Rozważasz zmianę pracy i chciałbyś zrobić dobre wrażenie na pracodawcy? Przygotuj swoje cv po angielsku. Z naszego artykułu dowiesz się, jak je stworzyć i jakich zwrotów i wyrażeń użyć, aby przyciągnęło uwagę rekrutera.

 CV po angielsku - struktura

 

Jeszcze kilka lat temu typowe polskie cv mocno odbiegało od wzorca powszechnie stosowanego w Wielkiej Brytanii. Obecnie, różnice zaczęły się zacierać. Jeśli stoisz przed zadaniem napisania swojego cv po angielsku, warto wprowadzić do niego brytyjskie standardy.

 

Poniżej znajdziesz wzór cv, który możesz wykorzystać.

  

IMIĘ I NAZWISKO

E-MAIL I NUMER TELEFONU

ADRES

 

PERSONAL PROFILE

 

W tym miejscu powinieneś umieścić swój zwięzły opis, informację, dlaczego jesteś zainteresowany danym stanowiskiem, i co sprawia, że jesteś idealnym kandydatem. Wymień swoje najważniejsze umiejętności (tzw. key skills), które odpowiadają wymaganiom znajdującym się w ogłoszeniu o pracę.

Ta część Twojego cv nie powinna przekraczać 4-5 linijek (jednego akapitu).

 

EDUCATION

 

Podobnie, jak w języku polskim, wymień opisz swoje wykształcenie, zaczynając od najbardziej aktualnego. Pomiń szkołę podstawową / gimnazjum. W opisie studiów warto wymienić listę przedmiotów, które mogą okazać się przydatne w pracy, o którą się ubiegasz.

Nie zapomnij pochwalić się swoimi osiągnięciami - wygranymi konkursami, egzaminami zaliczonymi na 100%, udziałem w ciekawych projektach i wolontariatach.

 

WORK EXPERIENCE

 

Znowu, podobnie jak w polskim cv, zacznij od najbardziej aktualnego miejsca pracy. Podaj nazwę firmy i zajmowane stanowisko oraz ramy czasowe. Nie zapomnij opisać swoich osiągnięć na każdym stanowisku oraz nabytych dzięki niemu umiejętności. Wymień codzienne obowiązki i podaj przykłady kompetencji, które będą przydatne w nowym miejscu pracy.

 

ADDITIONAL SKILLS AND INTERESTS

 

Wymień i krótko opisz swoje pasje i hobby. Unikaj nic niemówiących ogólników, jak np. “travelling”. Postaraj się powiązać swoją pasję z pozycją, o którą ubiegasz. Jeśli twoim hobby jest podróżowanie, opisz, jakie umiejętności dzięki niemu rozwinąłeś i czego się nauczyłeś.

W tej sekcji umieść także informacje o dodatkowych kursach, kwalifikacjach i certyfikatach. Nie zapomnij o znajomości języków obcych.

 ProfiBlog-CV-po-angielsku-jak-napisac-zyciorys-po-angielsku-sprawdz-angielski

Wyrażenia przydatne w cv po angielsku

 

Opisując swoje najważniejsze umiejętności i osiągnięcia, warto sięgnąć po sprawdzone wyrażenia, które nie zawsze posiadają bezpośrednie odpowiedniki w języku polskim.

 

  • self-starter - osoba, która nie boi podejmować się inicjatywy, nie czeka, aż ktoś wskaże jej palcem, co ma robić, samodzielnie szuka zajęć.
  • completer - ktoś, kto doprowadza zadania do końca, nie porzuca ich przed ukończeniem.
  • timekeeper - osoba nie mająca problemów z dotrzymaniem ustalonych terminów.
  • troubleshooter - ktoś, kto potrafi zlokalizować potencjalne problemy i znaleźć ich rozwiązanie.
  • able to deliver the best results - osoba potrafiąca osiągać najlepsze rezultaty.

 

Czego nie umieszczać w cv po angielsku?

 

Brytyjskie standardy zakładają przeciwdziałanie wszelkiej możliwej dyskryminacji. Dlatego w cv po angielsku nie zamieszczaj:

zdjęcia - rekruter powinien skupić się na Twoich umiejętnościach i doświadczeniu, a nie na wyglądzie. Powszechnie wiadomo, że podświadomie mamy tendencję do traktowania preferencyjnie osób, które uważamy za atrakcyjne fizycznie. Praktyka nie umieszczania zdjęcia ma zagwarantować profesjonalną ocenę kandydata.

daty urodzenia - nie liczy się Twój wiek, ale kompetencje. Brak daty urodzenia pomaga zwalczać dyskryminację ze względu na wiek.

 stanu cywilnego - nie ma wpływu na Twoje doświadczenie czy kompetencje.

 

CV po angielsku - przykład

 Na sam koniec, spójrz na przykładowe cv w języku angielskim.

  

Mary Poppins

Phone: +44 (0)20 7216 8745

Email: mary.poppins@gmail.com

Address: 26 Little Crescent Street, London W7W 6NR

 PERSONAL PROFILE

I have been working within the interior design sector for the better part last three years. Within this time, I have developed a working knowledge of all of the latest world trends and designing tools. My scope of expertise is commercial environments and traditional domestic settings. I am equipped with all of the necessary scholastic qualifications and competences. My aim is to further develop within a forward-thinking organisation that can enable me to further enhance this art form. I am perfectly capable of handling large projects on an individual basis as well as to cooperate in a team.

EDUCATION

University of Brighton  (2012-2015): Interior Design BA (Hons.)

-       completed course of Corel, Woodwork for Inventors and RoomSketcher

WORK EXPERIENCE

DESIGN-IT-WITH-US Ltd. I Lead Interior Designer

SEPTEMBER 2015 - PRESENT:

Responsibilities:

●     Choosing all relevant fabrics, furniture and colours.

●     Working together with the client on a daily basis. Successfully completed numerous project independently.

●     Liaising with other professionals such as electricians and carpenters

 ADDITIONAL SKILLS AND INTERESTS

●     Can speak confidently in Italian and German

●     First Aid Officer - certified to give first aid in case of emergency

●     Took part in numerous interior design webinars and conferences, including The Montreal Showroom in 2018.

References available on request.

 

 

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.