Jak wyrażać opinię w języku angielskim? Zwroty i przykłady

I think that… I feel that… Mówienie o tym, co myślisz w języku angielskim, nie musi za każdym razem wyglądać tak samo. Sprawdź przydatne zwroty.

Past Perfect – budowa, zastosowanie, przykłady

Zastanawiasz się, jak wyglądałoby zdanie, w którym jedna czynność z przeszłości poprzedza inną, również przeszłą? Z gramatycznego punktu widzenia trzeba użyć… czasu zaprzeszłego, czyli tak zwanego Past Perfect.

Certyfikaty z języka angielskiego – jakie są i czym się różnią?

Co to są certyfikaty językowe, dlaczego jest ich tak wiele i czym w ogóle się różnią? Dowiedz się z dzisiejszego artykułu!

CAE – Certificate in Advanced English – co warto wiedzieć

Aż 70% pracodawców spojrzy przychylniejszym okiem na kandydata, który posiada certyfikat językowy. Sprawdź, co warto wiedzieć o CAE i dowiedz się, jakie możliwości daje.

Co zrobić, kiedy dziecko nie chce się uczyć?

Dziecko, które nie chce się uczyć, komunikuje to w różny sposób. Oto, co możemy zrobić, by mu pomóc.

Egzamin FCE – co daje i dlaczego warto go mieć?

W dzisiejszym artykule poznasz FCE, czyli jeden z najbardziej popularnych certyfikatów, który szturmem zdobywa serca studentów i pracowników. Oto, co daje B2 First i dlaczego warto go mieć.

Nauka języka obcego – poradnik dla introwertyka i nie tylko

Być może jesteś typem introwertyka i nie uwzględniasz swoich naturalnych predyspozycji podczas nauki języka obcego. Oto wskazówki, jak temu zaradzić.

Jak powiedzieć „kocham cię” w różnych językach?

W tym wyjątkowym dniu możesz sprawić drugiej osobie niespodziankę i wyznać „kocham cię” w różnych językach. Oto najpiękniejsze słowa, które warto wypowiedzieć.

Walentynki – jak na świecie obchodzi się święto zakochanych?

Kartka podarunkowa ze świnką zamiast z serduszkiem i prezenty wyłącznie dla panów. Skąd takie pomysły? Dowiedz się, jak na świecie obchodzi się święto zakochanych.

Wygląd i cechy charakteru – słownictwo portugalskie

Ponoć najbardziej liczy się wnętrze, ale kiedy chodzi o słownictwo, nie warto się ograniczać - poznaj portugalskie przymiotniki opisujące wygląd i cechy charakteru.

Interpunkcja w języku angielskim – poznaj najważniejsze zasady!

Interpunkcja pozwala zrozumieć zastosowanie znaków przestankowych w słowie pisanym. Jednak prawidłowa interpunkcja wymaga obszernej wiedzy i jeszcze większego doświadczenia. Poznaj najważniejsze zasady, za które inni będą Ci wdzięczni!

Części mowy w języku angielskim

The parts of speech, czyli w języku angielskim części mowy, są niezbędne w codziennej komunikacji. Sprawdź pełną klasyfikację oraz przykłady.

Ciekawe zwyczaje Brytyjczyków, które wprawiają w zdumienie

Co powiesz na zwykłą kanapkę z frytkami zamiast klasycznego burgera albo turlanie sera dla rozrywki? Nie bez powodu osobliwe zwyczaje Brytyjczyków owiane są legendą.

Czasownik have w języku angielskim – jakie jest jego znaczenie?

W jednym zdaniu mogą zmieścić się dwa czasowniki have. Dlaczego? Poznaj różne odsłony jednego z najpopularniejszych czasowników.

ENOUGH vs TOO – gramatyka języka angielskiego

Zbyt czy wystarczająco? W języku angielskim masz do dyspozycji dwa przysłówki stopnia, dzięki którym wyrazisz intensywność.

Przyimki miejsca – kiedy używać at, in, on?

W dzisiejszym artykule podpowiadamy, kiedy używać at, in i on oraz jakich połączeń wyrazowych się wystrzegać.

SO vs SUCH w języku angielskim – kiedy stosujemy?

Kiedy w języku angielskim stosujemy so, a kiedy such oraz jakich błędów lepiej unikać? Aby poznać odpowiedź, zajrzyj do artykułu!

