Najlepsze obcojęzyczne reklamy świąteczne

Świąteczne reklamy bawią i wzruszają, ale stanowią także źródło wiedzy o kulturze kraju, w którym powstały. Przedstawiamy najlepsze z nich!

Jak nie uczyć się języka angielskiego?

Nie potrafię. Nigdy nie będę mówić płynnie po angielsku. Ile razy zdarzyło Ci się wypowiedzieć takie słowa? Dzisiaj podpowiadamy, co zrobić, aby zmienić swoje nastawienie i polepszyć wyniki.

Jak napisać artykuł publicystyczny po angielsku?

Artykuł publicystyczny to forma wypowiedzi, która może pojawić się na maturze rozszerzonej z języka angielskiego. Sprawdź, jak napisać artykuł po angielsku i jakie są wymogi egzaminacyjne.

Alfabet w języku angielskim – wymowa fonetyczna liter

Czy możesz powtórzyć? Jak się to pisze? Czy możesz przeliterować? Spieszymy z pomocą i w dzisiejszym artykule przedstawiamy wymowę fonetyczną od A do Z.

Najpopularniejsze angielskie imiona i nazwiska – co warto o nich wiedzieć?

Czy imię Rose Dawson z Titanica brzmiałoby tak romantycznie, gdyby zostało przełożone na język polski? Jak ma się do tego kwestia przetłumaczalności? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Konstrukcja have something done – wyjaśnienie, zastosowanie i ćwiczenia

I have dyed my hair czy I have had my hair dyed – czym różnią się od siebie te dwa zdania i dlaczego nie możesz traktować ich tak samo? W dzisiejszym artykule znajdziesz wyjaśnienie i poznasz nową konstrukcję.

Future Perfect i Future Perfect Continuous – porównanie czasów i ćwiczenia

Czy jeśli coś dzieje się w przyszłości, można to wyrazić na kilka sposobów? W angielskim pomogą Ci w tym różne czasy. Przed nami porównanie oraz ćwiczenia utrwalająco-sprawdzające.

Czas Present Perfect Continuous – budowa, zastosowanie, przykłady

Jak mówić o czymś, co zaczęło się w przeszłości, a mimo to wciąż jest aktualne? To temat w sam raz dla osób na poziomie średnio zaawansowanym. Oto budowa, zastosowanie i przykłady zdań w czasie Present Perfect Continuous.

Would rather, would prefer, had better – kiedy i jak używać tych konstrukcji?

Chcesz coś komuś dyskretnie zasugerować, a może wyrażasz własne upodobania? Dowiedz się, kiedy i jak używać konstrukcji would rather, would prefer czy had better, aby uzyskać zamierzone efekty.

Kiedy używać strony biernej w języku angielskim?

Nawet jeśli w języku polskim konstrukcje bezosobowe pełnią drugorzędną rolę, w angielskim to chleb powszedni. Wyjaśniamy krok po kroku, kiedy i jak używać passive voice.

Czas Future Perfect – budowa, zastosowanie, przykłady

Czy można mówić o przyszłości tak, jakby już się wydarzyła? Okazuje się, że to możliwe! Służy do tego czas Future Perfect, który przedstawiamy w dzisiejszym artykule.

Czas Past Perfect – budowa, zastosowanie, przykłady

Co jeśli ktoś zdał sobie sprawę, że coś zrobił albo czegoś nie wykonał? Z gramatycznego punktu widzenia musi użyć… czasu zaprzeszłego. Brzmi znajomo? Przeczytaj artykuł i przypomnij sobie szczegóły!

Unreal past (przeszłość nierzeczywista) w języku angielskim

Żałuję, chciałbym, najwyższy czas… Czasem warto sobie pogdybać, szczególnie jeśli pomoże Ci w to nauce angielskiego. Sprawdź, jak rozumieć unreal past!

Past Perfect i Past Simple – porównanie czasów i ćwiczenia

Nauka angielskich czasów zaprocentuje nie tylko na szkolnym sprawdzianie, ale i w codziennej komunikacji. W tym artykule znajdziesz porównanie Past Perfect i Past Simple oraz piosenki i ćwiczenia, które przydadzą się do powtórek.

Dopełniacz saksoński (Saxon Genitive) w języku angielskim – co należy wiedzieć na jego temat?

Choć dopełniacz saksoński to zagadnienie poruszane już na początku nauki, wciąż możesz się wahać między kilkoma opcjami. Sprawdź, co jeszcze należy wiedzieć na jego temat.

