Jeśli zastanawiasz się, naukę, jakiego języka obcego podjąć, włoski to doskonały wybór. Uznawany jest za jeden z najprostszych do nauki, szczególnie dla Polaków. Dodatkowo jego znajomość na pewno wzbogaci i uatrakcyjni Twoje cv. Co jednak począć, gdy brak Ci czasu lub możliwości na udział w tradycyjnym kursie językowym? Rozwiązaniem może być nauka włoskiego przez Internet!

 

Nauka języka włoskiego online - jak to zrobić?

Czy da się nauczyć języka obcego, a konkretnie - włoskiego - bez konieczności dojeżdżania raz czy dwa razy w tygodniu do szkoły językowej? Jeśli jesteś osobą pracującą, masz małe dzieci, często podróżujesz lub mieszkasz kilkadziesiąt kilometrów od większego miasta, co wiąże się z utrudnionym dostępem do szkoleń językowych, nauka przez Internet to opcja stworzona dla Ciebie. Nie obawiaj się - jest ona równie skuteczna, jak tradycyjny kurs.

 

Jak uczyć się włoskiego online? Możesz to zrobić na kilka sposobów.

 

Język włoski online w szkole językowej

Nauka na kursie języka włoskiego organizowanym przez szkołę językową ma wiele zalet: masz pewność, że uczy Cię wykwalifikowany, doświadczony lektor, korzystasz z najlepszych, dostosowanych do swojego poziomu materiałów dydaktycznych, rozwijasz wszystkie kluczowe kompetencje językowe, a zajęcia prowadzone są w sposób ciekawy i dynamiczny, dzięki czemu łatwiej utrzymać Ci wysoki poziom motywacji.

 

Co jednak zrobić w przypadku, gdy masz zmienny grafik pracy, który uniemożliwia Ci regularne uczęszczanie na zajęcia? Przed podobnym dylematem stają osoby, które regularnie wyjeżdżają w sprawach służbowych lub nie mogą dojeżdżać dwa razy w tygodniu na lekcję z jakichś innych powodów.

 

Z myślą o nich powstały kursy językowe prowadzone przez Internet. Nauka włoskiego w ten sposób łączy wszystkie zalety kursu w szkole stacjonarnej z wygodą i elastycznością. Nie musisz poświęcać czasu na dojazd, a zajęcia, w których nie mogłeś uczestniczyć, nie przepadają Ci. Po zakończonej lekcji, lektor udostępnia jej nagranie z dodatkowymi wskazówkami i tłumaczeniami. Będziesz mógł odtworzyć je w dowolnym momencie i zapoznać się z materiałem lub po prostu go powtórzyć.

 

Samodzielna nauka języka włoskiego

Warto także korzystać z dobrodziejstw Internetu, aby samodzielnie rozwijać i doskonalić znajomość języka włoskiego. W jaki sposób? Oto kilka podpowiedzi:

  • oglądaj filmiki na YouTube - wybierz kanały o tematyce jak najbardziej dla Ciebie interesującej. Jeśli np. Twoim hobby jest motoryzacja, poszukaj nagrań tworzonych przez pasjonatów samochodów - wtedy szybciej nauczysz się nowego słownictwa i to tego używanego w autentycznych sytuacjach przez native speakerów! Dodatkowo osłuchasz się z brzmieniem języka włoskiego, co pozwoli Ci wypracować lepszy akcent.
  • czytaj wiadomości po włosku - świetnym sposobem na poszerzanie znajomości włoskiego jest czytanie codziennych wiadomości w tym języku. Dzięki Internetowi możesz dowolnie wybierać spośród stron serwisów informacyjnych, gazet i czasopism! Nie tylko szlifujesz język, ale poszerzasz wiedzę ogólną i kulturową na temat Włoch!
  • śledź włoskojęzyczne profile w mediach społecznościowych - zaletą postów na Facebooku czy Instagramie jest to, że nie są one zwykle zbyt długie, a ich autorzy korzystają z raczej prostego języka. Świetnie sprawdzą się jako dodatkowe źródło wiedzy nawet w przypadku osób początkujących. Jeśli tylko masz profil na którymś z portali społecznościowych, już dziś zacznij obserwować interesujące Cię osoby lub firmy.
  • słuchaj swoich ulubionych włoskich piosenek - poza oglądaniem filmików na YouTube, warto także skorzystać z możliwości oglądania teledysków zawierających tekst włoskich piosenek (tzw. “lyrics video”). Jednoczesne czytanie i słuchanie to świetne ćwiczenie!
  • korzystaj ze stron do samodzielnej nauki języka włoskiego - w przepastnych zasobach Internetu znajdziesz także ciekawe strony z ćwiczeniami gramatycznymi, słownikowymi czy tekstami do czytania, przeznaczonymi specjalnie do nauki włoskiego (np. One World Italiano lub Impariamo italiano).

 

Nauka włoskiego online to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich zabieganych. W szkole ProfiLingua możesz wybierać pomiędzy kursami grupowymi a indywidualnymi, które odbywają się pomiędzy 7:00 a 22:00, 6 dni w tygodniu. Sprawdź naszą ofertę i ucz się wygodnie!

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.