Menedżerowie, którzy chcieliby zadbać o umiejętności językowe swoich podwładnych i zorganizować dla nich kurs językowy w firmie, niejednokrotnie mają problem ze znalezieniem odpowiedniej oferty. Częste wyjazdy służbowe lub zmienny grafik pracowników to dopiero początek trudności. Lokalizacja firmy z daleka od centrum miasta lub konieczność skoordynowania szkoleń w kilku oddziałach jeszcze je potęgują, szczególnie w przypadku języków mniej popularnych. Rozwiązaniem mogą być kursy językowe online.

 

Jak wygląda nauka języka obcego przez internet?

Wbrew obawom wielu osób, nauka języka online nie polega na rozwiązywaniu ćwiczeń w internecie, a zajęcia z lektorem nie mają formy webinaru czy nagranego wykładu. Lekcje przez internet pozwalają na taką samą interakcję pomiędzy lektorem i słuchaczami, jak te prowadzone w sposób tradycyjny, do którego przywykliśmy przez wiele lat.

Wszyscy uczestnicy zajęć widzą i słyszą się wzajemnie, mogą prowadzić ze sobą dyskusję, wspólnie rozwiązywać zadania i ćwiczyć zadania rozwijające umiejętności komunikacji. Słuchacze widzą, co lektor udostępnia na swojej tablicy, mogą na bieżąco zadawać pytania i rozwijać swoje umiejętności. To gwarantuje skuteczność nauki.

 

Czy kursy języków obcych dla firm mogą odbywać się internetowo?

Kursy B2B różnią się nieco od kursów “standardowych”. Często tematyka zajęć koncentruje się na języku specjalistycznym z danej branży, słuchacze uczą się w sposób praktyczny wykorzystywać poznane słownictwo i stosować je w rozmowie, prezentacjach czy mailach. Dowiadują się także wiele o kulturze kraju, którego języka się uczą, co znacznie ułatwia utrzymanie dobrych kontaktów z kontrahentami i klientami oraz przestrzeganie etykiety biznesowej.

Dodatkową korzyścią płynącą z kursów dla firm, bez względu na to, czy organizowane są dla dużej korporacji, czy małej firmy, jest pełne dostosowanie długości i częstotliwości zajęć do potrzeb klienta. Innymi słowy, to nie Ty i Twoi pracownicy musicie zmienić swój grafik, aby uczestniczyć w kursie, ale ustalacie ze szkołą językową takie dni i godziny zajęć, aby były jak najwygodniejsze dla Twojej organizacji.

Dokładnie tak samo dzieje się w przypadku kursów online. Tematyka i plan zajęć dostosowane są do wymogów i preferencji klienta, a jakość lekcji zupełnie nie odbiega od tych tradycyjnych, prowadzonych “twarzą w twarz”. Kursy internetowe mają jednak szereg dodatkowych zalet. Jedną z największych bolączek kursów in-company jest duża absencja kursantów spowodowana koniecznością wyjazdu służbowego lub wzięcia udziału w ważnym spotkaniu. Do tego dochodzą urlopy i nieobecność spowodowana wypadkami losowymi. W takim przypadku trudno bywa realizować założony program nauki. Kursy prowadzone internetowo znacznie ułatwiają rozwiązanie tych problemów:

 

  • w zajęciach mogą brać udział osoby, które fizycznie znajdują się w nawet bardzo odległych miejscach - to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na nieprzerwaną naukę pracownikom, którzy często podróżują służbowo. Mogą wziąć udział w lekcji z dowolnego miejsca, jeśli tylko mają dostęp do internetu. Rozwiązuje to także problem ze znalezieniem szkolenia z języka niszowego (np. chińskiego, duńskiego czy czeskiego) dla oddziału firmy znajdującego się daleko od miasta. Możliwe jest też tworzenie grup łączących osoby na tym samym poziomie zaawansowania z różnych placówek, co pozwala zoptymalizować koszty kursu.

 

  • niektóre szkoły językowe (np. szkoła ProfiLingua) stosują praktykę nagrywania zajęć i udostępniania nagrań słuchaczom po zajęciach. Dzięki temu nawet bardzo zajęte osoby, które nie zawsze mają możliwość uczestniczyć w lekcji, nie pozostają w tyle za grupą - mogą obejrzeć nagranie w dowolnym momencie i nadrobić materiał. To także fantastyczna pomoc w powtarzaniu i utrwalaniu zdobytej wiedzy.

 

Kursy języków obcych jak najbardziej mogą odbywać się online. Są nie tylko równie efektywne, jak te prowadzone w oddziale firmy - często niosą ze sobą dodatkowe korzyści i ułatwienia. Jeśli szukasz najlepszego kursu językowego dla swojej firmy, zachęcamy do zapoznania się z ofertą kursów językowych online dla firm w szkole ProfiLingua. Prowadzimy kursy językowe na miarę Twojego biznesu!

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.