Kursy języków obcych to jedne z najpopularniejszych benefitów pozapłacowych.. Niestety, w przypadku tych prowadzonych przez internet, nierzadko pojawia się niechęć lub niedowierzanie w ich skuteczność. Co zrobić, aby motywacja zespołu nie zniknęła i zamieniła się w entuzjazm? Najlepiej, wyjaśnić, na czym polegają tego typu szkolenia i jakie mają zalety. Opisujemy je w naszym artykule.

 

Języki obce online - jak to się odbywa?

Nieprzychylne nastawienie do nauki języków internetowo wynika często z niewiedzy lub błędnych wyobrażeń na temat tego, jak wyglądają zajęcia na tego typu kursie. Wiele osób jest przekonanych, że mają one formę ćwiczeń, które uczeń wykonuje sam na jakiejś stronie internetowej. Inne sądzą, że lekcja z lektorem polega na obejrzeniu webinaru na żywo, lub, co gorsza, nagrania przygotowanego wcześniej, więc nie będą mieli możliwości ćwiczenia konwersacji ani zadawania pytań. Osoby w wieku średnim i starsze mają obawy, czy poradzą sobie z technicznie z obsługą komputera i programu używanego do prowadzenia lekcji.

Warto wiedzieć, jak w rzeczywistości wyglądają lekcje językowe online. Dzięki temu łatwo rozwiejesz wszelkie wątpliwości pracowników i zmotywujesz ich do korzystania z nich.

Przede wszystkim, uczestnictwo w nich nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej. Wystarczy podstawowa umiejętność korzystania z laptopa lub komputera stacjonarnego i podłączenia do niego słuchawek z mikrofonem. Na pierwszych zajęciach lektor objaśnia dokładnie, jak poruszać się po wirtualnej klasie i jest to naprawdę proste.

Najważniejsze jednak jest to, że wszyscy uczestnicy zajęć widzą się i słyszą nawzajem w czasie rzeczywistym. Mogą ze sobą rozmawiać, rozwiązywać wspólnie ćwiczenia, odsłuchiwać nagrań, oglądać materiały wideo, zadawać pytania, prowadzić dyskusje - czyli wszystko to, co zwykle dzieje się podczas lekcji prowadzonej w sposób tradycyjny.

Uczniowie widzą też tablicę udostępnioną przez lektora, mogą więc robić notatki, zapoznawać się z przykładami i pisownią nowych wyrazów.

 

Jakie zalety ma nauka przez internet?

Kursy językowe online nie ustępują jakością szkoleniom prowadzonym w siedzibie firmy lub w szkole stacjonarnej. Są nie tylko tak samo skuteczne - mają kilka dodatkowych zalet:

  • elastyczność - pracownik nie musi znajdować się na terenie firmy ani dojeżdżać do szkoły językowej, aby wziąć udział w zajęciach. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które regularnie wyjeżdżają służbowo, pracują zdalnie lub łączą home office z tradycyjnym modelem pracy. Dzięki kursom online mogą podnosić swoje kompetencje (a co za tym idzie - wartość na rynku pracy) z dowolnego miejsca, jeśli tylko jest tam internet.
  • wygoda - kursy odbywające się w siedzibie firmy lub w szkole stacjonarnej w konkretnych dniach i godzinach zmuszają pracowników z nienormowanym czasem pracy, lub tych pracujących w systemie zmianowym do pojawiania się fizycznie w wyznaczonym miejscu i czasie nawet wtedy, gdy jest to dla nich niewygodne. Kursy online pozwalają na skorzystanie z lekcji zarówno z własnego biura, wygodnego fotela w salonie, jak i hotelu. Pracownicy oszczędzają w ten sposób czas i opuszczają o wiele mniej zajęć, dzięki czemu szybciej mogą zauważyć postępy w nauce.
  • bezpieczeństwo - nie tylko w czasie szalejącej epidemii kurs online jest rozwiązaniem znacznie bezpieczniejszym dla Słuchaczy. Zajęcia w tej formie chronią też przed zarażeniem się zwykłą grypą, redukują konieczność dojazdu przez zatłoczone miasto i wędrówki po opuszczonym parkingu.

 

Gdzie szukać kursów językowych online dla pracowników?

Kiedy szukasz najlepszego kursu językowego online dla swoich pracowników, wybierz szkołę, która ma doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla firm. Szkoła ProfiLingua organizuje kursy językowe dla biznesu od 27 lat, wiemy, jak najlepiej dopasować ofertę do potrzeb Twojej firmy i pracowników, a nasi nauczyciele to pasjonaci swojej pracy i prawdziwi specjaliści. Z nami możecie uczyć się także online.

 

#zostanwdomu #bądźbezpieczny #ProfiOnline

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.