Matura z matematyki to nie lada wyzwanie. Przygotowania do niej muszą obejmować nie tylko sam materiał wskazany przez CKE, ale także ćwiczenie pracy z arkuszem egzaminacyjnym. Dobrym sposobem na zorganizowanie sobie powtórek jest zapisanie się na kurs maturalny z matematyki, gdzie pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela-egzaminatora będzie można opanować wszelką potrzebną wiedzę i umiejętności.


Jak oceniać oferty kursów maturalnych z matematyki?

Jeśli chcesz zapewnić sobie sukces, zwróć uwagę na następujące elementy ofert kursów maturalnych z matematyki:

  • Czy wykładowcy są egzaminatorami CKE?

Ich przewaga polega na tym, że sami sprawdzają testy, widzą najczęściej popełniane błędy i mogą przed nimi ostrzec. Nie bez znaczenia jest też fakt, że na bieżąco są szkoleni przez CKE, wiedzą więc, jakie niespodzianki szykuje Komisja dla kolejnego rocznika maturzystów.

  • Co mówią absolwenci kursów i jakie wyniki osiągnęli na maturze z matematyki?

Jeśli starsi koledzy polecają kurs, a statystyki dotyczące zdawalności potwierdzają ich sukcesy, to znak, że szkole można zaufać.

  • Jaką metodą prowadzone są powtórki?

Dobrze, jeśli powtórki do matury z matematyki prowadzone są sprawdzoną metodą. Przy tak specyficznym przedmiocie jak matematyka – wymagającym logicznego myślenia, precyzji i łączenia wiadomości z różnych działów – nie ma miejsca na improwizację.

Metoda nauczania – klucz do sukcesu na maturze z matematyki

Dlaczego metoda jest tak ważna? Bo nauka do matury z matematyki powinna być przemyślana, ustrukturyzowana i dostosowana do specyfiki przedmiotu. Nie możemy tu, jak np. w biologii czy historii, uczyć się raz jednego zagadnienia, a raz innego. W matematyce  wszystko bazuje na pewnych wspólnych podstawach, jeden „dział” wyrasta z drugiego. Jeśli np. nie opanujesz funkcji liniowych i kwadratowych, nie poradzisz sobie również z wielomianami trzeciego stopnia.

Idąc tym tropem, opracowaliśmy na potrzeby kursów maturalnych prowadzonych w ProfiMatura specjalną metodę indywidualnego eliminowania zaległości. Sprawdzamy, czego nie umiesz, a potem kolejno wyrównujemy braki – od najprostszych zagadnień po bardziej złożone. Czy to działa? Sukcesy naszych absolwentów są najlepszym dowodem.

Chcesz zdać maturę jak najlepiej? Już dziś zapisz się na kurs maturalny:

{{cta('bf05cbc6-d545-4ca3-9271-7019c551e9c8','justifycenter')}}{{cta('75497399-3a7d-4fe5-92c4-36223a2e4951','justifycenter')}}

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.