W dzisiejszych czasach znajomość przynajmniej jednego języka obcego to absolutna konieczność. Najczęściej bywa nim angielski. Drugie miejsce na podium wśród języków, które warto znać, zajmuje niemiecki. Jeśli Ty także postanowiłeś poszerzyć horyzonty lub podnieść swoją wartość na rynku pracy i zamierzasz rozpocząć naukę języka niemieckiego, koniecznie przeczytaj ten tekst. Znajdziesz w nim listę najlepszych książek do samodzielnej nauki mowy Goethego.

 

Po co Ci niemiecki?

Zanim zdecydujesz, jakie książki do nauki niemieckiego okażą się dla Ciebie najbardziej przydatne, zastanów się, do czego jest Ci potrzebny język niemiecki. Inne materiały sprawdzą się w przypadku gdy Twoim celem jest porozumiewanie się po niemiecku podczas wakacyjnych podróży, a inne, gdy potrzebujesz tego języka do kontaktów biznesowych.

Niezależnie od Twoich celów, absolutnym must have jest dobry słownik. Na etapie początkowym może to być wersja dwujęzyczna (niemiecko-polska i polsko-niemiecka), od poziomu A2 postaraj się przestawić na słownik niemiecko-niemiecki, dzięki któremu szybciej zaczniesz myśleć po niemiecku. Polecamy wydawnictwo PONS. W internecie znajdziesz darmową wersję online.

 

Książki do samodzielnej nauki niemieckiego

Nie można uczyć się języka bez poznawania nowych wyrazów. W ich samodzielnej nauce pomoże Ci znowu wydawnictwo PONS i wydane przez nie „250 ćwiczeń ze słownictwa”. Książka jest czytelnie opracowana, zawiera słowniczek i klucz do ćwiczeń. To pozycja przydatna dla osób na poziomach A2 - B1.

Kolejną książką wartą polecenia jest “Niemiecki nie gryzie!” wydawnictwa Edgard. Znajdzie uznanie osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z niemieckim. Zawiera teksty, ćwiczenia, krótkie dialogi i gramatykę w pigułce, a praca z nią zmusza do aktywnego poznawania języka niemieckiego. Do książki dołączono płytę CD, dzięki czemu masz możliwość zapoznania się z poprawną wymową.

Dla osób, które opanowały już podstawy, polecamy ,,Grammatik aktiv. Verstehen, üben, sprechen. B2-C1“ wydawnictwa Cornelsen. Ta obszerna pozycja zawiera mnóstwo ciekawych ćwiczeń i masę przydatnych informacji. Dodatkowo autorzy zadbali o wersję książki online, która pozwala ćwiczyć prawidłową wymowę. Dostęp do wersji online otrzymujesz w gratisie do książki papierowej.

 

Niemiecki w podróżach

W przypadku gdy niemiecki przydaje Ci się przede wszystkim za granicą, spróbuj nieco innego podejścia do nauki. Znana podróżniczka, Beata Pawlikowska opracowała własną metodę nauki języków obcych, która być może nie sprawdzi się podczas przygotowania do formalnych egzaminów, ale na pewno okazuje się skuteczna pod względem komunikacji podczas wakacyjnych podróży. „Praktyczny kurs języka niemieckiego” Beaty Pawlikowskiej nie zawiera ani grama gramatyki, nie zachęca też do nauki pojedynczych słówek. Według autorki kluczem do sukcesu jest powtarzanie na głos całych wyrażeń i zdań, które z dużym prawdopodobieństwem zastosujesz w praktyce. Do książki dołączona jest płyta CD, dzięki której zapoznasz się z prawidłową wymową.

 

Biznes po niemiecku

Na drugim końcu skali znajduje się słownictwo biznesowe, które nie przyda Ci się na wakacjach, ale może okazać się niezbędne w pracy. Jeśli znasz już podstawy niemieckiego, koniecznie zaopatrz się w „Niemiecki w tłumaczeniach. Business” wydawnictwa Preston Publishing. Formuła książki sprawia, że jest ona przydatna dla wszystkich od poziomu A2 aż do C2. Każdy rozdział obejmuje odrębny temat, słowniczek, odpowiedzi, wyjaśnienia i wskazówki. To książka, którą naprawdę chcesz mieć, jeśli Twoja praca wiąże się z księgowością, biznesem lub handlem.

Mamy nadzieję, że nasza lista najlepszych książek do nauki niemieckiego okaże się dla Ciebie przydatna. Pamiętaj jednak, że samodzielna nauka nigdy nie jest tak szybka i skuteczna, jak zajęcia z doświadczonym lektorem. Sprawdź ofertę kursów języka niemieckiego w szkole ProfiLingua i ucz się

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.