Dlaczego warto inwestować we wczesną naukę angielskiego Twojego dziecka? Czy chodzi tylko o to, że wczesne początki to solidna podstawa i szybsze efekty? To także, ale lista korzyści wynikających z edukacji językowej rozpoczętej w bardzo młodym wieku jest dłuższa. Jedną z nich, o której rzadko się mówi, jest ta, że Twoje dziecko znacznie łatwiej opanuje i polubi angielski, jeśli kojarzyć mu się on będzie ze świetną zabawą i przyjemnie spędzonym czasem. Jeśli jednak przegapiłeś ten moment i Twoja pociecha rozpoczęła już naukę w szkole - nie martw się. Znamy sposoby, dzięki którym sprawisz, że Twoje dziecko polubi naukę angielskiego.

Wspólna przygoda i zabawa to podstawa

Nauka angielskiego w przypadku dzieci to przede wszystkim zabawa. Niestety, polski system edukacji wymaga testowania zdobytej wiedzy już od pierwszej klasy szkoły podstawowej, co może prowadzić do stresu i zniechęcać dzieci do nauki. Masz możliwość temu przeciwdziałać, samodzielnie zmieniając naukę w mile spędzony czas. Jeśli np. chcesz pomóc synowi lub córce w zapamiętaniu nowych słówek, możesz to zrobić na kilka sposobów: poprzez rysowanie, zabawę plasteliną, układanie wyrazu z literek do gry w Scrabble, wykorzystanie przedmiotów, które masz w domu itd. Układajcie dialogi, odgrywajcie scenki, śpiewajcie wspólnie piosenki po angielsku. Pamiętaj, że ma to być wspólna zabawa i przyjemność, a nie przykry obowiązek. Nie nastawiaj się od razu na uzyskanie efektów zapierających dech w piersiach, początki mogą być wyzwaniem, ważniejsze jest, aby Twoje dziecko kojarzyło język angielski z frajdą.

Podtrzymuj motywację

W przypadku starszych dzieci warto wytłumaczyć, jakie korzyści przyniesie im dobra znajomość języka angielskiego. Nie mamy na myśli mówieniu o zdobyciu dobrej pracy czy możliwości awansu - takie kwestie stanowią zupełną abstrakcję dla dziesięcio- czy nawet piętnastolatka. Postaw raczej na rzeczy, które są interesujące i atrakcyjne dla Twojej pociechy. Jeśli ma ulubiony zagraniczny zespół muzyczny, przeczytajcie razem słowa piosenki w oryginale. Pokaż, jak może pogłębiać swoje pasje i wiedzę na ich temat dzięki śledzeniu anglojęzycznych profili w mediach społecznościowych oraz znajdowaniu informacji na anglojęzycznych stronach internetowych. Spraw, że angielski nie będzie kojarzył się Twojemu dziecku tylko z lekcjami w szkole, lecz z czymś ciekawym i bardzo przydatnym.

Wakacje za granicą

Dobrą sposobem na to, aby zachęcić Twoje dziecko do dalszej nauki, jest pokazanie mu, jak wiele już potrafi. Świetną okazją są ku temu wakacje za granicą. Jeszcze przed wyjazdem przećwiczcie wspólnie najpotrzebniejsze zwroty, przydatne w restauracji, w hotelu lub na zakupach, a kiedy będziecie już na miejscu, pozwól mu np. samodzielnie zamówić obiad. Oczywiście, nigdy nie jest dobrym pomysłem zmuszanie dziecka do mówienia, jeśli jest nieśmiałe, czy komentarze w stylu “Tyle lat się już uczysz i nie umiesz tego zrobić?” - przyniosą one efekt przeciwny do zamierzonego. Jeżeli jednak Twoja pociecha podejmie wyzwanie i dobrze jej pójdzie, może to być wspaniała motywacja do dalszej nauki.

Angielski dla dzieci w dobrej szkole językowej

Aby pomóc dziecku w polubieniu angielskiego, a jednocześnie zyskać pewność, że opanuje jego podstawy, warto poszukać dobrego kursu w sprawdzonej szkole językowej. Nauka w grupie rówieśników na podobnym poziomie, zajęcia prowadzone w angażujący sposób i nowoczesne metody nauki z wykorzystaniem języka naturalnego oraz autentycznych materiałów sprawią, że młodsze i starsze dzieci chętnie w nich uczestniczą.

 

 

Kursy angielskiego już dla 4-latków!

{{cta('b0cdc2be-5d32-4334-9005-927845de36e5','justifycenter')}}

 

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.