Czy wiesz, że w ciągu minuty na YouTube pojawia się około 300 godzin nowych filmów? W przepastnych zasobach serwisu znajdziesz nie tylko śmieszne filmiki z kotami, ale także wartościowe nagrania w języku obcym, którego się uczysz. Wśród nich są też takie kierowane właśnie do osób pragnących podnieść swoje umiejętności językowe. Czy warto z nich korzystać? Zdecydowanie tak, i to bez względu na Twój poziom znajomości języka! W naszym artykule przedstawiamy najlepsze kanały YouTube do nauki języków obcych.

 

Najlepsze kanały YouTube do nauki języka angielskiego

Learn English with Misterduncan - to jeden z najpopularniejszych kanałów YouTube do nauki języka angielskiego i trudno się temu dziwić. Prowadzący - Misterduncan - jest prawdziwym pasjonatem nauczania i widać to w lekcjach, które przepełnione są żartami i emanują dobrym humorem. Jego kanał należy także do najstarszych w swoim gatunku - powstał 16 lat temu! W swoich lekcjach prowadzący skupia się na naturalnym języku, nie na gramatyce. 

Real English - jeden z najlepszych kanałów do nauki angielskiego dla początkujących. Oferuje całe mnóstwo darmowych lekcji. Każda z nich zawiera dwa nagrania, jedno z napisami, drugie bez oraz kilka ciekawych ćwiczeń. Filmiki pokazują prawdziwych ludzi w rzeczywistych sytuacjach, możesz więc zapoznać się z autentycznym brzmieniem języka angielskiego.   

BBC Learn English - ogromna ilość świetnej jakości darmowych lekcji przygotowanych przez specjalistów z BBC. Możesz wybierać spośród różnych formatów, np. scenek sytuacyjnych, kreskówek czy wywiadów. Jedną z kolekcji godnych polecenia są nagrania poświęcone słownictwu związanego  z wiadomościami. Wszystkie nagrania są raczej krótkie, ale wypełnione masą przydatnych informacji.

 

Najlepsze kanały YouTube do nauki języka niemieckiego

Get Germanized – znajdziesz tutaj mnóstwo lekcji dla początkujących, a także wiele ciekawie przygotowanych nagrań o języku niemieckim oraz kulturze krajów niemieckojęzycznych. Osoby na wyższym poziomie zaawansowania na pewno docenią serię o niemieckich wyrażeniach slangowych.

Authentic German Learning – ten kanał oferuje darmowy kurs języka niemieckiego, lecz warto też zwrócić uwagę na serię Daily dose of German, która się tutaj ukazuje. Dzięki niej małymi kroczkami, w niewielkich codziennych dawkach możesz podnosić swój poziom znajomości języka niemieckiego.

LeFloid – to coś dla osób, które osiągnęły przynajmniej średnio-zaawansowany poziom znajomości niemieckiego. Prowadzący mówi dość szybko, na wiele różnych tematów. Oglądając regularnie nagrania z tego kanału, osłuchasz się z naturalnym brzmieniem języka i poznasz słownictwo nieformalne oraz slangowe.

 

Najlepsze kanały YouTube do nauki języka francuskiego

Francais Authentique – poznaj Johana, który uczy francuskiego przez Internet. Mówi powoli i łatwo go zrozumieć, więc jego nagrania są proste do zrozumienia i bardzo pomocne dla osób borykających się francuską wymową. Śledzenie tego kanału to świetny sposób na poprawienie umiejętności w zakresie słuchania.

Cyprien – ten kanał bije rekordy popularności - subskrybuje go ponad 10 milionów użytkowników! Prowadzący nagrywa bardzo ciekawe i zabawne filmiki odpowiednie dla osób na poziomie średnio-zaawansowanym i zaawansowanym. Autor zamieszcza napisy po angielsku, co może Ci pomóc, jeśli znasz ten język.

Maintenant tu le sais – kolejny świetny kanał. Znajdziesz na nim serię nagrań, w których prowadzący wyjaśnia francuskie wyrażenia, oraz inną, poświęconą słownictwu przyszłości. Śledząc ten kanał regularnie, przyswoisz wiele wyrażeń używanych w naturalnych rozmowach.

 

Najlepsze kanały YouTube do nauki języka hiszpańskiego

Learn Spanish with SpanishPod101: duża baza lekcji hiszpańskiego. Koncentrują się one przede wszystkim na  słownictwie, pojawiają się też informacje i gramatyce i kulturze hiszpańskiej. Polecamy ten kanał szczególnie osobom początkującym. Znajdziesz tu oddzielne serie poświęcone różnym tematom, a nawet lekcje dedykowane meksykańskiej odmianie języka hiszpańskiego.

WHATDAFAQSHOW: prowadzący jest Peruwiańczykiem, więc kanał ten spodoba się zwłaszcza osobom zainteresowanym nauką hiszpańskiego rodem z Ameryki Łacińskiej. Tematem nagrań są recenzje zabawnych filmików internetowych. Kanał subskrybuje aż 4 miliony użytkowników!

EnchufeTV:  to zestawienie różnych zabawnych nagrań. Pochodzi z Ekwadoru, który znany jest z tego, że odmiana hiszpańskiego, którą mówią jego mieszkańcy, jest najwyraźniejsza i najłatwiejsza do zrozumienia. Dzięki temu nawet, jeśli nie jesteś zaawansowanym użytkownikiem hiszpańskiego, wiele zrozumiesz i potrenujesz zdolności językowe z zakresu słuchania.

 

Jeśli szukasz sposobu na naukę języka obcego przez Internet, rozważ zapisanie się na kurs językowy online. To bardzo wygodny i skuteczny sposób na podniesienie swoich umiejętności, który łączy ze sobą zalety tradycyjnego kursu z komfortem, bezpieczeństwem i elastycznością nauki w domu. Sprawdź ofertę kursów online w szkole ProfiLingua i skorzystaj z rabatu!

1200x628_standard_online_* od ceny katalogowej. Oferta obowiązuje w dniach 1.04.-30.05.2020 roku i nie łączy się z innymi promocjami.

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.