Wśród całej ofert kursów językowych, z których wiele obiecuje możliwość opanowania języka obcego w 90 dni, podczas snu lub bez konieczności nauki, trudno wybrać jest jedną, tę najlepszą. Szczególnie gdy myślisz realistycznie, nie kierujesz się jedynie kryterium finansowym, a zależy Ci na tym, aby naprawdę umieć posługiwać się językiem w sposób praktyczny. Z naszego artykułu dowiesz się, dlaczego autorska metoda PROFI jest właśnie tą, której szukałeś!

 

Na czym opiera się skuteczna nauka języka obcego?

Co gwarantuje sukces w nauce języka obcego? Ogromną rolę odgrywa sposób prowadzenia zajęć przez lektora, to, na co kładziony jest nacisk podczas lekcji, ilość czasu poświęcona na ćwiczenie umiejętności praktycznych, indywidualne podejście do potrzeb i predyspozycji każdego Słuchacza, wykorzystywanie materiałów, dzięki którym uczący się mają szansę na poznanie autentycznego, żywego języka oraz dobór tematyki do zainteresowań uczestników kursu.

Wszystkie te warunki spełnia metoda PROFI. Stanowi ona połączenie najskuteczniejszych elementów różnych metod nauczania języków obcych: komunikacyjnej, naturalnej, immersji językowej (zanurzenia się w języku) oraz metody dualnej (zajęcia prowadzone na zmianę przez lektorów polskich i native speakerów). Filarami metody PROFI są: skupienie na umiejętnościach praktycznych, nastawienie na osiągnięcie zamierzonego celu, niestandardowe podejście do tematyki zajęć oraz wykonywanych ćwiczeń, elastyczność i indywidualne podejście. Chciałbyś poznać szczegóły? Czytaj dalej!

 

P jak “Practical Skills”

W ProfiLingua poznajesz język obcy dokładnie tak, jak miało to miejsce z  językiem polskim: najpierw słuchasz, potem mówisz, a na samym końcu pojawia się zapis nowego słowa. Dzięki temu, że od samego początku jesteś zachęcany do mówienia, unikasz pułapki zwanej barierą językową. Umiejętność praktycznego komunikowania się w języku obcym rozwijana jest i ćwiczona od pierwszej lekcji! Dodatkowo lektorzy korzystają z materiałów autentycznych - audycji radiowych, programów telewizyjnych, tekstów z internetu itd., co pozwala oswoić się z prawdziwym, żywym językiem, a nie jego “szkolną” wersją. Co więcej, poznajesz kulturę i dowiadujesz się, co dzieje się w kraju, którego język chcesz opanować.

 

R jak “Results Oriented”

Edukacja językowa nie powinna polegać na wkuwaniu słówek i regułek gramatycznych na klasówkę lub zaliczenie. W metodzie PROFI sukces w nauce rozumiemy jako osiągnięcie przez Słuchacza założonego przez niego celu. Wykwalifikowany metodyk dba o to, by kursy prowadzone metodą PROFI były efektywne, dobrze zorganizowane i prowadziły do faktycznego podniesienia przez Ciebie umiejętności językowych, a nie tylko otrzymania dyplomu na koniec kursu.

 

O jak “Out of the Box”

Sądzisz, że nauka przez zabawę sprawdza się tylko w przypadku dzieci? Jesteś w błędzie. Metoda PROFI wykorzystuje fakt, że podczas gier, które przełamują rutynę, mózg przyswaja większą porcję informacji. Dlatego lektorzy w szkole ProfiLingua często i chętnie uzupełniają pracę z podręcznikiem nieszablonowymi ćwiczeniami także podczas pracy z dorosłymi.

 

F jak “Flexible”

Elastyczność to cecha niezwykle pożądana i przydatna w dzisiejszych czasach, kiedy szybko musimy dostosowywać się do nowych wyzwań lub zmieniających warunków. Metoda PROFI bierze to pod uwagę. Kursy rozpoczynają się analizą potrzeb Słuchacza i dobraniem dla niego najlepszego wariantu nauki. W razie konieczności, w dowolnym momencie kursu, możesz skorzystać z planu alternatywnego, lepiej dopasowanego do twoich aktualnych potrzeb.

 

I jak “Individual Approach”

Nie jesteśmy wszyscy tacy sami. Każdy z nas ma odrobinę inny styl uczenia się, osobowość, sposoby zapamiętywania nowych informacji i skutecznego przyswajania wiedzy.  W metodzie PROFI to Słuchacz jest w centrum zainteresowania, a lektorzy biorą pod uwagę jego indywidualne potrzeby i predyspozycje podczas prowadzenia zajęć. To sprawia, że sukces w nauce jest gwarantowany!

 

Jeśli chcesz poznawać języki obce skutecznie, rozwijać umiejętności praktyczne, a przy tym robić to w zgodzie z własnym stylem uczenia się, metoda PROFI jest właśnie dla Ciebie. Nie obiecamy Ci, że nauczysz się języka w cztery tygodnie lub przez słuchanie nagrań. Możemy Cię jednak zapewnić, że z nami w końcu osiągniesz swój cel i spełnisz marzenia o mówieniu w języku obcym! Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj z nami już dziś!

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.