Szwedzki to z pewnością język niszowy i nawet jeśli jego nauka przeszła Ci przez myśl, możesz zastanawiać się, czy warto poświęcać czas, wysiłek i pieniądze na coś, co może Ci się nigdy w życiu nie przydać. Pozwól nam pomóc podjąć Ci tę decyzję! Oto lista powodów, dla których kurs języka szwedzkiego to strzał w dziesiątkę!

Język szwedzki za granicą

Emigracja zarobkowa jest Polsce nadal aktualnym tematem. Jeśli już masz wyjeżdżać z kraju, dlaczego nie miałbyś wybrać jako celu podróży państwa słynącego z tego, że jego mieszkańcy należą do najszczęśliwszych narodów na świecie? Wysokie zarobki, tolerancyjna kultura i bogata opieka socjalna sprawiają, że Polacy chętnie wybierają Szwecję jako miejsce wyjazdu w celach poprawy budżetu domowego lub na stałe.
Znajomość szwedzkiego będzie Ci niezbędna do znalezienia pracy w tym skandynawskim kraju. Warto wiedzieć, że ze względu na ogromne podobieństwo pomiędzy szwedzkim, norweskim i duńskim, pracodawcy z tych trzech krajów często w ogłoszeniach o pracę podają wymóg znajomości “języka skandynawskiego”, co w praktyce oznacza, że jeżeli opanujesz szwedzki, także norweski i duński rynek pracy chętnie Cię przyjmie.

Wzbogać swoje CV

Zalety znajomości języka szwedzkiego nie kończą się na ułatwionej emigracji na północ Europy. Umiejętność komunikacji w tak niszowym języku czyni z Ciebie bardzo wartościowego i poszukiwanego pracownika na rodzimym rynku pracy. Szwecja to kraj o bardzo prężnej gospodarce. Wiele firm-gigantów wywodzi się właśnie stamtąd: IKEA, Volvo, H&M, Skanska, Spotify czy Nordea to tylko kilka z nich. Zapotrzebowanie na osoby szwedzkojęzyczne nie maleje.

Kulturowa przygoda

Dlaczego jeszcze warto znać język szwedzki? Ze względu na niepowtarzalną kulturę tego kraju. Nie bez powodu Szwedzi zaliczają się do narodów najbardziej zadowolonych ze swojego życia. Szwedzkie lagom - czyli umiejętność życia w równowadze, w harmonii z przyrodą, skromnie i bez nadmiaru przedmiotów - stanowi trend podbijający świat. Kilka obowiązkowych fika - przerw na kawę - w ciągu dnia, koniecznie z kanelbullar - tradycyjnymi cynamonowymi bułeczkami, pomaga zachować spokój i energię.
Szwedzi słyną też ze swojego słowotwórstwa, dzięki któremu potrafią opisać rzeczy i pojęcia nienazywalne w języku polskim, np. tretar to trzecia dolewka kawy. Prawda, że to bardzo praktyczne?

Szwedzkie kryminały w oryginale

Szwedzka literatura podbija świat, szczególnie mroczne kryminały. Kto z nas nie zna sagi “Millennium” Stiega Larssona, na podstawie której powstał świetny film “Dziewczyna z tatuażem” z udziałem Daniela Craiga? Rekordy popularności biją obecnie powieści Camilli Läckberg. Czytanie swoich ulubionych autorów w oryginale daje ogromną satysfakcję i przyjemność, pozwala cieszyć się nieprzetłumaczalnymi grami słów i niepowtarzalnym stylem.


Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać Cię, iż szkolenia językowe ze szwedzkiego to doskonały pomysł. Nie czekaj, sprawdź ofertę szkoły ProfiLingua i wybierz kurs szwedzkiego najlepiej dopasowany do Ciebie i Twoich potrzeb.

{{cta('de403168-39c4-4b80-b2fe-2b2202717583','justifycenter')}}

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.