Jeśli pracujesz w firmie, która działa na rynkach zagranicznych lub jesteś zatrudniony w międzynarodowej korporacji, nie musimy Cię przekonywać, jak ważna i przydatna jest znajomość języka angielskiego, a szczególnie jego wersji biznesowej. Co jest najważniejsze w nauce Business English? Jak skutecznie uczyć się angielskiego biznesowego? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

 

Nie zaniedbuj żadnej z umiejętności

Zacznijmy od tego, że Business English to po prostu angielski, w którym przeważa słownictwo branżowe. Jest też nieco bardziej uprzejmy i uproszczony pod względem gramatycznym, ponieważ w świecie biznesu właściwe zrozumienie tego, co chce nam przekazać druga strona, jest kluczowe. Ta prostota zanika jednak, kiedy rozmawiasz z native speakerem, dla nich Business English to po prostu English.

Jeśli zależy Ci na opanowaniu angielskiego biznesowego, nie możesz skupić się jedynie na nauce słownictwa lub komponowania maili. Równie dużo uwagi powinieneś poświęcić gramatyce, słuchaniu, czytaniu oraz konwersacji. Język biznesowy nie różni się tak bardzo od ogólnego i w obu odmianach tak samo ważne jest dobre opanowanie podstaw, bez których nie możesz spodziewać się widocznych, zadowalających efektów.

 

Postaw na praktykę i komunikację

Jedną z podstawowych zasad skutecznej nauki języka jest ta, że nie nauczysz się niczego, dopóki nie zaczniesz stosować tego w praktyce. Dlatego staraj się jak najczęściej (przy każdej możliwej okazji) używać nowych słów i konstrukcji. Jeśli pracujesz w firmie, gdzie po angielsku mówi się na co dzień lub masz kontakt z obcojęzycznymi klientami - wykorzystaj to! Wyrażenie, którego użyjesz kilkakrotnie, przestaje być “nowe” i przechodzi do Twojej pamięci długotrwałej.

Rozmawiaj po angielsku przy każdej okazji, ponieważ najważniejsze w nauce Business English jest zdobycie praktycznych umiejętności komunikacji, a tych nie da się wyćwiczyć inaczej. Rozmawiając z innymi, masz szansę nie tylko utrwalić nowe wyrażenia. Ćwiczysz także rozumienie ze słuchu i naukę słówek z kontekstu.

 

Zadbaj o kontakt z żywym językiem

Łatwy dostęp do Internetu, w którym 80% treści zamieszczanych jest w języku angielskim, sprawia, że nauka Business English jest o wiele prostsza. Świetnym sposobem na przyspieszenie nauki jest regularny kontakt z autentycznym językiem. Staraj się czytać jak najwięcej artykułów po angielsku dotyczących Twojej branży. Znajdziesz w nich mnóstwo przydatnych słów. Wiele z nich zrozumiesz z kontekstu, a to najbardziej efektywna metoda nauki słownictwa.

Dobrym pomysłem jest także czytanie takich tekstów na głos. Zdania przestają być wtedy tylko dwuwymiarowymi znakami na białym tle. Nabierają dźwięku i znaczenia, a Ty ćwiczysz wymowę i przyzwyczajasz się do mówienia po angielsku.

Poszukaj w Internecie wywiadów z osobami z Twojej branży, znajdź webinary i kanały na YouTube prowadzone przez specjalistów z interesującej Cię dziedziny. Jeśli jeszcze nie masz profilu na LinkedIn, załóż go i nawiąż kontakt z ludźmi działającymi w tym samym sektorze w innych krajach. Wielu z nich udostępnia artykuły i materiały video po angielsku.

 

Zainwestuj w dobry kurs językowy!

Co odróżnia dobry kurs Business English od przeciętnego albo nawet całkiem złego? Otóż sama definicja nauczanego języka. Każda branża posługuje się pewnym zakresem słownictwa charakterystycznym tylko dla niej. Dobry kurs angielskiego dla firm to taki, który bierze to pod uwagę i skoncentrowany jest na tym, co ważne i przydatne dla Słuchaczy.

Powinien rozpoczynać się ustaleniem, jakie są dokładnie potrzeby i oczekiwania Klienta, a następnie zostać “uszyty na miarę”. Musi obejmować odpowiednio dobrany podręcznik oraz materiały dodatkowe, a prowadzić go powinien lektor-specjalista w dziedzinie języka, którego naucza. Dobry kurs firmowy Business English to również taki, który umożliwia ćwiczenie umiejętności praktycznych i kładzie nacisk na najbardziej przydatne umiejętności. Taki kurs to coś znacznie więcej niż tylko lekcje z podręcznikiem. Zdobywasz na nim także wiedzę o etykiecie biznesowej oraz kulturze innych krajów, bardzo przydatną w kontaktach zawodowych z obcokrajowcami.

 

Postaw na współpracę z profesjonalistami! Szkoła ProfiLingua posiada 60 lat doświadczenia w organizowaniu kursów językowych dla firm. Żadna branża nie jest dla nas tajemnicą, a dzięki 40 placówkom w całej Polsce obsługa administracyjna kilku różnych oddziałów firmy w różnych częściach kraju przebiega szybko i bezproblemowo. Sprawdź ofertę i wybierz najlepszy kurs Business English w wersji stacjonarnej lub wygodnie i bezpiecznie - przez Internet!

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.