Inwestowanie w szkolenia i szeroko pojęty rozwój pracowników jest powszechną praktyką w dużych przedsiębiorstwach, powoli staje się także standardem w mniejszych firmach. Kursy językowe organizowane przez pracodawcę są jednym z benefitów pozapłacowych, które pracownicy cenią najwyżej. W dzisiejszym artykule doradzamy, jak wybrać odpowiedni język obcy dla pracowników.

Twoja firma dzisiaj…

Przede wszystkim, należy zastanowić się, czy wszystkie osoby zatrudnione w Twojej firmie muszą znać ten sam język obcy. Zdarza się, że dział handlowy i dział obsługi klienta zyskają na znajomości zupełnie innego języka niż osoby zarządzające. Przyjrzyjmy się bliżej tej kwestii.
Pierwszym czynnikiem, który w oczywisty sposób powinieneś wziąć pod uwagę, zanim zorganizujesz szkolenia językowe dla swoich pracowników, jest obecna sytuacja firmy, to, na jakich rynkach działa i skąd pochodzą Twoi główni kontrahenci, klienci i dostawcy. Jeżeli np. prowadzisz handel z firmami w Niemczech, naturalnym wyborem będzie kurs języka niemieckiego. Dotyczy to szczególnie osób mających bezpośredni kontakt z partnerami biznesowymi lub klientami z danego kraju. Ich umiejętność komunikacji w rodzimym języku klienta podnosi szanse na osiągnięcie lepszych wyników sprzedaży i poziomu zadowolenia osób, które skorzystały z usługi Twojej firmy lub zakupiły Wasz produkt.
Drugą istotną kwestią jest to, gdzie mieści się główna siedziba firmy, w której pracujesz. Jeśli najważniejsze decyzje zapadają w Czechach, Hiszpanii czy we Włoszech, osoby na stanowiskach kierowniczych sporo zyskają, ucząc się czeskiego, hiszpańskiego lub włoskiego. Wybór języka, który pozwoli im lepiej komunikować się z najwyższym szczeblem menedżmentu, znacznie ułatwi pracę i wesprze ich rozwój zawodowy w danej organizacji.

… i jutro

Kolejnym sprawą, którą warto wziąć pod uwagę, wybierając kursy językowe dla pracowników, są długoterminowe plany na rozwój firmy. Nauka języka to proces, który wymaga czasu. Jeśli planujesz rozszerzenie działalności na nowe rynki zagraniczne, już teraz warto zadbać o kursy językowe dla sprawdzonych, doświadczonych pracowników. Podniesienie ich kompetencji w tym zakresie pomoże Twojej firmie podbić nowe tereny i zwiększyć konkurencyjność.

Nieśmiertelny angielski

Jaki język wybrać, jeśli masz klientów w różnych krajach lub nie jesteś pewien, w jakim kierunku rozwinie się działalność firmy w przyszłości? Sprawdzonym i zawsze bezpiecznym rozwiązaniem jest międzynarodowy język biznesu, czyli angielski. Inwestycja w kursy angielskiego biznesowego lub specjalistycznego, charakterystycznego dla branży, w której działasz, przynoszą rezultaty w postaci zwiększonej efektywności pracy oraz podniesienia poziomu motywacji i zadowolenia u pracowników.

O czym pamiętać, wybierając kurs językowy dla pracowników?

Kiedy podjąłeś już decyzję, jaki język obcy będzie dla Twoich pracowników najbardziej przydatny, musisz wybrać szkołę językową, która go zrealizuje. Na co zwrócić uwagę, przeglądając ofertę?

  • elastyczność oferty - warto wybrać szkołę, która przygotuje spersonalizowaną ofertę, biorąc pod uwagę wymagania, oczekiwania i możliwości Twojej firmy,
  • jeśli zdecydowałeś się na więcej niż jeden język lub zajęcia mają odbywać się w wielu oddziałach firmy w Polsce, warto nawiązać współpracę ze szkołą, która podoła zorganizowaniu takich szkoleń. Scentralizowane zarządzanie kursami ułatwi rozwiązywanie potencjalnych problemów, rozliczenia oraz utrzymanie tych samych standardów,
  • zwróć uwagę, czy szkoła oferuje bezpłatny audyt językowy przed rozpoczęciem kursu,
  • postaw na wieloletnie doświadczenie - wbrew pozorom organizacja profesjonalnego szkolenia językowego dla firm nie jest prostym zadaniem. Wybierz szkołę, która ma w tym zakresie potwierdzone doświadczenie.

 Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły ProfiLingua, największej sieci szkół językowej w Polsce. Skontaktuj się z nami i wybierz kurs szyty na miarę Twojego biznesu.

{{cta('855e3963-6c6c-41b1-bcea-3034c61f72b8','justifycenter')}}

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.