Znajomość języków obcych się opłaca, szczególnie tych mniej popularnych. Taka pozycja w cv pomaga znaleźć pracę i osiągnąć wyższe zarobki. Korzyści dostrzegalne są również w życiu prywatnym. Jeśli dobrze to wiesz i myślisz o tym, aby rozpocząć naukę kolejnego języka, ale nie jesteś pewien, który wybrać, podpowiadamy - postaw na norweski, szwedzki lub duński. Oto lista powodów, dla których warto uczyć się języków skandynawskich!

>Wpisz do cv duński, szwedzki lub norweski i zarabiaj lepiej

W naszych zglobalizowanych czasach kontakty i współpraca pomiędzy firmami z różnych części świata to normalny element rzeczywistości. Jeszcze kilka lat temu komunikacja w takich przypadkach odbywała się przede wszystkim po angielsku. Obecnie, firmy pragnące zwiększyć własną konkurencyjność, dbają o to, aby umożliwić swoim klientom i partnerom możliwość porozumiewania się w ich języku ojczystym. Dlatego bardzo chętnie zatrudniają osoby, które mogą pochwalić się znajomością języków obcych. Ponieważ współpraca pomiędzy Polską a Skandynawią prężnie się rozwija, specjaliści władający norweskim, szwedzkim czy duńskim są nie tylko poszukiwani, ale też o wiele lepiej opłacani niż ich koledzy, którzy takich kompetencji nie posiadają.

Zwróćmy tu uwagę na jedną ważną kwestię. Nauka języka obcego to projekt długofalowy, wymagający sporych nakładów pracy, czasu i pieniędzy. Jeśli chcesz mieć pewność, że nie porzucisz go po kilku tygodniach lub miesiącach, zadbaj o motywację. Pomoże Ci w tym jasne określenie celu. Zastanów się, czy chcesz zmienić pracodawcę? Zawód? A może myślisz o emigracji? Sprecyzowanie PO CO uczysz się języka, W JAKIM CZASIE chcesz go opanować i JAKIE KORZYŚCI przyniesie Ci osiągnięcie celu, pozwoli Ci wytrwać w systematycznej nauce.

Zabezpiecz się na przyszłość i zainwestuj w siebie!

Nawet jeśli trudno Ci zdefiniować cel nauki w sposób opisany powyżej, zapisanie się na kurs jednego z języków skandynawskich to wciąż dobry pomysł. Rynek pracy zmienia się w sposób niezwykle dynamiczny. Znajomość jednego z mniej popularnych języków, a do takich w naszych realiach należą duński, norweski i szwedzki, stanowi świetne zabezpieczenie na przyszłość i bez wątpienia ułatwi znalezienie nowej pracy, jeśli nastanie taka konieczność. Nauka języków skandynawskich to po prostu dobra i bezpieczna inwestycja w siebie.

Jeden język - praca w trzech krajach

Czy wiesz, że języki skandynawskie są do siebie na tyle podobne, że duńscy, norwescy i szwedzcy pracodawcy wymagają często znajomości jednego z nich? To oznacza, że np. jeśli opanujesz szwedzki, będziesz mógł starać się o zatrudnienie w każdym z tych trzech krajów. Podobnie, jeśli myślisz o poszerzenie działalności swojej firmy na rynek skandynawski, znajomość jednego z tamtejszych języków ułatwi Ci działanie w aż trzech rejonach.

Języki skandynawskie są łatwiejsze, niż myślisz!

Za wyborem języków skandynawskich do nauki przemawia również fakt, że są one stosunkowo łatwe. Nieco wysiłku trzeba włożyć w opanowanie szwedzkiej gramatyki i duńskiej wymowy, lecz w porównaniu z innymi językami niszowymi, np. fińskim, japońskim czy węgierskim, języki Skandynawów naprawdę nie są skomplikowane. Dotyczy to zwłaszcza norweskiego, którego gramatyka przypomina trochę angielską, a słownictwo może kojarzyć się z niemieckim. Jeśli znasz któryś z tych języków, nauka norweskiego będzie dla Ciebie jeszcze mniejszym wyzwaniem.

Poszerzysz horyzonty i zarazisz się… szczęściem

Szwedzi, Norwegowie i Duńczycy niezmiennie od lat przodują w rankingach najszczęśliwszych narodów świata. W dużym stopniu związane jest to z ich mentalnością i sposobem postrzegania świata, a ten wpływa też na sam język. Ucząc się szwedzkiego, nie sposób nie poznać pojęcia fika, czyli “przerwa na kawę”, która pomaga zrelaksować się (i to wielokrotnie) w trakcie dnia, a duńskie hygge podbiło już cały świat. Nauka języka to nie tylko poznawanie słów i gramatyki, ale też kultury i mentalności narodu, który go używa. Studiując języki skandynawskie, sam nasiąkasz spokojem mieszkańców Północy.

 

Chciałbyś uczyć się jednego z języków skandynawskich? Postaw na kursy, które uczą umiejętności praktycznych, a przy tym są niezwykle wygodne - norweski, szwedzki lub duński możesz poznawać przez internet, bezpiecznie i bez konieczności dojazdu lub w sposób tradycyjny, na kursach stacjonarnych. Sprawdź ofertę szkoły ProfiLingua i ucz się tak, jak lubisz!

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.