Wiele osób sądzi, że skuteczna nauka języka wiąże się z koniecznością poświęcenia dużej ilości czasu na dojazdy do szkoły językowej. Możesz spotkać się nawet z opinią, że tak naprawdę język angielski można opanować jedynie, decydując się na dłuższy wyjazd za granicę.  Na szczęście, stereotypy te mijają się z prawdą, a angielskiego nauczysz się, nie wychodząc z domu. W jaki sposób? Oto nasza lista 5 sposobów na efektywną naukę języka we własnym mieszkaniu.

 

Wykorzystaj Internet i jego zasoby

W internecie znajdziesz materiały do nauki angielskiego odpowiednie dla każdego poziomu. Istnieją setki stron z ćwiczeniami w formie elektronicznej oraz takim do pobrania w formie pliku pdf, a ogromna większość z nich jest zupełnie darmowa. Na YouTube znajdziesz mnóstwo filmów przeznaczonych do nauki przydatnych wyrażeń w codziennych sytuacjach. Internet to także prawdziwa skarbnica tekstów o różnym stopniu trudności.

Warto również wykorzystać możliwość kontaktu z autentycznymi materiałami, nie tylko tymi przeznaczonymi do nauki. Czytanie wiadomości czy oglądanie tutoriali na interesujące nas tematy w języku angielskim pozwoli Ci osłuchać się z tym językiem i nauczyć nowych słówek oraz wyrażeń.

 

Zanurz się w angielskim

Kolejnym skutecznym sposobem na naukę angielskiego w domu jest immersja językowa, czyli zanurzenie się w języku. Chodzi o to, aby otoczyć się angielskim na każdy możliwy sposób i starać się mieć z nim jak największy kontakt. Jak to zrobić? To całkiem proste! Słuchaj anglojęzycznych radiostacji, oglądaj filmy i seriale w języku angielskim (pokochaj napisy i zapomnij o wersjach dubbingowanych oraz z lektorem!), zmień ustawienia telefonu, komputera i mediów społecznościowych na język angielski, czytaj wiadomości ze świata po angielsku, śledź profile zagranicznych gwiazd… To bardzo przyjemna i skuteczna metoda na podniesienie swoich umiejętności językowych.

 

Włącz język w codzienne zajęcia

Chcesz ugotować coś pysznego lub upiec ciasto i szukasz przepisu? Znajdź go po angielsku! Korzystaj z filmików instruktażowych i tutoriali po angielsku. Jeśli jesteś fanem gier komputerowych i lubisz oglądać streamingi innych graczy, wybierz te w języku angielskim. Sprzątając, wyprowadzając psa lub prowadząc samochód, słuchaj audiobooków po angielsku. Rozważ wprowadzenia “godziny angielskiego” w swoim domu, kiedy z rodziną będziecie próbować komunikować się wyłącznie w tym języku - to świetna zabawa! Zastanów się, które z codziennych czynności możesz “robić po angielsku” i spróbuj!

 

Rozwiązuj ćwiczenia

Świetnym pomysłem jest zaopatrzenie się w dobry podręcznik do samodzielnej nauki gramatyki i słownictwa i systematyczna praca z nim. Gramatyka to bardzo ważny aspekt nauki, którego nie należy zaniedbywać, jeśli Twoja nauka ma być skuteczna i prowadzić Cię na wysoki poziom zaawansowania. Rozwiązywanie ćwiczeń gramatycznych dopasowanych do Twojego poziomu to nie tylko nauka poprawnych struktur, ale także poszerzanie zakresu znanego słownictwa.

 

Angielski zdalnie - kursy online

Wszystkie wyżej opisane sposoby na naukę angielskiego w domu mocno przyspieszają naukę i sprawiają, że jest ona przyjemna. Jednak zupełnie samodzielna nauka języka obcego ma swoje wady. Jakie? Po pierwsze, nie ćwiczysz mówienia i prowadzenia rozmowy po angielsku - do tego niezbędny jest partner. Po drugie, nikt nie koryguje Twoich błędów, których sam nie jesteś w stanie zidentyfikować, przez co są one utrwalane. Po trzecie, łatwo o spadek motywacji i brak systematycznej nauki, które łatwiej zachować przy stałym kontakcie z doświadczonym nauczycielem.

 

Istnieje jednak sposób na połączenie korzyści płynących z nauki w domu, z zaletami profesjonalnego kursu języka angielskiego. Możesz uczęszczać na taki kurs internetowo, bez wychodzenia z domu. W szkole ProfiLingua możesz wybierać między kursami grupowymi i indywidualnymi prowadzonymi przez internet. To wygodny, bezpieczny, nowoczesny i skuteczny sposób nauki na miarę XXI wieku. Sprawdź ofertę!

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.