Interesujące pomysły w czasie pandemii to często także wypadkowa potrzeb nauki oraz chęci  integracji. W tym wyjątkowym czasie wspólnie z Veracomp, dystrybutorem rozwiązań IT, wypracowaliśmy i rozpoczęliśmy projekt inny niż wszystkie dotychczasowe. Potrzebą naszego Klienta było spotkanie ze sobą osób, które obecnie rozproszone we własnych domach, nie mają sposobności zobaczyć się przy kawie połączone - z przydatną dla nich obecnie - nauką języka węgierskiego. Druga potrzeba wynika bezpośrednio z wejścia Veracomp na rynek węgierski i w efekcie umożliwienie pracownikom znalezienia wspólnego języka, choćby w najbardziej prozaicznych przypadkach, jak przywitanie się z nowymi kolegami.

Projekt ewoluował by ostatecznie przyjąć następującą formę:

Na start: zajęcia przez 8 tygodni, w każdym tygodniu ten sam panel 4 zajęć tak, by pracownicy  mogli wybrać wygodną dla siebie porę nauki, biorąc pod uwagę własne liczne spotkania online. Zajęcia odbywają się również online, uczestnicy widzą siebie nawzajem i lektora. W luźnej atmosferze poznają kulturę węgierską oraz powtarzają przydatne zwroty. Dodatkowo po każdym tygodniu otrzymują materiał filmowy, nagrany przez lektora, będący  pomocą w utrwaleniu nowej wiedzy i jednocześnie rozszerzeniem zajęć.

Tematy: zaczęliśmy od trudnej wymowy i (w tym przypadku) nienudnej gramatyki – łamańce językowe przysparzają początkującym spore trudności ale i dużo zabawy. Wkrótce przywitania, przedstawienie siebie, zapoznanie drugiej osoby, ale i informacje co powiedzieć w rejestracji hotelowej, restauracji, przyjdzie też czas na tematy biznesowe.

Niesamowite jak w obecnej sytuacji potrzeba, inicjatywa i kreatywność, wsparte nowoczesną technologią współgrają z nauką, pozwalając jednocześnie na zabawę i podtrzymanie więzi koleżeńskich.


1

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.