Im więcej się uczymy, im bardziej rozwijamy się językowo, tym częściej zastanawiamy się, czy nasz poziom języka jest zbliżony do tego reprezentowanego przez ludzi, dla których angielski jest językiem ojczystym. Chodzimy na warsztaty prowadzone przez natywnych lektorów, oglądamy filmy, słuchamy piosenki, staramy się mieć jak największy kontakt z naturalnym językiem.

Ale czy wiecie, że możecie uczyć się języka od native speakerów również w domu? Poniżej znajdziecie listę kanałów na YouTube, które pomogą Wam utrwalić wiedzę zdobytą na zajęciach i zgłębiać tajniki języka angielskiego:Anglophenia

(https://www.youtube.com/user/AnglopheniaTV)

Ten kanał jest pełen ciekawostek kulturowych o krajach anglojęzycznych. Poznacie tu wiele ciekawych wiadomości, na przykład różnicach w obchodzeniu świąt Bożego Narodzenia w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Poznacie również wielką tajemnicę podwójnych kranów w angielskich domach. Nauczycie się również, jak Brytyjczycy obrażają ludzi – bardzo praktyczny i uprzejmy poradnik.

 

English like a native

(https://www.youtube.com/channel/UC0Hg2Ks00kCekyjZG_LxOmg)

Ten fantastyczny kanał pomoże Wam zrozumieć i nauczyć się różnych angielskich akcentów – nie tylko tych najważniejszych, ale też i tych mniej popularnych. Co więcej, znajdziecie tu wideo o tym, jak nie należy komplementować ludzi w Wielkiej Brytanii! Zobaczycie, że to może być bardzo istotną informacją, jeśli chcemy posługiwać się językiem angielskim równie swobodnie jak rodowity Anglik.

 

English with Lucy

(https://www.youtube.com/channel/UCz4tgANd4yy8Oe0iXCdSWfA)

Lucy jest natywną nauczycielką angielskiego, a jej kanał na YouTube bije rekordy popularności. I nic dziwnego, bo jest to fantastyczny materiał dla wszystkich zainteresowanych bardziej tradycyjnym, „szkolnym” podejściem do nauki. Na swoich nagraniach Lucy wyjaśnia zagadnienia gramatyczne, a także daje wskazówki na temat podnoszenia swoich umiejętności językowych oraz dalszej pracy własnej nad poszerzaniem słownictwa. Ten kanał jest fantastycznym uzupełnieniem kursu językowego!

 

Papa teach me

(https://www.youtube.com/user/papateachme)

Nauka prawidłowej wymowy i wychwytywania rozmaitych akcentów może być niekiedy męcząca, ale ten kanał pozwoli Wam na przyswajanie wiedzy miło, lekko i przyjemnie. Prowadzący kanał nauczy Was nie tylko tego, jak brzmi liverpoolski scouse czy londyński cockney, ale wraz z nim nauczycie się mówić tak, jak Jon Stark czy przekazywać pozdrowienia jak Lannisterowie (co może być gratką dla fanów Gry o tron).

 

BBC Learning English

(https://www.youtube.com/user/bbclearningenglish)

BBC jest skarbnicą wiadomości, informacji i wszystkich materiałów, które można wykorzystać w rozwoju językowym. Nie powinno więc dziwić, że BBC prowadzi również kanał na YouTube poświęcony nauce angielskiego. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – ciekawe materiały, wywiady, informacje i wszystko, co pozwoli rozwijać się językowo. Na polecenie zasługuje szczególnie sekcja “How to improve your skills”, która jest poświęcona rozwojowi umiejętności porozumiewania się w języku obcym.

 

Jak widać, na YouTube każdy może znaleźć coś dla siebie. Nauka języka nie musi odbywać się tylko w szkole, a ciekawe filmiki pomogą nam w lepszym i szybszym opanowaniu materiału.

 

 

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.