“Jak szybko nauczyć się angielskiego?” - to pytanie nurtuje niemal każdą osobę, która wyruszyła w fascynującą podróż, jaką jest poznawanie języka obcego. W dzisiejszym artykule dzielimy się z wami sprawdzonymi metodami i trikami, które przyspieszają proces nauki.


Zdefiniuj cel

To bardzo ważne. Świadomość celu pozwala dobrać najlepsze metody oraz określić optymalne tempo nauki, oraz to, ile czasu jesteś w stanie poświęcić na naukę. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku maturzysty przygotowującego się do egzaminu dojrzałości a inaczej - dorosłej osoby, która uczy się hobbystycznie, a język wykorzystuje jedynie na wakacjach. Dla zdefiniowania celu musisz przemyśleć cztery podstawowe rzeczy:

  •  po co uczysz się języka?
  • które umiejętności językowe są dla Ciebie najbardziej istotne? - jeśli piszesz w pracy maile po angielsku, skup się na pisaniu, jeżeli często uczestniczysz w zagranicznych konferencjach i szkoleniach, szlifuj słuchanie, w przypadku, gdy prowadzisz negocjacje w tym języku - ćwicz mówienie, itd.
  • czy planujesz zdawać jakiś egzamin? - jeśli zastanawiasz się, jak szybko nauczyć się angielskiego, decyzja o przystąpieniu do jednego z egzaminów językowych, może Ci w tym pomóc. Konkretna data i wymagania zwiększają motywację i tempo nauki, wymuszają także opanowanie wszystkich umiejętności językowych.
  • ile masz czasu? - wyznacz sobie konkretny punkt w czasie i cel, np. “Za dwa miesiące będę w stanie samodzielnie napisać prostego maila.” Dodatkowo określ ile czasu i w jakie konkretne dni zamierzasz poświęcić na naukę, np. pół godziny w każdy poniedziałek, środę i piątek wieczorem. Jeśli korzystasz z kalendarza lub plannera, umieść to w swoim grafiku.

english(2)

Wybierz metodę i materiały

 To zdecydowanie najistotniejszy punkt.  Zacznij od określenia swojego stylu nauki. Zastanów się, w jaki sposób najłatwiej przyswajasz nowe informacje, który zmysł jest Ci w tym najbardziej przydatny: wzrok, słuch, dotyk, a może jesteś kinestetykiem i najszybciej przyswajasz wiedzę w trakcie ruchu lub wykonując jakąś czynność. Nie kieruj się stereotypami, że np. wszyscy mężczyźni to wzrokowcy. Sprawdź, w jaki sposób najszybciej zapamiętasz nowe słówko - patrząc na jego zapis, powtarzając je kilka razy na głos, czy przepisując je kilka razy?

 

Kiedy już określisz swój styl uczenia się, dobierz materiały, które pozwolą ci szybko nauczyć się angielskiego. Oto kilka podpowiedzi:

  •  jeśli jesteś wzrokowcem - czytaj gazety, książki i artykuły w internecie, oglądaj filmy i wykorzystuj fiszki;
  • jeśli jesteś słuchowcem - słuchaj muzyki, radia i audiobooków, oglądaj telewizję, korzystaj z każdej okazji, aby rozmawiać po angielsku;
  • jeśli jesteś kinestetykiem - rób notatki, rysuj wykresy, graj w gry, wykorzystuj oprogramowanie komputerowe, odgrywaj scenki.

 

Najlepsze efekty osiągniesz poprzez mieszanie od czasu do czasu różnych metod.

Najłatwiej i najszybciej jednak opanujesz język obcy pod opieką doświadczonego, kompetentnego lektora, który pomoże Ci opracować program nauki i zastosuje metody i materiały najlepiej odpowiadające Twoim potrzebom.

 

Zanurz się w języku

 Jeśli zależy Ci, aby szybko nauczyć się angielskiego, otocz się nim.think Wykorzystuj każdą okazję, aby słuchać, czytać, pisać i rozmawiać po angielsku. W dzisiejszych czasach, dzięki dostępowi do Internetu, nie stanowi to najmniejszego problemu. Możesz słuchać podcastów, oglądać filmy i wywiady, czytać wszelkiego rodzaju teksty, rozmawiać z native speakerami, pisać posty w mediach społecznościowych. Możliwości są niemal nieograniczone. Pamiętaj, że warto wybierać tematykę, która jest dla Ciebie interesująca. Nauka języka będzie wtedy przyjemnością i dodatkową korzyścią związaną z rozwijaniem Twoich pasji, a nie żmudnym procesem.

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.