Wakacje to czas, który kojarzy się z wypoczynkiem, wyjazdami i brakiem szkoły. Nasze pociechy, przeciążone nauką w ciągu roku szkolnego, potrzebują przecież chili przerwy. Wbrew pozorom, jednak, lato to bardzo dobry moment na to, aby zapisać dziecko na kurs językowy. O tym, jak takie kursy wyglądają i jakie są ich zalety, przeczytasz w naszym artykule poniżej. Zapraszamy do lektury!

 

Jak wygląda wakacyjny kurs językowy dla dzieci?

Rodzice, którzy postanowili zapisać dziecko na kurs wakacyjny języka obcego, mogą wybierać pomiędzy dwoma różnymi formami nauki. Pierwsza z nich to tradycyjna, w której zajęcia odbywają się w szkole językowej z określoną częstotliwością (ta zależy od oferty konkretnej szkoły).

Druga opcja to zyskująca w zawrotnym tempie na popularności nauka w formie zajęć online. Tutaj warto zaznaczyć, że zajęcia prowadzone przez internet nie polegają na samodzielnym rozwiązywaniu ćwiczeń interaktywnych. Nie jest to też film na YouTube ani webinar. Zajęcia online zapewniają kontakt z lektorem, możliwość prowadzenia rozmowy, zadawania pytań, wspólnej pracy, słuchania piosenek, oglądania ciekawych materiałów wideo, itd. To naprawdę angażująca i aktywna forma nauki!

 

Dlaczego warto zapisać dziecko na kurs letni?

Dlaczego nauka w letnie miesiące roku to świetny pomysł? Przemawia za tym przynajmniej kilka powodów!

  • wartościowo spędzony czas - trudno zagospodarować dziecku czas podczas wakacji, które trwają przecież osiem - dziewięć tygodni. Wspólny urlop, pobyt u dziadków, wyjazd na kolonie, nawet jeśli mamy możliwości logistyczne i finansowe, aby je połączyć, także nie wypełnią całego wolnego czasu. Nauka języka gwarantuje wartościowe wykorzystanie wolnych dni, nie będąc przy tym zbyt wielkim obciążeniem dla dzieci.
  • brak przerwy w nauce języka - edukacja językowa ma to do siebie, że każda dłuższa przerwa w nauce mocno jej szkodzi. Za każdym razem, kiedy nie mamy kontaktu z językiem przez kilka tygodni - i dotyczy to każdej grupy wiekowej! - nie tylko nie rozwijamy swoich umiejętność, ale tracimy i zapominamy bardzo wiele. “Uciekają” nam słówka, mieszają zasady gramatyczne, zanika umiejętność płynnego budowania zdań, itd. Nauka podczas kursu wakacyjnego pozwala temu zapobiec.
  • kontakt z rówieśnikami - w obecnych, trudnych czasach nasze dzieci mają, niestety, mocno ograniczony kontakt z rówieśnikami, co wiele z nich odczuwa dość boleśnie. Wakacyjne zajęcia językowe w grupie rówieśniczej pozwalają na interakcję z innymi dziećmi i wspólną zabawę.
  • nadrobienie zaległości w szkole - nie ukrywajmy, nie każdy młody człowiek pała miłością do języków obcych, błyszczy na zajęciach, a w dzienniku kolekcjonuje piątki i szóstki z angielskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego. Jeśli Twoja pociecha nie ma najlepszych ocen z języka obcego, wakacje to dobry czas, aby nadrobić zaległości i powtórzyć materiał.
  • rozbudzenie pozytywnych skojarzeń z nauką języka - zajęcia w szkole językowej często różnią się od lekcji w szkole. Nie ma presji ocen, ciągłego testowania, a nacisk kładziony jest na rozbudzeniu w dziecku pozytywnych skojarzeń z językiem, dobrej zabawie oraz opanowaniu praktycznych umiejętności komunikacyjnych. Szkoły językowe dysponują często lepszym zapleczem technicznym oraz większą wolnością w doborze najlepszych i najskuteczniejszych metod nauczania.
  • wykorzystanie naturalnych zainteresowań dziecka - nasze dzieci sprawiają często wrażenie, że urodziły się z umiejętnością obsługi komputera, telefonu komórkowego i innych urządzeń elektronicznych. Ze swoimi przyjaciółmi kontakt utrzymują głównie poprzez komunikatory internetowe. Wakacyjny kurs językowy online, nie tylko jest wygodny i bezpieczny, ale bazuje na naturalnych zainteresowaniach młodych ludzi.
  • atrakcyjna cena - dziecięce kursy wakacyjne oferowane są zwykle w bardzo atrakcyjnych cenach. Czy warto skorzystać z takich promocji? Oczywiście, że tak! Nie tylko zapewniasz swojemu dziecku możliwość rozwoju, ale przy okazji znacznie oszczędzasz!

 

Letnie dziecięce kursy językowe - gdzie ich szukać?

Wybierając letni kurs językowy dla swojego dziecka, kieruj się doświadczeniem szkoły, która go organizuje. Postaw na wieloletnie doświadczenie, które gwarantuje skuteczną i przyjemną naukę metodami dostosowanymi do wieku Twojej pociechy! Szkoła ProfiLingua oferuje kursy aż 16 różnych języków w formie, która najbardziej Ci odpowiada. Sam zdecyduj, czy wolisz, aby Twoje dziecko uczyło się stacjonarnie, czy wygodnie i bezpiecznie - na kursie online. Sprawdź ofertę i zainwestuj w przyszłość swojego dziecka!

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.