Okres letni to czas, który niekoniecznie kojarzy nam się z nauką i uczęszczaniem na kurs językowy. Tymczasem to właśnie wtedy warto rozpocząć swoją przygodę z językiem obcym. Jak wygląda kurs wakacyjny i kto może z niego skorzystać? Jakie zalety mają takie kursy? Dowiesz się tego z naszego artykułu!

Jak wygląda wakacyjny kurs językowy?

Kurs językowy może Ci się kojarzyć z koniecznością dojazdu na zajęcia przynajmniej dwa razy w tygodniu. Latem nie każdy z nas ma to na to czas i - powiedzmy sobie to szczerze - ochotę. Dodatkowo wiele osób wykorzystuje letnie miesiące na dłuższy, dwu- lub trzytygodniowy urlop, co musiałoby się wiązać z opuszczeniem wielu zajęć. Nie zapominajmy też o dodatkowych kosztach, które nie są mile widziane w budżecie domowym w okresie zwiększonych wydatków na wczasy i inne wakacyjne wyjazdy. Czy w takiej sytuacji myślenie o nauce języka w wakacje ma w ogóle sens?

Okazuje się, że tak! Wakacyjny kurs językowy wcale nie musi się wiązać ze wszystkimi wymienionymi wyżej trudnościami, wręcz przeciwnie! Jeśli wybierzesz opcję nauki online, nie będziesz musiał martwić się czasem, dojazdem, ani wysokimi kosztami, a nawet ewentualnym opuszczeniem zajęć z powodu wyjazdu na urlop z rodziną? Jak to możliwe?

Nauka online pozwala poznawać język bez konieczności pojawiania się w sali szkoły językowej. W zajęciach możesz uczestniczyć z własnego domu, z pokoju hotelowego, a nawet z hamaka zawieszonego pomiędzy dwoma palmami, o ile tylko dociera tam sygnał wi-fi, a Ty na wakacje zabrałeś urządzenie, które pozwoli Ci uczestniczyć w lekcji, czyli...telefon, tablet lub laptop i słuchawki z mikrofonem. Oczywiście, możesz uznać, że nauka na wakacjach to przesada i postanowisz zrobić sobie przerwę. To także żaden kłopot - każde zajęcia są nagrywane, a lektor udostępnia nagranie uczestnikom kursu, bez problemu nadrobisz więc te lekcje, na których byłeś nieobecny.

Co jeszcze warto wiedzieć o wakacyjnych kursach językowych online? Przede wszystkim, są one równie skuteczne, co te prowadzone w sposób tradycyjny. Możesz rozmawiać z innymi uczestnikami zajęć, widzisz i słyszysz nauczyciela, możesz zadawać pytania, słuchać, oglądać, zadawać pytania. Wiele osób nastawionych początkowo sceptycznie do tej formy nauki przyznaje, że po przyzwyczajeniu się do nowej formuły, nie chcą wracać do lekcji wymagających dojazdu do szkoły stacjonarnej.

 

Zalety nauki języka w wakacje

Wakacje to doskonały czas na naukę języka i istnieje ku temu przynajmniej kilka powodów:

  • latem mamy więcej energii - długie, letnie dni i duża ilość promieni słonecznych sprawia, że czujemy się bardziej energiczni, szybciej i chętniej wykonujemy różne czynności. Mamy w sobie więcej optymizmu i zapału do pracy. Warto to wykorzystać, nim nastaną mroczne, ponure, jesienne i zimowe wieczory, kiedy trudniej zmotywować się do pracy.
  • kursy wakacyjne są tańsze - to zaleta nauki w wakacje, którą trudno przeoczyć. Szkoły językowe zwykle wprowadzają do swojej oferty bardzo atrakcyjne rabaty na tego typu zajęcia, aż szkoda z tego nie skorzystać!
  • przygotowanie do wyjazdu za granicę - język obcy często wykorzystujemy podczas zagranicznych wyjazdów. Przydaje się na lotnisku, w sklepie, kiedy szukamy drogi do konkretnego miejsca, itd. Nawet kilka lekcji przed wyjazdem pozwoli Ci odświeżyć umiejętność prowadzenia konwersacji, nauczyć się przydatnych wyrażeń i poćwiczyć umiejętność używania języka obcego w praktyce. Dzięki temu w pełni skorzystasz z uroków wakacji.
  • przypomnienie materiału przed nowym rokiem szkolnym - jeśli jesteś studentem lub uczniem i Twoja ocena z zajęć językowych na koniec roku jest daleka od satysfakcjonującej, okres letni to doskonały czas na nadrobienie zaległości i przypomnienie sobie materiału, zanim rozpocznie się nowy rok szkolny lub akademicki.

 

Czy wakacyjny kurs językowy to dobry wybór?

Jak widzisz, wakacyjny kurs językowy to świetny pomysł na lato. Możesz wykorzystać ten czas na podnoszenie swoich umiejętności, a jednocześnie - zaoszczędzić sporą kwotę. Szkoła ProfiLingua oferuje kursy wakacyjne aż 16 różnych języków w formule online, a także w formie stacjonarnej. Sprawdź naszą ofertę i zostań rekinem językowym!

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.