Gramatyka angielska sprawia uczącym się języka wiele problemów. Najwięcej kłopotów jest z rozróżnieniem czasów oraz ich właściwym zastosowaniem. Przy tej okazji często pojawia się pytanie: Ile właściwie jest czasów w języku angielskim?

Różne źródła podają różne liczby. Gdzieś napisano, że 12 gdzieś indziej napisano, że 16. Natomiast dzisiaj chcemy odczarować trochę te liczby i pokazać dlaczego w naszej opinii w języku angielskim są głównie dwa czasy: teraźniejszy (present) i przeszły (past). No ewentualnie trzy jeśli ktoś mocno się uprze, że future (przyszłość) to również czas.

Jak więc uzasadnimy to, że czasów jest tylko dwa?

Po pierwsze, przez wielu ekspertów od języka czas future (przyszłość) uznawany jest nie jako czas a konstrukcja, którą buduję się z czasowników modalnych.

Po drugie jak rozpiszemy wszystkie czasy to szybko zobaczymy, że naprawdę są głownie dwa.


PRESENT: simple, continuous, perfect, perfect continuous.
PAST: simple, continuous, perfect, perfect continuous

I oczywiście dla tych co jednak upierają się, że future jest czasem:
FUTURE: simple, continuous, perfect, perfect continuousA jak opanować czasy żeby nie sprawiały kłopotu? O tym dowiecie się z kolejnego wpisu na naszym blogu! Śledźcie nas uważnie!

 

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Jeśli tak, wypełnij poniższy formularz, wskazując preferowany sposób komunikacji.

    Klikając "wyślij" wyrażasz zgodę na kontakt na podany numer telefonu w celu przedstawienia oferty ProfiLingua. Administratorem przekazanych danych osobowych jest WSiP S.A. Z Informacją o zasadach przetwarzania danych osobowych można zapoznać się pod adresem https://www.profi-lingua.pl/dane-osobowe.