Jak pogodzić nawał obowiązków służbowych, życie rodzinne i naukę języka obcego? To dylemat, przed którym staje większość dorosłych, którzy postanowili podnieść swoje kompetencje językowe. Mogłoby się wydawać, że chroniczny brak czasu i niekończąca się lista zadań do wykonania skutecznie uniemożliwiają korzystanie z ofert szkół językowych. W rzeczywistości jednak pogodzenie nauki i pracy jest o wiele prostsze, niż sądzisz! Sprawdź nasze sprawdzone sposoby!

Nauka w pracy, czyli kurs typu in-company

Jednym z najprostszych sposobów na pogodzenie nauki języka z pracą jest udział w kursie typu in-company, czyli organizowanym przez pracodawcę na terenie firmy, w trakcie, tuż przed lub tuż po godzinach pracy. Takie rozwiązanie ma wiele zalet - brak konieczności dodatkowego dojazdu na zajęcia, co wiąże się z oszczędnością czasu, możliwość integracji z kolegami oraz ścisłe dostosowanie programu nauki do wymagań branży, w której pracujesz. Jeśli w Twoim miejscu pracy jest organizowany taki kurs językowy, nie wahaj się i weź w nim udział. Jeśli go nie ma, warto postarać się to zmienić. Podnoszenie kompetencji językowych pracowników przynosi im samym oraz firmie wiele korzyści, łącznie ze zwiększeniem zysków, z czego już od dawna zdają sobie sprawę osoby zarządzające dużymi organizacjami. Świadomość tego staje się również coraz bardziej powszechna pośród właścicieli i menedżerów mniejszych firm.

Nauka w międzyczasie

Ilość czasu, który spędzamy zupełnie bezproduktywnie, stanowi spory procent dnia. Jeśli nie wierzysz, zastanów się, ile zajmuje Ci dojazd do i z pracy, dowozy dziecka na zajęcia pozalekcyjne i czekanie na nie, przeglądanie serwisów społecznościowych lub bierne oglądanie telewizji. Wszystkie te stracone minuty możesz wykorzystać na naukę języka - powtarzanie słownictwa, czytanie w oryginale, korzystanie z wybranej aplikacji mobilnej, słuchanie podcastów, czy oglądanie filmów w wersji z napisami. Pamiętaj, że nauka odbywa się nie tylko w szkole na zajęciach, ale także poza nią. Jeśli charakter Twojej pracy na to pozwala, staraj się wyszukiwać potrzebne Ci informacje i materiały w języku, którego się uczysz. Dzięki temu połączysz pracę z nauką i przyspieszysz osiągnięcie widocznych rezultatów.

Postaw na kurs językowy online

Jeśli z jakiegoś powodu Twoja firma nie organizuje szkoleń językowych dla pracowników, sam możesz zadbać o podniesienie swoich kompetencji, a co za tym idzie - zwiększenie własnej konkurencyjności na rynku pracy. Zapracowanym dorosłym, zwłaszcza tym często udającym się w podróże służbowe, na pewno przypadnie do gustu kurs językowy online. Możesz w nim uczestniczyć, znajdując się dowolnym miejscu na Ziemi, jeśli tylko masz dostęp do Internetu. Co więcej, w przypadku gdy nie jesteś w stanie uczestniczyć w danej lekcji, otrzymujesz jej nagranie, które możesz obejrzeć w każdej chwili, niczego więc nie przegapisz i zyskujesz pewność, że nie pozostaniesz w tyle za grupą. To fantastyczna opcja dla wszystkich, którzy nie chcą lub nie mogą dojeżdżać na zajęcia stacjonarne, a także dla osób ze zmiennym grafikiem pracy.

Jak widzisz, nauka i praca dają się ze sobą pogodzić, jeśli tylko sięgniesz po elastyczne rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb. Sprawdź ofertę szkoły ProfiLingua, wybierz najlepszy dla siebie wariant kursu i ucz się skutecznie!

{{cta('118960e8-609b-4a2e-be0c-5d1245d5c44d','justifycenter')}}

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.