Past Simple i Past Continuous – porównanie czasów i ćwiczenia

Kiedy stosujemy Past Simple? Po czym poznać Past Continuous? Jak poprawnie stosować oba czasy? Na te i podobne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Echo questions w języku angielskim – czym są i kiedy je stosować?

Pytania echo to pytania, które naśladują wcześniejszą wypowiedź. Jeśli nic Ci to nie mówi, pora nadrobić zaległości! Dowiedz się, czym dokładnie są i kiedy je stosować.

Czas Future Perfect Continuous – budowa, zastosowanie, przykłady

Future Perfect Continuous to jeden z najbardziej intrygujących czasów angielskich, który za włożony wysiłek z pewnością się odwdzięczy. Oto zasady i przykłady.

Czas Past Perfect Continuous – budowa, zastosowanie, przykłady

O zaprzeszłości w przeszłości, czyli angielskich czasów ciąg dalszy. W dzisiejszym artykule bierzemy pod lupę jedno z trudniejszych zagadnień gramatycznych. Zaczynamy!

Znaki zodiaku w języku angielskim

Zagłębimy się dziś nieco w astrologię i przeprowadzimy Cię przez podstawową terminologię. Oto znaki zodiaku w języku angielskim i ich mocne oraz słabe strony.

Cechy charakteru i osobowości w języku francuskim – poszerz zasób słownictwa!

Sprawdź, jak opisać swoje mocne lub słabe strony przy użyciu odpowiednich przymiotników i poszerz zasób słownictwa.

Czas Future Continuous – konstrukcja, użycie i przykłady

Every step you take. I’ll be watching you – poznajesz czyje to słowa? Dzisiaj możesz powspominać i przy okazji sprawdzić użycie czasu przyszłego ciągłego.

Kolejność przymiotników w zdaniu angielskim – zasady i przykłady

Nagromadzone w jednym zdaniu przymiotniki przyprawiają o zawrót głowy! Nie masz pewności, jaka jest prawidłowa kolejność w języku angielskim? Poznaj zasady i rozszyfruj z nami przykłady.

Członkowie bliższej i dalszej rodziny po ukraińsku – poznaj nowe słownictwo

Ponoć mama czy tata to pierwsze słowa, jakie wypowiada niemowlę. Poznaj nowe słownictwo i sprawdź, jak nazywają się członkowie bliższej i dalszej rodziny w języku ukraińskim.

Present Perfect i Present Perfect Continuous – porównanie i ćwiczenia

Masz świadomość, że istnieją, ale nie do końca wiesz, jaką funkcję pełnią? Choć Present Perfect i Present Perfect Continuous mają ze sobą wiele wspólnego, nie wrzucaj ich do jednego worka.

Wyposażenie kuchni po angielsku – poznaj nowe słownictwo

Poznaj nowe słownictwo, za pomocą którego opiszesz wyposażenie kuchni po angielsku. Z językowego punktu widzenia - to także dobra okazja, aby przećwiczyć pewne konstrukcje gramatyczne.

Czas Past Continuous – budowa, zastosowanie i przykłady

Choć często występuje z czasem przeszłym prostym, to nie jedyna rzecz, jaką warto o nim wiedzieć. Przypomnij sobie, jak tworzyć Past Continuous i sprawdź przykładowe zastosowanie.

Idiomy z kolorami po angielsku – zwiększ zasób swojego słownictwa!

Poznaj popularne konstrukcje językowe w języku angielskim i zwiększ zasób swojego słownictwa. W dzisiejszym artykule opowiemy o idiomach z kolorami – trochę na serio, trochę z przymrużeniem oka.

Czas Future Simple – budowa, zastosowanie i przykłady

O ile kwestia, czy warto się go uczyć, jest raczej bezdyskusyjna, to warto wiedzieć też, że czas Future Simple to jeden z najbardziej lubianych czasów. Sprawdź jego budowę, zastosowanie i zapamiętuj przykłady za pomocą piosenek!

Present Simple i Present Continuous – porównanie czasów i ćwiczenia

Przymierzasz się do testów czy egzaminów z języka angielskiego? Rozpoczynamy powtórkowy cykl gramatyczny! Oto porównanie czasów i ćwiczenia utrwalające.

Jak wykorzystać wakacje do nauki języka obcego?

Pokażemy Ci, jak wykorzystać wolny czas efektywnie i przyjemnie bez poczucia presji. Ucz się języka obcego w trakcie wakacje tak, jak lubisz i wróć do pracy bądź szkoły z nowym zapasem energii.

Small talk w języku niemieckim – przeprowadź ciekawą rozmowę!

