Lepiej w domowym zaciszu czy na zajęciach? Łatwiej samemu czy z pomocą lektora? Wystarczą własne materiały czy starannie opracowany program? Przeczytaj niniejszy artykuł i poznaj najważniejsze zalety szkoły językowej.

 

Atmosfera do nauki

Wykwalifikowana kadra i konkretny plan na naukę. Szkoła językowa to miejsce, w którym czujesz, że ktoś czuwa i pilnuje, by wszystko poszło we właściwym kierunku. Nie musisz głowić się nad rozwiązaniami, ponieważ wszystko jest już gotowe.

Być może dlatego wyczuwasz specyficzną atmosferę, która sprzyja nauce. Nawet jeśli masz zajęcia online, w niczym nie przypominają one zwykłej pogaduchy. Już sama obecność lektora potrafi zmotywować i zainspirować.

Wniosek? W szkole możesz dobrze się bawić, kiedy się uczysz, ale nie bawisz się w naukę. Dzięki profesjonalnemu wsparciu wiesz, na czym stoisz i jak osiągnąć upragniony cel. To duży plus, jeśli zależy Ci na regularnych postępach i gwarantowanych rezultatach.

 

Znajomości na dłużej

W szkole językowej interakcje są na porządku dziennym. To tutaj załatwiasz podstawowe formalności i poznajesz nowych ludzi. Niektóre znajomości mogą okazać się na tyle trwałe, że będziesz je kontynuować nawet po ukończeniu kursu. O kogo zatem chodzi?

Po pierwsze, lektor. Spotkania odbywają się systematycznie, co sprzyja lepszemu poznaniu i zacieśnieniu więzi – ponieważ swojego nauczyciela można tak po prostu, po ludzku polubić. Poza tym dowiadujesz się rzeczy, które przydadzą się nie tylko do kartkówek, ale i w życiu codziennym. Choć po ukończeniu kursu raczej nie spotkasz się z lektorem w pobliskim barze, to możesz liczyć na zrozumienie i wsparcie, a to pozytywne doświadczenie zaprocentuje na przyszłość.

Po drugie, inni słuchacze. Poznajesz ich podczas zajęć grupowych i często odgrywacie razem scenki. Co więcej, wzajemnie siebie dopingujecie i snujecie plany w przerwie między zajęciami. Bardzo możliwe, że wspólne marzenia sprawią, iż spotkacie się ponownie – w tej samej firmie międzynarodowej lub na zagranicznej wycieczce.

 

Potwierdzone umiejętności

Kiedy uczysz się sam w domu, robisz to przede wszystkim dla siebie i własnej satysfakcji. Niestety Twoje postępy często pozostają niezauważone przez otoczenie i co za tym idzie – Twój poziom językowy łatwo podać w wątpliwość…

Dlatego wiele osób wybiera szkołę językową, gdzie jesteś nagradzany za podjęty wysiłek i masz wszystko czarno na białym. Dajmy na to, po ukończeniu kursu otrzymujesz certyfikat, który jest oficjalnym potwierdzeniem Twoich umiejętności. To szczególnie ważne, kiedy chcesz się pochwalić znajomością języka przed potencjalnym pracodawcą.

Poza tym masz spokój z niedowiarkami. Jak wiadomo, certyfikat podpisywany jest przez powołane do tego osoby, w tym przez lektora prowadzącego zajęcia. Dlatego nikt Ci nie zasugeruje, że pozytywną opinię wypisał kolega lub koleżanka.

 

Atrakcyjne możliwości

Dzięki szkole językowej nie musisz nad wszystkim panować. Otrzymujesz wszystkie potrzebne Ci informacje oraz wskazówki. Korzystasz z materiałów i podręczników przewidzianych przez lektora. W niektórych szkołach możesz też liczyć na swobodny dostęp do biblioteczki językowej.

W ramach kursu otrzymujesz więc wszystko, co jest Ci niezbędne do nauki. Dzięki temu zaoszczędzasz czas, energię i nerwy. Co istotne, w szkole językowej możesz zapisać się na kurs, który pasuje do Twoich aktualnych oczekiwań i poziomu językowego.

Do wyboru masz między innymi kurs intensywny, jeśli chcesz podwyższyć swoje kwalifikacje w szybkim czasie albo kurs konwersacyjny, kiedy chcesz skupić się na komunikacji. A co jeśli szkolna edukacja dobiega końca i czeka Cię egzamin dojrzałości? Dobrym rozwiązaniem będzie wówczas kurs przygotowawczy z danego języka obcego. Krótko mówiąc, zawsze znajdziesz coś dla siebie.

 

Kręci Cię nauka języków obcych? Postaw na sprawdzone metody i lata doświadczenia. Wypełnij formularz i dołącz do zajęć w ProfiLingua. Skorzystaj z wakacyjnych promocji!

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.