Prawie każda szkoła językowa ma w swojej ofercie kursy dla dzieci. Kolorowe ulotki i foldery kuszą pięknymi zdjęciami i obiecują szybkie efekty. W gąszczu reklam i ogłoszeń łatwo się pogubić. Nasz artykuł pomoże Ci wybrać najlepszy kurs dla Twojego dziecka i wskaże, na co zwrócić uwagę.

 

Dobry kurs językowy dla dzieci - czym się wyróżnia?

Wybierając kurs języka obcego dla dziecka, warto sprawdzić poniższe osiem punktów. Gwarantują one nie tylko efektywną naukę, ale także świetną zabawę podczas zajęć, co w przypadku najmłodszych jest bardzo ważne, bo dzieci najszybciej uczą się właśnie wtedy, kiedy dobrze się bawią.

  • ciekawe treści dostosowane do wieku dziecka - tematyka i słownictwo, które poznają kilkulatki na kursie językowym, powinny być dla nich zrozumiałe i interesujące, dotyczyć przedmiotów i pojęć łatwo rozpoznawalnych przez najmłodszych. Nie bez znaczenia jest także forma podawania i ćwiczenia nowej wiedzy. Musi być energicznie i angażująco!
  • nauka poprzez zabawę - szerokim łukiem omijaj szkoły językowe, które zmuszają maluchy do siedzenia w ławce przez całe zajęcia. Dzieci uczą się przede wszystkim przez i w trakcie zabawy, a naturalna nauka często angażuje całe ciało. Rymowanki, wierszyki, śpiewanie piosenek, pantomima, taniec, ruch, rysowanie i zabawy plastyczne powinny stanowić bazę lekcji w przypadku najmłodszych. Zajęcia ze starszymi dziećmi uwzględniają również pracę z podręcznikiem i pisanie, skupiać powinny się jednak na komunikacji.
  • wykorzystanie multimediów - większość dzieci to “cyfrowi naitivi” (ang. digital natives) - obsługa i praca z elektroniką stanowi ich środowisko naturalne. Nowoczesny kurs językowy skierowany do najmłodszych wykorzystuje to poprzez kreatywne zastosowanie tablic multimedialnych.
  • niewielkie grupy - w przeciwieństwie do niektórych dorosłych, dzieci z zasady lepiej funkcjonują i wolą uczyć się w grupie. Tak forma nauki pozwala na wprowadzenie ćwiczeń i zabaw, które nie byłyby możliwe do przeprowadzenia podczas zajęć indywidualnych. Grupa nie powinna być jednak zbyt liczna. 8 osób to maksimum, powyżej którego lektor traci możliwość indywidualnego podejścia do każdego uczestnika kursu.
  • opieka metodyczna - wybierając kurs językowy dla swojego dziecka, upewnij się, że nad programem i przebiegiem zajęć czuwa doświadczony, wykwalifikowany metodyk, który dobrze zna założenia i wymagania pracy z najmłodszymi.
  • doświadczeni lektorzy - podobnie, jak lekarze specjalizują się w leczeniu, lektorzy wybierają i udoskonalają swój warsztat w zakresie pracy z małymi dziećmi, młodzieżą, angielskim biznesowym, itd. Nauczanie dzieci wymaga odpowiedniego podejścia, znajomości technik, a przede wszystkim - prawdziwej pasji. Zanim zapiszesz dziecko na kurs językowy, zapytaj o kwalifikacje i doświadczenie lektora, który prowadzi grupę.
  • stały kontakt lektora z rodzicami - możliwość bezpośredniej rozmowy z nauczycielem oraz regularna informacja na temat postępów w nauce i tematyce zajęć także należą do pożądanych cech dobrego kursu językowego dla dzieci. Dobrze jest też, gdy lektor daje wskazówki rodzicom, w jaki sposób mogą ćwiczyć poznane słownictwo (np. pomysły na zabawę).
  • bezpłatna lekcja pokazowa - przed zapisem, warto zapytać o bezpłatną lekcję pokazową. Dzięki niej będziesz miał szansę zobaczyć, jak zajęcia wyglądają w praktyce, poznać lektora i zaobserwować reakcje swojego dziecka oraz zachowanie innych małych kursantów (jaka panuje atmosfera, czy dzieci dobrze się tam czują, czy przeważa użycie języka obcego, itd).

Jeżeli szukasz najlepszego kursu dla swojego dziecka, sprawdź ofertę kursów językowych dla dzieci w szkole ProfiLingua. Znajdziesz w niej szeroki wybór języków, a wszystkie nauczane w praktyczny sposób, w niewielkich grupach!

 

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.