Być może rozmowa na błahe tematy wydaje się powierzchowna i niepotrzebna, ale wiemy, jak temu zaradzić. Sprawdź, co zrobić, aby przeprowadzić ciekawą rozmowę.

Skandynawska kultura pracy – co to takiego?

Skandynawska kultura pracy to nie tylko work-life balance i dbanie o dobrostan pracowników. Sprawdź, jakie drobne zmiany sprawią, że i Ty poczujesz się lepiej w firmie i w zespole.

Na zakupach – nazwy artykułów spożywczych po ukraińsku i przykładowy dialog

Pora na nowe smaki! Dowiedz się więcej o ukraińskich specjałach i sprawdź nazwy artykułów spożywczych.

Pomieszczenia w domu i wyposażenie mieszkania – słownictwo portugalskie

Dom to miejsce, w którym nie tylko spędzasz dużo czasu, ale i realizujesz większość rutynowych czynności. W dzisiejszym artykule poznasz więc słownictwo portugalskie - oto główne pomieszczenia i ich wyposażenie.

Wakacyjne aktywności na świeżym powietrzu – słownictwo hiszpańskie

Wprawdzie szkoła się już zaczęła, ale dzięki pogodzie - wciąż jesteś myślami na plaży. Znajdź czas na hiszpański i poznaj słownictwo, które pomoże utrzymać wakacyjny nastrój!

Brytyjski humor – jak go poprawnie rozumieć?

Zdrowy dystans do siebie i bezlitosna spostrzegawczość, a wszystko to okraszone sporą dawką autoironii i sarkazmu. Sprawdź, jak go poprawnie rozumieć i dodaj do swojej prywatnej filmoteki kolejne tytuły.

Najczęściej popełniane błędy na egzaminie ósmoklasisty – sprawdź, na co uważać!

Ósmoklasisto, tych błędów lepiej nie popełniać! W dzisiejszym artykule podpowiadamy, na co uważać.

Wizyta w aptece – słownictwo francuskie i przykładowy dialog

Czy Francuzi często odwiedzają apteki? Jak radzą sobie z niegroźnymi dolegliwościami? Odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Tworzenie przeciwieństw w języku włoskim – naucz się nowych przymiotników

Przeciwieństwa się przyciągają? W dzisiejszym artykule pokazujemy, że tak!

Pozytywne i negatywne cechy charakteru – słownictwo hiszpańskie

Z jaką atmosferą kojarzy Ci się Hiszpania? Jakimi słowami opisałbyś tamtejszych mieszkańców? Poznaj pozytywne oraz negatywne cechy charakteru po hiszpańsku.

Transport i podróżowanie – słownictwo norweskie

Podróżowanie to Twoja pasja? Tym razem zabierzemy Cię do jednego z krajów skandynawskich i podpowiemy, co warto zobaczyć.

Ryby, ptaki i owady – poznaj włoskie słownictwo z tej kategorii

Pesci, uccelli, insetti…Poznaj włoskie słownictwo z tej kategorii i przy okazji poszerz wiadomości z zakresu ochrony środowiska.

Hiszpańskie słownictwo związane z porami roku i pogodą – poznaj je!

Kiedy brakuje tematów do rozmowy, mówisz o pogodzie? Hiszpańskie słownictwo związane z porami roku i el tiempo wcale nie jest takie przewidywalne!

Francuska kuchnia – dania, których musisz spróbować podczas wizyty w tym kraju!

Francuska kuchnia jest wyrafinowana i... wymagająca: aby rozkoszować się jej smakiem, nie możesz traktować jej po macoszemu. Sprawdź dania, których musisz spróbować podczas wizyty w tym kraju!

Codzienny kontakt z językiem obcym – dlaczego jest tak ważny w procesie uczenia się?

Prawdopodobnie często słyszysz, że codzienny kontakt z językiem obcym to podstawa. Jednak czy naprawdę wiesz, dlaczego jest on taki ważny w procesie uczenia się?

Lato i wakacje – szwedzkie słownictwo tematyczne

Midsommar, czyli noc świętojańska w szwedzkim wydaniu. Czy Skandynawowie celebrują ten czas podobnie jak kraje anglosaskie i Słowianie? Dowiedz się więcej i sprawdź słownictwo tematyczne.

W sądzie – angielskie słownictwo tematyczne

Interesuje Cię prawo, a może lubisz seriale kryminalne? Jesteś w dobrym miejscu, bo czas na angielskie słownictwo w sądzie.

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. ...
  7. 11
Zdjęcia: Getty Images
Wszystkie kursy językowe