Pięć planszówek, które łączą naukę z przyjemnością

Gry planszowe są coraz bardziej popularną formą rozrywki, którą można wykorzystać również do nauki języka obcego. Ćwiczymy wówczas nie tylko słownictwo i gramatykę, ale przede wszystkim komunikację. Wesołe spędzanie czasu z przyjaciółmi może być również okazją do rozwijania języka. W końcu nie ma nic lepszego, niż łączyć przyjemne z pożytecznym. Poniżej znajdziecie kilka inspiracji, które zachęcą Was do spędzenia wieczoru z dobrą grą, znajomymi i okazjonalną pomocą słownika.

Dla nastawionych na naukę

Czy znacie gry Regipio? Możecie zaopatrzyć się tu w wiele gier edukacyjnych, które są nastawione przede wszystkim na rozwój językowy. Jeśli Present Continuous spędza Wam sen z powiek, a hiszpańskie czasowniki nieregularne nie chcą wejść do głowy, to oferta Regipio będzie dla Was idealna. Warto również rozejrzeć się w sklepie za prezentami edukacyjnymi dla znajomych, którzy uczą się języka obcego!

 

Dla biznesmenów z poczuciem humoru

Czasami warto odpocząć od Business English i wrócić do starych dobrych czasów, gdy biznes wymagał podstępu, oszustwa i łapówkarstwa. W grze Szeryf z Nottingham wcielacie się w rolę kupca starającego się dowieźć swoje towary na miejski targ. W tym celu musicie przekonać Szeryfa, aby Was wpuścił za (prawie) każdą cenę! To fantastyczna okazja do korzystania z języka obcego dla zabawy – będziecie musieli dać z siebie wszystko, próbując przemycić jak najwięcej nielegalnych towarów, przekupując szeryfa, składając (nie zawsze szczere) obietnice i szkodząc współgraczom tak, by Wasze stoisko na targu było najbardziej dochodowe – w końcu łapówki same się nie opłacą!

 

Dla strategów i fanów Gry o Tron

Tęsknicie za Grą o Tron? Fani jednego z najbardziej popularnych seriali z pewnością chętnie wezmą udział we własnych rozgrywkach o tron Westeros. Zawieranie sojuszy (a następnie możliwość ich złamania), opracowanie strategii i przejęcie tronu może przybrać nowy wymiar, jeśli ustalimy, że gracze będą komunikować się w języku obcym. Bardzo szybko nauczymy się, jak ważna jest precyzja w języku! Ta planszówka zapewni kilka godzin dobrej zabawy około 3-6 graczom. Gra o Tron spodoba się nie tylko miłośnikom serialu, ale i fanom gier strategicznych.

 

Dla miłośników kryminałów

Tajemnica Opactwa to prosta gra, która wymaga bardzo intensywnej komunikacji, ale może być ona prowadzona na zaskakująco prostym poziomie. Oznacza to, że już po pierwszym roku nauki możecie w nią grać wyłącznie w języku obcym! Jeśli znacie „Imię róży” Umberto Eco, to wiecie już, na czym polega rozgrywka – trafiacie wraz z innymi graczami do średniowiecznego klasztoru, gdzie musicie rozwiązać zagadkę zabójstwa jednego z mnichów. Który gracz pierwszy poprawnie zidentyfikuje mordercę, wygrywa.

 

Dla fanów nadnaturalnego

Posiadłość Szaleństwa brzmi mrocznie? Z pewnością. Ta w pełni kooperatywna gra (czyli taka, gdzie wszyscy gracze mają wspólny cel, a nie grają przeciwko sobie) przenosi nas nie tylko w klimat grozy, ale i w świat, gdzie trzeba się szybko i sprawnie komunikować, by nie tylko rozwiązać zagadkę domu grozy, ale również ujść z niego z życiem. Ta gra bardzo dobrze sprawdzi się dla młodzieży – i ich rodziców.

Jak widzicie, każdy może znaleźć planszówkę dla siebie, aby świetnie spędzić czas a jednocześnie ćwiczyć znajomość języka obcego. A może Wy macie swoje ulubione gry? Porozmawiajcie ze swoim lektorem, może wspólnie wymienicie się dobrymi pomysłami?

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.