O językowy rozwój swojego dziecka warto zadbać jak najwcześniej, nawet zanim pójdzie jeszcze do przedszkola. Nie martw się, nie namawiamy Cię do zapisania dwulatka na lekcje, zachęcamy jedynie do spędzenia wspólnie czasu, poznając jednocześnie angielskie słówka. Na rynku dostępne są naprawdę świetne książki do nauki angielskiego dla dzieci. Które z nich są najlepsze? Oto nasza subiektywna lista.

 

Interaktywna książeczka “Listen and Learn. First English Words”

Wydawnictwo Usborn specjalizuje się w pozycjach dla najmłodszych i każda z nich jest godna polecenia. Absolutnym hitem jest “Listen and Learn. First English Words”. Książeczka składa się z czterech kart, na których umieszczono osiem kategorii tematycznych. Wystarczy wsunąć kartę do czytnika i naciskać palcem obrazki, aby usłyszeć, jak brzmi dane słówko. Obrazki są kolorowe, ciekawe i na pewno przyciągną uwagę najmłodszych, a wczesny kontakt z prawidłową wymową (słowa odczytywane są przez native speakera!) oswoją malucha z autentycznym brzmieniem języka angielskiego.

 

Śpiewajcie razem! - “Angielski dla dzieci - piosenki”

Ta pozycja wydawnictwa Kapitan Nauka znajdzie uznanie zarówno rodziców, jak i dzieci - przecież każdy lubi śpiewać! Jeśli przy okazji uczymy się wspólnie angielskiego, zabawa staje się jeszcze lepsza!

 Książeczka nie tylko ładnie się prezentuje pod względem graficznym. Zawiera tekst angielski, polskie tłumaczenie i zapis nutowy, dzięki czemu można odegrać melodie na flecie, gitarze czy innym instrumencie. Najbardziej przydatna jest jednak płyta CD, na której znajdziesz żywe, rytmiczne aranżacje piosenek. “Angielski dla dzieci - piosenki” pozwala na utrwalenie całych wyrażeń, a nawet zdań w bardzo przyjemny sposób. Świetnie sprawdzi się też podczas dłuższej podróży samochodem, jako alternatywa dla tableta lub smartfona.

 

Książeczka z przesuwanymi ilustracjami - “Peekaboo Baby Animals”

Wydawnictwo Caterpillar Books słynie z ciekawych rozwiązań i dużej dbałości o szczegóły. “Peekaboo Baby Animals” to tylko jedna z wielu pozycji w ich szerokiej ofercie. Doskonale sprawdzi się jako jedna z pierwszych książek do nauki angielskiego dla dzieci. Niewielki format, poręczny nawet dla malucha, grube strony i zaokrąglone rogi zapewniają wygodne i bezpieczne użytkowanie. Piękne ilustracje i przesuwane obrazki zachęcają do zabawy i rozbudzają ciekawość. Do tego zabawny, rymowany tekst po angielsku, dzięki któremu mały użytkownik poznaje nazwy angielskich zwierząt. Warto pamiętać, że najlepsze efekty przyniesie wspólna praca z książką - dorosły musi przeczytać rymowanki!

 

Dla starszych dzieci - “Ilustrowana gramatyka angielska dla dzieci”

Nie zapominamy też o starszych dzieciach. Kiedy w szkole zaczyna się nauka angielskiego “na poważnie”, młody człowiek może mieć problem z opanowaniem najważniejszych zagadnień gramatycznych. Takiej sytuacji sprzyjają, niestety liczne klasy i bardzo intensywny program nauczania w nowej podstawie programowej. Na pomoc przyjdzie Wam “Ilustrowana gramatyka angielska dla dzieci” Wydawnictwa Książkowego Ibis.

 

Czytelne, jasne tłumaczenia sprawiają, że reguły gramatyczne stają się prostsze w odbiorze. Sporo przykładów i ćwiczenia pozwolą usystematyzować i utrwalić niezbędną wiedzę (także dorosłym!).

 

Jeśli szukasz najlepszego sposobu na to, aby Twoje dziecko uczyło się angielskiego skutecznie, praktycznie i w przyjemny sposób, sprawdź kursy Disney English w szkole ProfiLingua. Już dziś zapisz swojego malucha na bezpłatn

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.