Chciałbyś opanować włoski i przeczesujesz rynek w poszukiwaniu najlepszych książek i aplikacji do nauki tego języka? Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi! W dzisiejszym artykule znajdziesz rekomendacje, które ułatwią Ci poznawanie i ćwiczenie pięknej mowy Włochów, bez względu na to, czy uczysz się jej na kursie i po prostu chciałbyś poszerzyć wiedzę, czy postawiłeś na samodzielną naukę w domu.

 

Najlepsze książki do nauki języka włoskiego

Spośród wielu dostępnych na rynku pozycji wybraliśmy trzy, z których możesz korzystać bez pomocy lektora. Każda z nich dotyczy innego aspektu nauki włoskiego.

  • “Włoski nie gryzie!” Anna Wieczorek, wydawnictwo EDGAR

Seria “Włoski nie gryzie!” to świetny wybór dla osób lubiących pracować samodzielnie. Znajdziesz tutaj rozsądną dawkę teorii podanej w bardzo przystępny sposób oraz dużą ilość różnorodnych, ciekawych ćwiczeń. Rozwiązując je, nie tylko utrwalasz struktury gramatyczne, ale także poznajesz, ćwiczysz i utrwalasz sporo przydatnego słownictwa. W każdym rozdziale autorka umieściła też krótkie teksty i dialogi, a na końcu - test, dzięki któremu sprawdzisz, jak wiele zapamiętałeś z przerobionego materiału. Do książki dołączono płytę z nagraniami, która pozwoli Ci osłuchać się z prawidłową włoską wymową.

 

  • “Gramatyka języka włoskiego z praktycznymi przykładami.” - Praca zbiorowa, wydawnictwo LINGEA

To propozycja dla osób, które uczą się już włoskiego, szukają jednak dodatkowego sposobu na wygranie walki z gramatyką tego języka, która na początkowym etapie wydaje się prosta, a potem odsłania swoje drugie oblicze… Książka podzielona jest na czytelne rozdziały, z których każdy w prosty sposób objaśnia osobne zagadnienie gramatyczne. Znajdziesz tutaj nie tylko przystępny opis zasad, ale także wyjątków i różne ciekawostki. Czytelne, praktyczne przykłady sprawią, że włoska gramatyka przestanie sprawiać Ci kłopoty.

 

  • “Rozmównik polsko-włoski” - Praca zbiorowa, wydawnictwo LINGEA

Słownik, rozmówki i kompendium gramatyczne w jednym? Autorom “Rozmównika” udało się stworzyć książkę, która jest wygodniejsza w użyciu niż tradycyjne rozmówki. 1 500 haseł głównych, ułożonych alfabetycznie pozwala na szybkie znalezienie najważniejszego słowa. Przy nim umieszczono najbardziej popularne wyrażenia i kolokacje, przede wszystkim te znane z języka potocznego. Większość zwrotów możesz wykorzystać bez żadnych modyfikacji. “Rozmównik” powstał z myślą o osobach, które chcą komunikować się po włosku w codziennych sytuacjach.

 

Najlepsze aplikacje do nauki języka włoskiego

Czy Ty także, jak większość osób w dzisiejszych czasach, nie rozstajesz się ze smartfonem? Wykorzystaj go do nauki włoskiego w międzyczasie. Dzięki świetnym aplikacjom mobilnym możesz doskonalić swoje umiejętności podczas podróży autobusem, albo przerwy na lunch w pracy. Oto trzy aplikacje do nauki języków, które warto wykorzystać podczas nauki włoskiego.

 

  • Quizlet

Zaletą tej aplikacji jest to, że jej wersja darmowa ma naprawdę wiele do zaoferowania. Możesz korzystać z gotoych zestawów słownictwa lub samodzielnie je tworzyć. Nauka w Quizlecie wykorzystuje fiszki, gry, quizy, trenujesz także pisanie i słuchanie. Aplikacja ma świetny syntezator mowy, dzięki czemu osłuchujesz się z prawidłową wymową.

 

  • Duolingo

Klasyk i prekursor w świecie aplikacji mobilnych do nauki języków obcych. Nie widać po niej oznak starości, wręcz przeciwnie, wciąż wyznacza nowe trendy. Intuicyjna i prosta w obsłudze, wyróżnia się czytelnym podziałem na poszczególne tematy leksykalne i zagadnienia gramatyczne. Co niezwykle ważne, słynna sówka Duolingo zmusza użytkownika do systematycznej nauki, przypominając o konieczności regularnego wykonywania ćwiczeń. Musisz także przestrzegać pewnego programu nauki. Zanim przejdziesz na kolejny poziom, konieczne jest zaliczenie testu.

 

  • Memrise

Z Memrise uczysz się na fiszkach, większość z nich (w zależności od wybranego kursu) ma opcję odsłuchu audio lub /i obrazki, które ułatwiają zapamiętanie nowych wyrazów. Po zalogowaniu się możesz wybierać spośród różnych kursów - zapoznaj się z ich opisem, aby trafić we właściwy poziom i tematykę. Angażujące gry, quizy i rankingi motywują do nauki. Możesz również samodzielnie tworzyć zestawy do nauki. Wadą tej aplikacji jest mocno okrojona wersja darmowa.

 

Jeśli szukasz naprawdę wygodnego i skutecznego sposobu na naukę włoskiego, sprawdź ofertę kursów językowych w szkole ProfiLingua. Wybierz najwygodniejszą dla siebie formę nauki - w grupie lub indywidualnie, w szkole stacjonarnej lub przez internet i ciesz się znajomością języka!

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.