Czas Past Continuous – budowa, zastosowanie i przykłady

Choć często występuje z czasem przeszłym prostym, to nie jedyna rzecz, jaką warto o nim wiedzieć. Przypomnij sobie, jak tworzyć Past Continuous i sprawdź przykładowe zastosowanie.

Czas Future Simple – budowa, zastosowanie i przykłady

O ile kwestia, czy warto się go uczyć, jest raczej bezdyskusyjna, to warto wiedzieć też, że czas Future Simple to jeden z najbardziej lubianych czasów. Sprawdź jego budowę, zastosowanie i zapamiętuj przykłady za pomocą piosenek!

Present Simple i Present Continuous – porównanie czasów i ćwiczenia

Przymierzasz się do testów czy egzaminów z języka angielskiego? Rozpoczynamy powtórkowy cykl gramatyczny! Oto porównanie czasów i ćwiczenia utrwalające.

Small talk w języku niemieckim – przeprowadź ciekawą rozmowę!

Być może rozmowa na błahe tematy wydaje się powierzchowna i niepotrzebna, ale wiemy, jak temu zaradzić. Sprawdź, co zrobić, aby przeprowadzić ciekawą rozmowę.

Skandynawska kultura pracy – co to takiego?

Skandynawska kultura pracy to nie tylko work-life balance i dbanie o dobrostan pracowników. Sprawdź, jakie drobne zmiany sprawią, że i Ty poczujesz się lepiej w firmie i w zespole.

Pomieszczenia w domu i wyposażenie mieszkania – słownictwo portugalskie

Dom to miejsce, w którym nie tylko spędzasz dużo czasu, ale i realizujesz większość rutynowych czynności. W dzisiejszym artykule poznasz więc słownictwo portugalskie - oto główne pomieszczenia i ich wyposażenie.

Wakacyjne aktywności na świeżym powietrzu – słownictwo hiszpańskie

Wprawdzie szkoła się już zaczęła, ale dzięki pogodzie - wciąż jesteś myślami na plaży. Znajdź czas na hiszpański i poznaj słownictwo, które pomoże utrzymać wakacyjny nastrój!

Brytyjski humor – jak go poprawnie rozumieć?

Zdrowy dystans do siebie i bezlitosna spostrzegawczość, a wszystko to okraszone sporą dawką autoironii i sarkazmu. Sprawdź, jak go poprawnie rozumieć i dodaj do swojej prywatnej filmoteki kolejne tytuły.

Wizyta w aptece – słownictwo francuskie i przykładowy dialog

Czy Francuzi często odwiedzają apteki? Jak radzą sobie z niegroźnymi dolegliwościami? Odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Tworzenie przeciwieństw w języku włoskim – naucz się nowych przymiotników

Przeciwieństwa się przyciągają? W dzisiejszym artykule pokazujemy, że tak!

Transport i podróżowanie – słownictwo norweskie

Podróżowanie to Twoja pasja? Tym razem zabierzemy Cię do jednego z krajów skandynawskich i podpowiemy, co warto zobaczyć.

Członkowie bliższej i dalszej rodziny po ukraińsku – poznaj nowe słownictwo

Ponoć mama czy tata to pierwsze słowa, jakie wypowiada niemowlę. Poznaj nowe słownictwo i sprawdź, jak nazywają się członkowie bliższej i dalszej rodziny w języku ukraińskim.

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. ...
  7. 40
Zdjęcia: Getty Images
Wszystkie kursy językowe