Chcesz wyróżnić się na rynku pracy, zdobyć cenne kompetencje lub po prostu szukasz ciekawego hobby? Zacznij uczyć się chińskiego! Eksperci nie mają wątpliwości, że w przyszłości to właśnie język Państwa Środka ma szansę zastąpić angielski w świecie biznesu. Oto lista 5 top aplikacji do nauki języka chińskiego.

Dlaczego warto korzystać z aplikacji do nauki języka?

Chiński zdecydowanie nie jest językiem, który umieścimy na liście 10 najłatwiejszych do opanowania. Dlatego warto ułatwić i uprzyjemnić sobie jego poznawanie na każdy możliwy sposób. Właśnie tutaj na scenę wkraczają aplikacje mobilne. Są łatwe w obsłudze, możesz mieć je zawsze przy sobie i sprawiają, że nauka jest znacznie ciekawsza. Większość z nich opiera się na systemie powtarzania materiału w określonych odstępach czasowych, dzięki czemu procent zapamiętanych słówek jest naprawdę wysoki.

Aplikacje pomagają w opanowaniu prawidłowej pisowni i wymowy. Dzięki nim przywykniesz także do brzmienia języka chińskiego i łatwiej przyjdzie Ci zrozumienie go ze słuchu. Co ważne, wiele aplikacji jest zupełnie lub częściowo darmowych.

Polecane aplikacje do nauki chińskiego

Nie wiesz, na którą aplikację się zdecydować? Wybierz jedną z tych, które polecamy!

Skritter

Jednym z pierwszych wyzwań, jakie czekają na osoby rozpoczynające naukę języka chińskiego, jest opanowanie prawidłowego pisania znaków. Skritter stanie się Twoim najlepszym przyjacielem w zapamiętywaniu kolejności zapisu kresek. Jest doskonale dopracowany pod względem graficznym, a świetne animacje zmieniają naukę w bardzo przyjemne doświadczenie. Wersja darmowa pozwoli Ci poznać podstawy chińskiego systemu piśmienniczego, a jeśli zdecydujesz się na wykupienie dostępu premium, na pewno nie pożałujesz - otrzymasz dostęp do ogromnej ilości dodatkowych funkcjonalności.

LingoPlay

Ta aplikacja doskonale sprawdzi się na początku nauki. Łączy w sobie elementy rzetelnej pracy z zabawą. Możesz wybierać pomiędzy lekcjami słownictwa, a grami online i turniejami. Odrobina rywalizacji z przyjaciółmi, których możesz zapraszać do korzystania z aplikacji na pewno sprawia, że korzystanie z niej staje się bardziej atrakcyjne.

Kolejną zaletą LingoPlay jest możliwość regularnego monitorowania postępów, co ułatwia planowanie nauki i utrzymanie stałego poziomu motywacji. Przyjemna szata graficzna i duża intuicyjność to także spore plusy tej aplikacji.

Memrise

Ta aplikacja także bazuje na ludzkiej słabości do zabawy i zdobywania kolejnych poziomów. Memrise ma formę kosmicznej gry, w której podróżujesz statkiem kosmicznym, zdobywając nowe umiejętności. Możesz wybierać spośród dostępnych, stworzonych przez innych użytkowników list słownictwa, lub komponować własne. Memrise w bardzo skuteczny sposób wymusza powtarzanie słówek i nie przepuści Cię na kolejny poziom, dopóki nie rozgoszczą się one w Twojej pamięci długotrwałej. Drogą do uzyskania tego efektu jest powracanie do zapamiętanego materiału w rosnących odstępach czasowych.

HelloTalk

HelloTalk szczególnie przypadnie do gustu osobom na wyższym poziomie oraz tym, którym zależy na kontakcie z native speakerami. Ta aplikacja to rodzaj platformy społecznościowej, możesz umieszczać na niej posty i zdjęcia, a inni użytkownicy poprawią Twoje błędy językowe. Możesz także nawiązywać bezpośredni kontakt z wybranymi osobami i ćwiczyć prowadzenie rozmowy po chińsku.

Pleco

Tę aplikację zna każda osoba ucząca się chińskiego. Jest to słownik, który znacznie ułatwia naukę. Rozpoznaje pismo odręczne i drukowane, ma rozbudowany system wyszukiwania znaków, także po zapisie Pinyin. Ogromną zaletą aplikacji jest możliwość tworzenia własnych fiszek i testów. Do tego wszystkiego, Pleco jest zupełnie darmowe!

 

Interesują Cię kursy języka chińskiego? Sprawdź, co może Ci zaoferować szkoła ProfiLingua! Wypełnij formularz i ucz się chińskiego wygodnie i skutecznie!


Photo by Markus Winkler on Unsplash

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.