Hiszpański to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych języków świata. Jego brzmienie przywołuje na myśl wakacje, gorące plaże i piękne widoki. Dodatkowo hiszpański należy do grupy języków, które naprawdę warto znać. Osoby nim władające nie mają w naszym kraju najmniejszego problemu ze znalezieniem pracy. Co jednak zrobić, gdy chciałbyś się uczyć hiszpańskiego, ale nie masz czasu lub możliwości, aby dojeżdżać na zajęcia do szkoły językowej? Czy musisz zrezygnować z marzeń? Nie! Skorzystaj z możliwości, jakie oferuje nowoczesna technologia i ucz się przez Internet!

 

Nauka języka hiszpańskiego przez Internet - jak to zrobić?

Jeśli nigdy nie uczyłeś się języka obcego online, zapewne zastanawiasz się, czy to w ogóle działa i jak zorganizować tego rodzaju naukę. Można to zrobić na kilka sposobów. To, który okaże się najbardziej skuteczny w Twoim przypadku, zależy od tego, jaki jest Twój obecny poziom zaawansowania, jaki ma być cel nauki (egzamin? matura? umiejętność komunikacji w codziennych sytuacjach?), a także, czy możesz pochwalić się wysokim poziomem samodyscypliny i dobrą organizacją pracy.

 

Oto kilka opcji, które możesz wziąć pod uwagę, organizując swoją naukę języka hiszpańskiego przez Internet:

  •  strony do samodzielnej nauki hiszpańskiego - ponieważ hiszpański to jeden z najpopularniejszych języków świata, w Internecie znajdziesz sporo stron z bezpłatnymi materiałami do nauki. Oferują one mnóstwo ciekawych ćwiczeń, również interaktywnych, podcastów i krótkich filmików. Większość z nich daje także możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu zrozumiałeś i opanowałeś dany materiał poprzez interaktywne quizy. Do stron wartych polecenia należą: http://www.audiria.com/ oraz https://www.spanishpod101.com/. Znajdziesz na nich coś dla siebie, nawet jeśli zaczynasz naukę od zera.
  •  kanały YouTube poświęcone nauce hiszpańskiego - naukę za pomocą materiałów ze stron poświęconych nauce hiszpańskiego warto urozmaicić korzystaniem z kanałów YouTube, które zostały stworzone właśnie z myślą o osobach uczących się języka Cervantesa. Dzięki nim osłuchasz się z brzmieniem języka i dowiesz mnóstwa przydatnych rzeczy, także z zakresu kultury hiszpańskiej. Jeśli dopiero zaczynasz naukę, polecamy kanał https://www.youtube.com/user/TioSpanish. Osoby bardziej zaawansowane na pewno polubią sympatyczną Marię Español.
  •  zajęcia z hiszpańskim native speakerem przez Skype - kolejnym możliwym rozwiązaniem jest znalezienie hiszpańskiego native speakera, który udziela lekcji przez Skype. Skorzystasz na tym szczególnie, jeśli opanowałeś już podstawy języka. Wykaż się jednak ostrożnością - bycie native speakerem nie równa się byciu nauczycielem! Zastanów się, czy potrafiłbyś nauczyć obcokrajowca języka polskiego, jeśli nie poznałbyś skutecznych metod nauczania? Zanim zdecydujesz się na takie zajęcia, sprawdź dokładnie kwalifikacje lektora.
  •  język hiszpański online w szkole językowej - teraz możesz uczyć się przez Internet w usystematyzowany sposób i mieć pewność, że lektor prowadzący zajęcia ma niezbędne kompetencje i doświadczenie. Kursy języka hiszpańskiego online łączą ze sobą wszystkie zalety samodzielnej nauki: brak konieczności dojazdu, możliwość nauki z dowolnego miejsca na świecie oraz fakt, że nie przepadają Ci zajęcia, z plusami lekcji w szkole językowej: wyższa motywacja, ciekawe zajęcia w grupie, nadzór metodyka nad programem i przebiegiem zajęć, a nade wszystko: możliwość ćwiczenia konwersacji i stała informacja zwrotna na temat czynionych postępów.

 

Sprawdź ofertę kursów języka hiszpańskiego w szkole ProfiLingua i przekonaj się, jak łatwo nauczysz się go z nami przez Internet! Zapraszamy do kontaktu!

 

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.