Kurs egzaminacyjny dla pracowników - czy warto?

 

W dzisiejszych czasach wiele firm szuka możliwości rozwoju na rynkach zagranicznych. Dzięki narzędziom umożliwiającym bezproblemową komunikację prowadzenie biznesu w innym kraju, czy nawet na innym kontynencie stało się realne i o wiele prostsze niż kiedyś. Pod warunkiem, oczywiście, że Twoi pracownicy świetnie mówią po angielsku lub w języku ojczystym klientów i partnerów Twojej firmy. Jak upewnić się, że posiadają odpowiednie kompetencje językowe? Odpowiedzią może być kurs egzaminacyjny dla pracowników.

 

Czym różni się kurs egzaminacyjny od standardowego?

 

W podjęciu decyzji o tym, czy warto zainwestować w kursy firmowe zakończone egzaminem, na pewno pomoże Ci wiedza, czym tego rodzaju kurs różni się od standardowego szkolenia językowego. Wbrew pozorom, nie jest to jedynie kwestia uzyskania certyfikatu na koniec nauki. Kurs egzaminacyjny ma szereg cech i wartości, które odróżniają go od kursów nieegzaminacyjnych:

 

  • szybsze tempo nauki - egzaminy organizowane są przez instytucje zewnętrzne i odbywają się w ściśle określonych terminach. W związku z tym nauka nie może się przedłużać zbytnio w czasie, łatwiej jest utrzymać systematyczność i dynamikę pracy, zmniejsza się również absencja na zajęciach. Świetnym środkiem zaradczym na tę ostatnią są kursy językowe online, w których pracownicy mogą uczestniczyć nawet wtedy, gdy fizycznie nie ma ich w siedzibie firmy.

 

  • wyższy poziom motywacji - egzamin na horyzoncie świetnie wpływa na motywację do nauki, szczególnie gdy jest on prowadzony przez niezależny ośrodek i jedynym sposobem na jego zdanie jest solidna praca na zajęciach.

 

  • większa przyswajalność materiału - przygotowanie do egzaminu językowego obejmuje sporą dawkę regularnego testowania. Każdy egzamin wymaga opanowania materiału na określonym poziomie, konieczne jest więc przyswojenie konkretnego zakresu słownictwa i struktur gramatycznych, a także przećwiczenie wymaganych umiejętności, np. napisania oficjalnego maila, rozumienia ze słuchu, o czym jest mowa czy przeprowadzenia rozmowy na wskazany temat. Systematyczne testowanie zwiększa efektywność nauki.

 

  • rzetelna weryfikacja wiedzy - zewnętrzny egzamin to najlepszy sposób na sprawdzenie umiejętności językowych pracowników. Jeżeli chcesz mieć pewność, że środki finansowe przeznaczone na kursy językowe to sensowna inwestycja, która przyniesie zamierzone efekty, postaw na kurs egzaminacyjny.

 

  • wyższa wartość pracownika na rynku pracy - nie wszyscy pracownicy chętnie uczestniczą szkoleniach językowych. Istnieje ku temu kilka przyczyn: kursy firmowe często odbywają się przed lub po godzinach pracy, co koliduje z obowiązkami rodzinnymi, np. odbieraniem dzieci z przedszkola; osoby, które często wyjeżdżają służbowo, opuszczają zajęcia stacjonarne i nie widzą sensu w dalszym uczestnictwie w kursie. Zdarza się także, że pracownik opanował już język obcy na poziomie komunikatywnym i nie widzi potrzeby dalszej nauki. W takich przypadkach warto uświadomić zatrudnionej kadrze, że umiejętności językowe potwierdzone certyfikatem to mocna pozycja w cv, która znacznie zwiększa ich wartość na rynku pracy. Udział w kursie egzaminacyjnym przynosi korzyści obu stronom - także pracodawca zyskuje na zwiększonych umiejętnościach pracowników.

 

Dlaczego kurs egzaminacyjny dla pracowników to dobry pomysł?

 

Wbrew opinii niektórych przedsiębiorców szkolenia językowe pracowników to nie wyrzucanie pieniędzy w błoto, ale świetna inwestycja. Zespół, który nie nie ma problemów z porozumieniem się z klientami, dostawcami i kolegami z oddziałów zagranicznych, pracuje efektywniej i zwiększa konkurencyjność firmy. Dodatkowo pokazanie pracownikom, że pracodawca nie waha się inwestować w ich rozwój, pozytywnie wpływa na ich zaangażowanie, ponieważ czują się docenieni, zauważeni i bardziej identyfikują się z firmą.

 

Wybierz najlepszy kurs B2B!

 

Organizację kursu językowego w firmie warto rozpocząć od dokładnego ustalenia potrzeb i oczekiwań firmy oraz przeprowadzenia audytu. Dzięki temu zyskujesz pewność, że kurs będzie maksymalnie dopasowany do Twoich oczekiwań.

 

Szkoła ProfiLinga ma 60 lat doświadczenia w prowadzeniu szkoleń dla firm, zarówno międzynarodowych korporacji, jak i średnich oraz małych przedsiębiorstw. Szkolimy w zakresie 23 języków, a dzięki temu, że mamy 40 placówek w całej Polsce i ponad 3000 lektorów w bazie, jesteśmy w stanie dotrzeć do każdego zakątka kraju, a także zorganizować kursy o identycznych standardach w kilku placówkach firmy jednocześnie. Naszym Klientom oferujemy wybór pomiędzy tradycyjnymi kursami prowadzonymi w siedzibie firmy lub wygodnie i nowocześnie - przez Internet.

 

Nasze kursy dla firm zapewniają sprawną obsługę administracyjną, indywidualnego opiekuna klienta oraz stały nadzór dyrektora metodycznego nad przebiegiem szkolenia. Dodatkowo oferujemy pakiety dla rodzin oraz niezwykle popularne kursy językowe Disney English dla dzieci pracowników z atrakcyjnym rabatem. Zapraszamy do kontaktu!

 

 

 

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.