskanym certyfikatem. Istnieje wiele możliwości wyboru - od IELTS do TOEIC, a decyzja o tym, który będzie dla Ciebie najbardziej przydatny, zależy od różnych czynników. Jednak jeden z certyfikatów - B2 First, znany lepiej jako FCE, wyróżnia się na tle innych. Dlaczego warto mieć certyfikat FCE? Oto 7 najważniejszych powodów!

 

Certyfikaty Cambridge - skuteczna edukacja językowa

Zanim opiszemy zalety posiadania certyfikatu FCE (B2 First), kilka słów o tym, z jakich części składa się egzamin i dlaczego nauka do niego jest jednym z najbardziej efektywnych sposobów zgłębiania tajników języka angielskiego.

FCE to egzamin, który określa, czy osiągnąłeś poziom znajomości języka angielskiego na poziomie B2, czyli wyższym średniozaawansowanym. Poziom B2 pozwala na dość swobodne posługiwanie się angielskim w sytuacjach zawodowych oraz codziennych i jest wystarczający do tego, aby dobrze poradzić sobie z komunikacją z native speakerami.

Sam egzamin podzielony jest na części i sprawdza następujące umiejętności językowe: słuchanie ze zrozumieniem, czytanie, pisanie, mówienie oraz rozumienie i umiejętność posługiwania się angielskim słownictwem i gramatyką. Kursy językowe, które solidnie przygotowują kandydatów do egzaminu FCE, wymagają od nich sporej dawki pracy i nauki, jednak uzyskane efekty są naprawdę satysfakcjonujące. Poziom FCE to ten, na którym mówienie po angielsku staje się prawdziwą przyjemnością i nie sprawia Ci już żadnych problemów.

 

Jakie jeszcze zalety ma posiadanie certyfikatu FCE?

FCE jest uznawane na całym świecie

Egzaminy Cambridge są oficjalnie uznawane przez ponad 20 000 organizacji na całym świecie, w tym uniwersytety, instytucje rządowe i prywatne firmy, takie jak Sony, Bayer czy American Express. To oznacza, że certyfikat FCE jest doskonałym wyborem, jeśli nie jesteś jeszcze pewien, gdzie zamierzasz pracować lub studiować. Niezależnie od tego, co postanowisz, z FCE w kieszeni, będziesz mógł udokumentować swoją znajomość języka angielskiego.

 

B2 First ułatwia znalezienie pracy lub podjęcie studiów za granicą

Język obcy na odpowiednim poziomie to konieczność, jeśli zamierzasz pracować lub studiować za granicą. W dobie globalizacji angielski odgrywa rolę uniwersalnej platformy komunikacyjnej w nauce, biznesie i rozrywce. Już sam proces przeprowadzki i poszukiwania pracy lub uczelni stanie się łatwiejszy, gdy będziesz miał certyfikat FCE.

 

FCE zwiększa Twoją wartość na rynku pracy

Certyfikat FCE przyda Ci się także wtedy, gdy nie zamierzasz wyjeżdżać z Polski. Języki obce na wysokim poziomie, a szczególnie angielski, to cenna kompetencja, którą warto mieć w swoim cv. Certyfikat FCE znacznie podnosi Twoją wartość na rynku pracy i daje Ci przewagę nad innymi kandydatami do pracy. Dla rekruterów B2 First to dowód, że warto Cię zatrudnić.

 

B2 First jest ważne na zawsze!

W przeciwieństwie do innych certyfikatów językowych FCE nie ma terminu ważności. Nie musisz zdawać go co 5 lat, jak choćby egzaminu TOEIC. Wystarczy zdać go raz, aby zyskać potwierdzenie wysokich kompetencji językowych na stałe. To rozwiązanie bardzo przyjazne dla kieszeni. Pozwala także zaoszczędzić czas.

 

FCE pozwala Ci lepiej zrozumieć angielski

Nie będziemy udawać, że zdanie B2 First to bułka z masłem. Certyfikat ten jest rozpoznawalny na całym świecie, ponieważ jest gwarantem wysokiego poziomu znajomości języka i umiejętności jej praktycznego zastosowania. Jedna z części egzaminu - Use of English - sprawdza zrozumienie angielskich struktur gramatycznych i leksykalnych. Oznacza to, że aby zdać FCE, musisz naprawdę zacząć rozumieć angielski. Kursy przygotowawcze do tego egzaminu są o dokładniejsze, bardziej szczegółowe i wymagające niż kursy nie-egzaminacyjne.

 

B2 First to krok w kierunku dwujęzyczności

Egzaminy Cambridge podzielone są według stopnia trudności, a FCE jest dopiero trzeci od końca. Oznacza to, że Twoja edukacja językowa w zakresie angielskiego nie musi się na nim skończyć. Po nim możesz przygotować się do C1 Advanced (CAE) i C2 Proficiency (CPE). Ten ostatni certyfikat to dowód na to, że osiągnąłeś dwujęzyczność, a Twój angielski jest równie dobry, jak ten, którym posługują się native speakerzy.

 

Zaimponuj znajomym!

Przyznajmy to szczerze, kto nie lubi chwalić się swoimi osiągnięciami? W świecie zdominowanym przez raczej średnie umiejętności językowe, certyfikat FCE to coś, co rzeczywiście wyróżnia!

 

Szkoła ProfiLingua oferuje kursy przygotowawcze do egzaminów na wszystkich poziomach. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i autorskiej metodzie PROFI nasi Słuchacze podchodzą do egzaminu FCE doskonale przygotowani. Wybierz formę nauki, która najbardziej Ci odpowiada - online lub stacjonarnie - i zdobądź certyfikat B2 First!

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.