W czasach postępującej globalizacji umiejętność porozumiewania się z osobami spoza naszego kraju staje się warunkiem koniecznym dla rozwoju biznesu, niezależnie od branży. Brak wspólnego języka grozi nieporozumieniami i konfliktami pomiędzy zespołami pracowników z różnych części świata i znacznie utrudnia komunikację z dostawcami, klientami i kontrahentami. Na szczęście, istnieje uniwersalny język biznesu, co zdecydowanie upraszcza sprawę. Dlaczego inwestycja w “angielski dla firm” to trafiona decyzja?

Wyszkoleni pracownicy to większe zyski firmy

Rozwój kompetencji językowych personelu ma ogromny wpływ na sukces finansowy każdej firmy. Pracownicy, którzy swobodnie posługują się angielskim, są w stanie o wiele efektywniej wykonywać swoje zadania. Przedstawianie ofert, badania rynku, prowadzenie negocjacji lub prezentacji, obsługa klienta, działania marketingowe, uczestnictwo w zebraniach, raportowanie, komunikacja mailowa, czy codzienne utrzymywanie kontaktu z zespołami z innych krajów, to kluczowe obszary działalności każdej firmy. Kiedy pojawiają się w nich zakłócenia lub nieporozumienia, spada skuteczność i osiągane wyniki.

Podsumowując, inwestowanie w kursy języka angielskiego dla pracowników bez wątpienia przynosi pozytywne rezultaty. Należą do nich, przede wszystkim:

  •  zwiększona ogólna wydajność w zakresie produktywności, komunikacji i obsługi klienta,
  • wyższa sprzedaż zagraniczna,
  • bliższa, silniejsza i lepsza współpraca pomiędzy oddziałami firmy ulokowanymi w różnych krajach,
  • ograniczenie potencjalnych konfliktów i uprzedzeń dzięki lepszemu wzajemnemu zrozumieniu,
  • pracownicy, w których rozwój inwestujesz, czują się doceniani i są bardziej zmotywowani do pracy.

“Angielski dla firm” to więcej, niż nauka języka

Kursy angielskiego dla pracowników obejmują znacznie więcej niż tylko naukę branżowego słownictwa i struktur gramatycznych. Business English - opcja najchętniej wybierana i polecana dla firm - skupia się na dwóch niezwykle ważnych aspektach:

  • praktyczne wykorzystanie języka - podczas zajęć kursanci ćwiczą posługiwanie się angielskim w sytuacjach, z którymi muszą mierzyć się na co dzień. Ogromną wagę przykłada się do rozwoju kluczowych kompetencji - prowadzenia rozmowy i komunikacji mailowej po angielsku. Odgrywane są scenki zawierające elementy negocjacji, rozwiązywania problemów, omawiania różnych opcji i wybierania najlepszej z nich, itd.
  •  wiedzę z zakresu kultury i etykiety biznesowej - prowadzenie działań biznesowych, kiedy kontrahenci lub klienci wywodzą się z innego kręgu kulturowego, bywa prawdziwym polem minowym. Umiejętność właściwego zachowania się, uniknięcia popełnienia gafy i zniechęcenia do siebie drugiej strony może stanowić czynnik decydujący o powodzeniu przedsięwzięcia. Kursy angielskiego przygotowane z myślą o firmach, zawsze zawierają komponent wiedzy o kulturze innych krajów, podnosząc świadomość kursantów na temat mile i niemile widzianych zachowań w różnych krajach.

Firma, która inwestuje w lekcje angielskiego dla swoich pracowników, ma większe szanse na rozwój i odniesienie sukcesu niż taka, która zaniedbuje podnoszenie umiejętności personelu w tym obszarze. Dlatego, właściwie postawione pytanie nie powinno brzmieć “dlaczego warto zainwestować w kurs angielskiego dla firm”, ale “dlaczego jeszcze tego nie zrobiliśmy?”.

Wybierz mądrze i skorzystaj z oferty specjalnej!

{{cta('855e3963-6c6c-41b1-bcea-3034c61f72b8','justifycenter')}}

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.