Liczebniki główne i porządkowe w języku angielskim

Liczebników jako tako przedstawiać nie trzeba, ale w każdym języku rządzą się swoimi prawami. Dowiedz się, jakie zasady obowiązują w języku angielskim. Raz, dwa, trzy, start!

Złóż z nami życzenia świąteczne w wielu językach!

Jak złożyć życzenia bożonarodzeniowe w języku obcym? Proponujemy dziś kilkanaście językowych inspiracji. Przeczytaj ten artykuł i złóż z nami życzenia świąteczne w wielu językach!

Zwyczaje bożonarodzeniowe w różnych zakątkach świata

Każdy kraj ma swoje niepowtarzalne zwyczaje bożonarodzeniowe, które mogą wydawać się całkiem egzotyczne. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj najciekawsze tradycje świąteczne w różnych zakątkach świata!

Rozmowa telefoniczna po angielsku – przydatne zwroty!

Rozmowa telefoniczna nie należy do najlżejszych form komunikacji w języku angielskim. Poznaj nasze triki i przydatne zwroty po angielsku wraz z tłumaczeniem.

Najlepsze obcojęzyczne reklamy świąteczne

Świąteczne reklamy bawią i wzruszają, ale stanowią także źródło wiedzy o kulturze kraju, w którym powstały. Przedstawiamy najlepsze z nich!

Jak nie uczyć się języka angielskiego?

Nie potrafię. Nigdy nie będę mówić płynnie po angielsku. Ile razy zdarzyło Ci się wypowiedzieć takie słowa? Dzisiaj podpowiadamy, co zrobić, aby zmienić swoje nastawienie i polepszyć wyniki.

Jak napisać artykuł publicystyczny po angielsku?

Artykuł publicystyczny to forma wypowiedzi, która może pojawić się na maturze rozszerzonej z języka angielskiego. Sprawdź, jak napisać artykuł po angielsku i jakie są wymogi egzaminacyjne.

Alfabet w języku angielskim – wymowa fonetyczna liter

Czy możesz powtórzyć? Jak się to pisze? Czy możesz przeliterować? Spieszymy z pomocą i w dzisiejszym artykule przedstawiamy wymowę fonetyczną od A do Z.

Najpopularniejsze angielskie imiona i nazwiska – co warto o nich wiedzieć?

Czy imię Rose Dawson z Titanica brzmiałoby tak romantycznie, gdyby zostało przełożone na język polski? Jak ma się do tego kwestia przetłumaczalności? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Konstrukcja have something done – wyjaśnienie, zastosowanie i ćwiczenia

I have dyed my hair czy I have had my hair dyed – czym różnią się od siebie te dwa zdania i dlaczego nie możesz traktować ich tak samo? W dzisiejszym artykule znajdziesz wyjaśnienie i poznasz nową konstrukcję.

Future Perfect i Future Perfect Continuous – porównanie czasów i ćwiczenia

Czy jeśli coś dzieje się w przyszłości, można to wyrazić na kilka sposobów? W angielskim pomogą Ci w tym różne czasy. Przed nami porównanie oraz ćwiczenia utrwalająco-sprawdzające.

Czas Present Perfect Continuous – budowa, zastosowanie, przykłady

Jak mówić o czymś, co zaczęło się w przeszłości, a mimo to wciąż jest aktualne? To temat w sam raz dla osób na poziomie średnio zaawansowanym. Oto budowa, zastosowanie i przykłady zdań w czasie Present Perfect Continuous.

Would rather, would prefer, had better – kiedy i jak używać tych konstrukcji?

Chcesz coś komuś dyskretnie zasugerować, a może wyrażasz własne upodobania? Dowiedz się, kiedy i jak używać konstrukcji would rather, would prefer czy had better, aby uzyskać zamierzone efekty.

Kiedy używać strony biernej w języku angielskim?

Nawet jeśli w języku polskim konstrukcje bezosobowe pełnią drugorzędną rolę, w angielskim to chleb powszedni. Wyjaśniamy krok po kroku, kiedy i jak używać passive voice.

Czas Future Perfect – budowa, zastosowanie, przykłady

Czy można mówić o przyszłości tak, jakby już się wydarzyła? Okazuje się, że to możliwe! Służy do tego czas Future Perfect, który przedstawiamy w dzisiejszym artykule.

Czas Past Perfect – budowa, zastosowanie, przykłady

Co jeśli ktoś zdał sobie sprawę, że coś zrobił albo czegoś nie wykonał? Z gramatycznego punktu widzenia musi użyć… czasu zaprzeszłego. Brzmi znajomo? Przeczytaj artykuł i przypomnij sobie szczegóły!

