Jak reagujesz na słowo „korepetycje”? Kojarzą Ci się ze wsparciem czy z nadrabianiem zaległości? Z mile spędzonym czasem czy z obowiązkiem i nudą? Jeśli wybierasz to drugie, zyskaj nową perspektywę. W niniejszym artykule pokażemy Ci, że korepetycje to komfort, dobra zabawa i... forma wyróżnienia.

 

K jak komfort

W pracy masz z góry ustalony grafik, w szkole – grupowy plan zajęć, a na ulubione hobby – starannie wygospodarowany czas. Wszystko to sprawia, że jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia, towarzyszą temu presja i niepewność, czy znajdziesz na to czas.

Na szczęście korepetycje to przede wszystkim swoboda wyboru. Oznacza to, że możesz zaproponować pasującą Ci godzinę zajęć bez konieczności konsultowania się ze wszystkimi dookoła.

Jednak na tym nie koniec. Czas dopasowany do Twoich potrzeb przynosi kolejne korzyści, które dotyczą nie tylko spraw organizacyjnych, ale i lepszego samopoczucia:

  • swoboda manewrów – ponieważ jesteś tylko Ty i korepetytor, to wprowadzenie wszelkich ewentualnych zmian w harmonogramie będzie prostsze i bezstresowe. Możesz nawet zaproponować inny dzień tygodnia, jeśli będzie tego wymagała zaistniała sytuacja.
  • poczucie bezpieczeństwa – jeżeli okaże się, że musisz odwołać lekcję, to po prostu ustalasz kolejny termin. Nie musisz się martwić, że zajęcia przepadną i ominie Cię jakieś istotne zagadnienie.
  • poczucie własnej wartości – dodatkowo wiesz, że Twoje zdanie i potrzeby się liczą, ponieważ korepetytor uzgadnia z Tobą ważne kwestie na bieżąco. Zyskujesz poczucie, że osobiście uczestniczysz w procesie nauki i masz satysfakcję, kiedy dokonujesz właściwych wyborów.

 

Z jak zabawa

Jeśli dotąd sądziłeś, że „nie wysiedzisz” na korepetycjach i będziesz się wiercił jak kilkuletnie dziecko, prawdopodobnie bazujesz na niemiłym doświadczeniu – swoim lub cudzym. Możliwe, że zraziłeś się do indywidualnych spotkań, które kiedyś niewiele Ci dały lub okazały się niedopasowane. Jednak czy to oznacza, że na korepetycjach zawsze musi wiać nudą? Nic podobnego!

Pewnie Ciebie tym stwierdzeniem zaskoczymy, ale do dobrej zabawy wcale nie potrzebujesz tłumu ludzi. Wykwalifikowany korepetytor nie tylko zadba o różnorodność materiałów, ale i rozładuje atmosferę, rzucając żart w języku obcym lub dzieląc się z Tobą jakąś ciekawą historyjką.

 

Pojawiają się zatem kolejne bonusy, takie jak:

  • dobre towarzystwo – zyskujesz cennego sprzymierzeńca, który lepiej pozna Twoje mocne oraz słabe strony i podsunie pomocne strategie. W takim towarzystwie będzie Ci się chciało uczyć.
  • bezstresowa atmosfera – masz zapewnione stałe wsparcie i nie obawiasz się, że ktoś z grupy Cię wyśmieje, bo popełniłeś błąd. Co prawda, korepetytor też może Ci zwrócić uwagę, ale zrobi to w subtelny, instruktywny sposób.

 

W jak wyróżnienie

Jeszcze jedno… Kiedy potrzebujesz korepetycji, nie jest to oznaką słabości. Po prostu korzystasz z opcji, która jest Ci na daną chwilę potrzebna. Nic dodać, nic ująć.

Co więcej, korepetycje są pewnego rodzaju wyróżnieniem, ponieważ wszystkie starania nauczyciela są skupione na Tobie, Twoich potrzebach i ewentualnych brakach. Dzięki temu czujesz, że to, co się dzieje na zajęciach, rzeczywiście jest o Tobie.

Jednocześnie pracujesz nad obranymi przez siebie celami. Efekty możesz osiągnąć jeszcze szybciej, niż zamierzyłeś na wstępie, bo masz zapewniony:

  • indywidualny rytm pracy – w szkolnictwie publicznym tempo nauki nie zawsze zależy od Ciebie. Alternatywą są korepetycje, w trakcie których nie musisz się martwić, że kolega z ławki pochłonie całą uwagę nauczyciela. Poza tym nie masz poczucia straconego czasu na powtórki, których nie potrzebujesz.
  • bezpośredni kontakt – spotykasz się z nauczycielem sam na sam. Możesz w każdym momencie poprosić o doprecyzowanie lub korepetytor sam zasugeruje, że warto omówić jeszcze jakiś temat.

 

Rozwój osobisty i edukacja są dla Ciebie ważne? Jeśli podobnie jak my uważasz, że warto uczyć się języków obcych, dołącz do nas. Uzupełnij niniejszy formularz i otrzymaj więcej informacji na temat kursów językowych w ProfiLingua.

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.