W dzisiejszych czasach nauka nie musi być zamknięta tylko w szkolnej sali. Wręcz przeciwnie, jest wiele miejsc w Internecie, gdzie możemy poszerzać horyzonty i rozwijać umiejętności językowe ucząc się nowych rzeczy. Poniższe propozycje polskich blogów pomogą Wam znaleźć nowe miejsca, które na pewno zainspirują Was do dalszej nauki – są przyjazne, nastawione na indywidualną pracę i dostosowane do potrzeb uczniów.

Trener angielskiego

To świetne miejsce, gdzie poznacie nowe pomysły, inspiracje i tricki do nauki angielskiego. Możecie również poczytać o modnych serialach, które oprócz przyjemności płynącej z oglądania pomogą Wam rozwijać zasób słownictwa, przeczytacie tu także interesujące ciekawostki o języku i kulturze krajów anglojęzycznych. Możecie również wziąć udział w ciekawych wyzwaniach, które pomogą Wam przyswoić sobie nowe słówka.

Gettinenglish

To idealnie miejsce, gdzie możecie zapoznać się z wieloma artykułami opisującymi najbardziej skuteczne metody nauki języka – od ciekawych i inspirujących pomysłów na zwiększenie motywacji, po krótkie sekcje „uczniowskie” poświęcone różnym frazom i ich wykorzystaniu. Tu również możecie również brać udział w wyzwaniach, pobierać ciekawe ebooki i zadawać pytania związane z nauką języka, na które dostaniecie odpowiedzi od autorów bloga.

Ole edu

To fantastyczne miejsce w sieci dla wszystkich, którzy uczą się hiszpańskiego. Nie znajdziecie tu wprawdzie artykułów o motywacji, ale możecie wybierać wśród ogromnej ilości gier i zabaw językowych. Krzyżówki, doble, domino i rozmaite aktywności, które pomogą Wam w bardzo przyjemny sposób powtórzyć wiadomości, utrwalić wyrażenia i przy tym wszystkim dobrze się bawić. To źródło pomysłów o tym, jak uczyć się języka hiszpańskiego z przyjemnością – wystarczy wydrukować jedną z dostępnych gier i miło spędzić czas jednocześnie się ucząc.

Blog o języku niemieckim

To rewelacyjny blog dla wszystkich, którzy uczą się języka niemieckiego. Oferuje on nie tylko dostęp do ciekawostek i interesujących wiadomości z zakresu znajomości języka – choć tych jest tu mnóstwo, co sprawia, że można zagłębić się w lekturze. Możecie również realizować tu prawdziwe lekcje, ucząc się nowych wyrażeń, poznając nowe konstrukcje gramatyczne oraz robiąc bardzo zróżnicowane ćwiczenia. Jeśli szukacie miejsca, które pomoże Wam zwiększać nie tylko wiedzę, ale i motywację do nauki, to dobrze trafiliście.

Francais Mon Amour

Francuski to język miłości, a ten blog z pewnością pomoże wszystkim miłośnikom nauki języka francuskiego. Poznacie tu wiele ciekawostek o intrygującej francuskiej kulturze, zainspirujecie się nowymi pomysłami na to, jak najbardziej efektywnie uczyć się języka, a także będziecie mogli wziąć udział w językowych wyzwaniach, skorzystać z rozmaitych ebooków i poznać tajniki języka przekazane w przystępny sposób.


Jak sami widzicie, blogów pomagających w nauce jest wiele – być może w Tobie również drzemie potencjał blogera? Spróbuj założyć własnego bloga i opisywać w nim swoje zainteresowania. Prowadzenie własnego bloga w języku obcym na pewno pomoże Ci rozwinąć językowe żagle!

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.