Lato i edukacja nie idą ze sobą w parze? Cóż, w okresie wakacyjnym czeka na Ciebie więcej pokus i pojawia się ryzyko trwonienia czasu na niepotrzebne rzeczy. Dlatego chwyć byka za rogi i zadecyduj już teraz, jak wykorzystać wolny czas na naukę języków obcych!

 

Postaw sobie wyzwanie

Pora wyjść ze strefy komfortu. Jeżeli od roku obiecujesz sobie, że przyłożysz się do nauki języków obcych, koniec z wymówkami. Gdziekolwiek pojawiły się braki, wakacje to idealny moment, by postawić sobie wyżej poprzeczkę i wskoczyć się na bardziej zaawansowany poziom.

Pomyśl, nad czym warto popracować i postanów, że każdego dnia zrobisz cokolwiek, by się podciągnąć. To mogą być drobne kroki, które zaprowadzą Cię do większego celu. Pamiętaj, że najbardziej liczy się konsekwencja w działaniu.

Dlatego aby nie spocząć na laurach, możliwie jak najszybciej ułóż sobie plan i dobierz najlepszą strategię uczenia się. Mogą to być:

 • filmy i seriale obcojęzyczne jeśli się odważysz i nie jesteś początkującym, wybieraj dłuższe epizody lub seriale podzielone na kilka sezonów. Najlepiej o odpowiadającej Ci tematyce i ciut trudniejsze niż zwykle.
 • audiobooki i beletrystyka masz jakąś ulubioną powieść i lubisz od czasu do czasu do niej wracać? Tym razem postaw na wersję obcojęzyczną – w wersji papierowej lub odsłuchowej!
 • ćwiczenia dla ciała i umysłu – upiecz dwie pieczenie na jednym ogniu. Zadbaj o dobrą formę, ale korzystaj z materiałów obcojęzycznych. Na pewno znajdziesz w Internecie instruktora, który udostępnia filmiki lub artykuły w interesującym Ciebie języku.

 

Postaw na życie towarzyskie

Po cichu marzysz o spotkaniu z native speakerem? Może pojawiłaby się okazja do zwiedzenia obcego kraju? Nie czekaj na specjalne zaproszenie! Zamiast tego weź sprawy w swoje ręce i rozejrzyj za możliwościami. Wakacje to idealny pretekst.

Po pierwsze, wcale nie musisz wybierać się na drugi kraniec świata, żeby potrenować język. Jeśli mieszkasz w większym mieście, istnieje spore prawdopodobieństwo, że latem pojawi się tam więcej turystów.

Po drugie, działaj z głową. W końcu nie chcesz wyjść na desperata... Odzywanie się do obcego typa, który przypomina obcokrajowca to raczej kiepski pomysł.

 

Dlatego:

 • myśl strategicznie – kiedy wiesz, że w Twojej okolicy organizowane są jakieś większe eventy, nie przegap okazji. Uczestnicz w zdarzeniach, które Cię interesują i cieszą się sporą popularnością. Jeśli spotkasz tam native speakera, wspólne zainteresowania sprawią, że nawiążesz autentyczną znajomość.
 • daj coś z siebie – możesz zaproponować lekcje języka polskiego w zamian za konwersacje w języku obcym. Dzięki Internetowi nie ma większego znaczenia, czy widzicie się na żywo, czy spotykacie na odległość.
 • odnów znajomości – jeżeli od dawna nie odzywałeś się do znajomego z innego kraju, po prostu napisz i spytaj, co u niego słychać. Kto wie, może poznacie się lepiej.

 

Postaw na kurs wakacyjny

Jeśli mimo to wolisz pewniejsze rozwiązania i wygodę, pomyśl o kursach wakacyjnych. Szkoła językowa zapewnia Ci:

 • wsparcie – działasz razem z lektorem, który odpowiada za prowadzenie zajęć i przygotowanie właściwych materiałów.
 • pewność – masz stałe godziny spotkań i konkretny plan działania, który konsekwentnie realizujesz.
 • komfort – możesz liczyć na indywidualne podejście i dostosowanie terminów do Twoich potrzeb bez poczucia straty.

A co jeśli nie chcesz się ograniczać tylko do zajęć językowych? Nie ma najmniejszego problemu. W międzyczasie możesz oglądać seriale obcojęzyczne, rozmawiać ze znajomym z Europy czy pójść na międzynarodową wystawę...

 

Lato i nauka języków obcych? Udowodnij sobie, że to możliwe! Skorzystaj z formularza i dowiedz się więcej na temat kursów wakacyjnych w szkole ProfiLingua!

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

  Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.