Unreal past (przeszłość nierzeczywista) w języku angielskim

Żałuję, chciałbym, najwyższy czas… Czasem warto sobie pogdybać, szczególnie jeśli pomoże Ci w to nauce angielskiego. Sprawdź, jak rozumieć unreal past!

Past Perfect i Past Simple – porównanie czasów i ćwiczenia

Nauka angielskich czasów zaprocentuje nie tylko na szkolnym sprawdzianie, ale i w codziennej komunikacji. W tym artykule znajdziesz porównanie Past Perfect i Past Simple oraz piosenki i ćwiczenia, które przydadzą się do powtórek.

Dopełniacz saksoński (Saxon Genitive) w języku angielskim – co należy wiedzieć na jego temat?

Choć dopełniacz saksoński to zagadnienie poruszane już na początku nauki, wciąż możesz się wahać między kilkoma opcjami. Sprawdź, co jeszcze należy wiedzieć na jego temat.

Past Simple i Past Continuous – porównanie czasów i ćwiczenia

Kiedy stosujemy Past Simple? Po czym poznać Past Continuous? Jak poprawnie stosować oba czasy? Na te i podobne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Echo questions w języku angielskim – czym są i kiedy je stosować?

Pytania echo to pytania, które naśladują wcześniejszą wypowiedź. Jeśli nic Ci to nie mówi, pora nadrobić zaległości! Dowiedz się, czym dokładnie są i kiedy je stosować.

Czas Future Perfect Continuous – budowa, zastosowanie, przykłady

Future Perfect Continuous to jeden z najbardziej intrygujących czasów angielskich, który za włożony wysiłek z pewnością się odwdzięczy. Oto zasady i przykłady.

Czas Past Perfect Continuous – budowa, zastosowanie, przykłady

O zaprzeszłości w przeszłości, czyli angielskich czasów ciąg dalszy. W dzisiejszym artykule bierzemy pod lupę jedno z trudniejszych zagadnień gramatycznych. Zaczynamy!

Cechy charakteru i osobowości w języku francuskim – poszerz zasób słownictwa!

Sprawdź, jak opisać swoje mocne lub słabe strony przy użyciu odpowiednich przymiotników i poszerz zasób słownictwa.

Znaki zodiaku w języku angielskim

Zagłębimy się dziś nieco w astrologię i przeprowadzimy Cię przez podstawową terminologię. Oto znaki zodiaku w języku angielskim i ich mocne oraz słabe strony.

Czas Future Continuous – konstrukcja, użycie i przykłady

Every step you take. I’ll be watching you – poznajesz czyje to słowa? Dzisiaj możesz powspominać i przy okazji sprawdzić użycie czasu przyszłego ciągłego.

Kolejność przymiotników w zdaniu angielskim – zasady i przykłady

Nagromadzone w jednym zdaniu przymiotniki przyprawiają o zawrót głowy! Nie masz pewności, jaka jest prawidłowa kolejność w języku angielskim? Poznaj zasady i rozszyfruj z nami przykłady.

Członkowie bliższej i dalszej rodziny po ukraińsku – poznaj nowe słownictwo

Ponoć mama czy tata to pierwsze słowa, jakie wypowiada niemowlę. Poznaj nowe słownictwo i sprawdź, jak nazywają się członkowie bliższej i dalszej rodziny w języku ukraińskim.

Present Perfect i Present Perfect Continuous – porównanie i ćwiczenia

Masz świadomość, że istnieją, ale nie do końca wiesz, jaką funkcję pełnią? Choć Present Perfect i Present Perfect Continuous mają ze sobą wiele wspólnego, nie wrzucaj ich do jednego worka.

Wyposażenie kuchni po angielsku – poznaj nowe słownictwo

Poznaj nowe słownictwo, za pomocą którego opiszesz wyposażenie kuchni po angielsku. Z językowego punktu widzenia - to także dobra okazja, aby przećwiczyć pewne konstrukcje gramatyczne.

Czas Past Continuous – budowa, zastosowanie i przykłady

Choć często występuje z czasem przeszłym prostym, to nie jedyna rzecz, jaką warto o nim wiedzieć. Przypomnij sobie, jak tworzyć Past Continuous i sprawdź przykładowe zastosowanie.

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. ...
  7. 11
Zdjęcia: Getty Images
Wszystkie kursy językowe