W skutecznej nauce języka obcego bardzo przydatne okazują się dobre podręczniku. Hiszpański nie jest pod tym względem wyjątkiem. Książki pomagające rozwijać znajomość słownictwa, zrozumieć nie zawsze proste zasady gramatyczne i prezentujące praktyczne zastosowanie poznanych struktur i wyrażeń powinny znaleźć się na półce każdego, kto poważnie myśli o nauce hiszpańskiego. Oto lista książek, które chcesz i musisz mieć!

 

 

Najlepsze książki do nauki gramatyki hiszpańskiej

Nie wszystkie umiejętności językowe da się udoskonalić z pomocą jedynie książek (zwłaszcza konwersacji), jednak w przypadku gramatyki, świetnie się one sprawdzają.

  •  “En Gramatica” Anaya Concha Moreno - seria obejmuje kilka książek, na różnych poziomach zaawansowania. Autorka prezentuje w nich swoje autorskie podejście do nauki gramatyki. Przystępne tłumaczenia i duża ilość ciekawych ćwiczeń sprawiają, że hiszpańska gramatyka przestaje być straszna. Do książki dołączono płytę cd.
  •  “Uso de la gramática española. Elemental” Francisca Castro - ta książka należy do kanonu klasyki i być może już o niej słyszałeś. Nie bez powodu, jednak, od lat cieszy się popularnością wśród lektorów i osób uczących się języka hiszpańskiego. Polecana dla osób, które poziom A1 mają już za sobą i chciałyby samodzielnie kontynuować zgłębianie tajników hiszpańskiej gramatyki. Jedną z największych zalet tej pozycji jest duża ilość ćwiczeń, które pozwalają na dogłębne zrozumienie i opanowanie każdego zagadnienia. Uwaga! Klucz do ćwiczeń należy dokupić osobno.

 

Po jakie książki sięgnąć, aby poszerzyć zasób słownictwa?

Robiąc ćwiczenia w książkach gramatycznych, uczysz się i utrwalasz nowe słówka nieco mimochodem. Warto jednak sięgnąć po sprawdzone podręczniki, które ułatwią i przyspieszą naukę hiszpańskich słówek.

  •  “Español. Repetytorium tematyczno-leksykalne 1” Ewa Bartkowiak - ponownie, jedna z klasycznych pozycji w biblioteczce każdego miłośnika języka hiszpańskiego. W tej niepozornej książeczce znajdziesz teksty, listę słówek i pytania do tekstu. Wszystko pogrupowane tematycznie, co znacznie ułatwia naukę, nawet na poziomie bardzo podstawowym. Do książki dołączono płytę cd z nagranymi tekstami, dzięki czemu zapoznasz się z prawidłową hiszpańską wymową.
  •  “Hiszpański w tłumaczeniach. Gramatyka (A1-C1)” Magdalena Filak - pomimo faktu, że w tytule znajduje się słowo “gramatyka”, ta książka naprawdę zmusza do poszerzenia znajomości słownictwa. Jest szczególnie polecana osobom nastawionym na samodzielną naukę. Zwięzłe, jasne tłumaczenia zasad gramatycznych, przejrzyste przykłady zastosowania i mnóstwo ćwiczeń, polegających na tłumaczeniu polskich zdań na język hiszpański.

 

Najlepsze rozmówki po hiszpańsku

Nauka gramatyki i słownictwa jest niezbędna dla poszerzania znajomości języka hiszpańskiego. Warto jednak sięgnąć także po książki, dzięki którym poznasz całe wyrażenia, przykładowe dialogi całe zdania, które przydadzą Ci się w podróży. Chodzi, oczywiście, o rozmówki.

  •  “Blondynka na językach. Hiszpański” Beata Pawlikowska - znana polska podróżniczka opracowała własną metodę nauki języków obcych. Nie ma ona nic wspólnego z nauką gramatyki czy przygotowaniem do egzaminów. Główny nacisk położony jest na komunikację w podstawowym zakresie. Ucząc się z tej książki, nie opanujesz hiszpańskiego na poziomie zaawansowanym, ale na pewno zdołasz zrobić zakupy, zapytać o drogę czy poradzisz sobie w hotelu i na lotnisku.
  •  “Hiszpański Rozmówki na każdy wyjazd – poziom A1” Wydawnictwo EDGARD - jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z językiem hiszpańskim, a Twoim głównym celem jest wykorzystywanie go podczas wakacji, polecamy “Rozmówki na każdy wyjazd”. Przejrzysta, usystematyzowana struktura książki i jasny podział na poszczególne tematy i sytuacje ułatwia korzystanie z niej i naukę. Autorzy nie zapomnieli o przydatnych informacjach o kulturze, odrobinie gramatyki i nauce poprawnej wymowy.

Pamiętaj, że nauka z pomocą doświadczonego, wykwalifikowanego lektora znacznie przyspiesza naukę i sprawia, że jest ona o niebo bardziej efektywna. Sprawdź ofertę kursów języka hiszpańskiego w szkole ProfiLinguai ucz się tak, jak lubisz najbardziej!

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.