Mimo że w XXI wiek wkroczyliśmy już 20 lat temu i duża część naszych codziennych aktywności, jak robienie zakupów, płacenie rachunków czy komunikacja ze znajomymi, odbywa się internetowo, wiele osób ma obawy, czy kursy językowe przez internet to coś, z czego warto skorzystać. Z naszego artykułu dowiesz się, jak wygląda kurs online i czy jest on dobrą opcją właśnie dla Ciebie.

 

Dla kogo jest nauka online?

Nauka przez internet to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które chciałyby nauczyć się języka obcego, lecz nie mają czasu i/lub możliwości, aby dojeżdżać na zajęcia w szkole stacjonarnej. Do tej grupy zaliczyć możemy: młode mamy, osoby często podróżujące, mieszkańców małych miejscowości położonych z daleka od dużych miast, zabieganych przedsiębiorców i biznesmenów oraz uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy sami nie mogą dotrzeć na lekcje, a ich rodzice nie mają możliwości, aby ich dowieźć.

Kursy językowe online stanowią opcję, którą warto wziąć pod uwagę, jeśli nie chcesz marnować czasu na dojazdy oraz cenisz sobie spokój i komfort nauki we własnym domu. Twój wiek i doświadczenie w obsłudze komputera nie mają żadnego znaczenia.

 

Czym różni się kurs językowy przez internet od webinaru?

Nie należy mylić kursu internetowego z webinarem ani filmikiem na YouTube. W tych dwóch ostatnich przypadkach możliwość wypowiedzi ma jedynie prowadzący, a interakcja z widzami ogranicza się do komentarzy i udzielania na nie odpowiedzi, nawet w wersji live (na żywo). Tymczasem kurs językowy online oferuje o wiele więcej możliwości. Jak to wygląda?

 

 • podczas lekcji widzisz i słyszysz nie tylko nauczyciela, ale także innych Słuchaczy,
 • inni widzą i słyszą Ciebie, co oznacza, że możesz brać aktywny udział w lekcji, np. wypowiadając się w dyskusji, możesz także na bieżąco dopytywać nauczyciela o niezrozumiałe dla Ciebie kwestie,
 • lektor ma do dyspozycji nowoczesne narzędzia, które pozwalają na prowadzenie lekcji w ciekawy, jasny sposób, np. tablicę, którą widzą Słuchacze,
 • narzędzia te pozwalają też Słuchaczom aktywnie uczestniczyć w rozwiązywaniu ćwiczeń,

 

Czy to nie jest zbyt trudne?

Jednym z powodów, dla których niektóre osoby, zwłaszcza starsze, unikają nauki przez internet, jest przekonanie, że jest to coś trudnego, wymagającego zaawansowanej wiedzy technicznej i umiejętności obsługi skomplikowanego sprzętu. Nic z tych rzeczy! Aby wziąć udział w kursie językowym przez internet, potrzebujesz:

 

 • komputera (stacjonarnego lub laptopa),
 • dostępu do internetu
 • słuchawek z mikrofonem
 • kamerki internetowej, jeśli nie jest wbudowana w Twojego laptopa
 • wygodnego fotela lub kanapy.

 

W szkole ProfiLingua kurs online rozpoczyna się zajęciami wprowadzającymi (tzw. First Class), podczas których lektor przedstawia i zapoznaje ze sobą wszystkich Słuchaczy z danej grupy, poznaje ich oczekiwanie dotyczące nauki (dzięki temu może prowadzić lekcje w efektywny sposób), a przede wszystkim - dokładnie wyjaśnia, w jaki sposób korzystać sali wirtualnej. Naprawdę jest to proste i nie wymaga żadnych szczególnych zdolności!

Ostatnia lekcja kursu to zajęcia podsumowujące (tzw. Feedback Class), podczas których omówicie z nauczycielem poczynione postępy, zidentyfikujecie obszary wymagające większej uwagi oraz opracujecie dalszy plan działania.

 

Zajęcia, których nie tracisz

Istnieje jeszcze jeden powód, dla którego warto skorzystać z kursu językowego online. Wszystkie zajęcia są nagrywane, a po lekcji lektor udostępnia nagrania Słuchaczom. Oznacza to, że nawet jeśli z jakiegoś powodu nie mogłeś uczestniczyć w danych zajęciach, nie pozostajesz w tyle za grupą, która przerobiła jakąś partię materiału i nic nie tracisz. W każdej chwili możesz obejrzeć nagranie i przyswoić wiedzę z lekcji.

 

Kurs językowy przez Internet to dobra inwestycja

Warto podkreślić jeszcze raz, dlaczego nauka przez internet to dobry wybór. Przede wszystkim, jakość zajęć online nie odbiega w żaden sposób od tych prowadzonych  sposób tradycyjny. Słuchacze kursu internetowego mają takie same możliwości ćwiczenia konwersacji, przełamywania blokady językowej i poszerzania wiedzy. Mają kontakt i mogą rozmawiać z nauczycielem i innymi członkami grupy.

 

Wybierając kurs online, oszczędzasz czas i pieniądze związane z dojazdami, rzadziej opuszczasz zajęcia, ponieważ możesz uczestniczyć w nich z dowolnego miejsca, jeśli tylko jest tam dostęp do internetu, a po każdej lekcji otrzymujesz nagranie. Nie bez znaczenia jest też fakt, że nauka przez internet jest w dzisiejszych czasach po prostu bezpieczniejsza i bardziej wygodna. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz najlepszy kurs dla siebie!

 

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

  Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.