Nauka mniej popularnych języków już od dawna nie jest traktowana jak fanaberia czy nieszkodliwe dziwactwo. Młodzi ludzie wkraczający na polski rynek pracy w ostatnich latach to pokolenie, które z łatwością porusza się po Internecie i świetnie orientuje się w trendach panujących wśród najbardziej pożądanych pracodawców. Jeśli chcesz dotrzymać im kroku, nie masz wyboru... Kursy języków niszowych czekają. Jednak konkurencyjność na rynku pracy to nie jedyny powód, dla których warto uczyć się mniej popularnych języków. Poniżej przedstawiamy ich więcej.


Wyższe zarobki

Inwestycja w szkolenia z zakresu języków mniej popularnych przekłada się bezpośrednio na wyższe wynagrodzenie. Jeszcze kilkanaście lat temu dobra  znajomość języka angielskiego gwarantowała nie tylko zatrudnienie, ale także ponadprzeciętną pensję. Obecnie wymóg posługiwania się językiem Brytyjczyków to standard, któremu towarzyszy oczekiwanie, że kandydat do pracy opanował też w stopniu przynajmniej komunikatywnym drugi język obcy. O ile kilka lat temu tym drugim, mile widzianym językiem był głównie niemiecki lub francuski, obecnie pracodawcy częściej poszukują, i co za tym idzie - chętniej dobrze opłacają - osoby mogące pochwalić się umiejętnością komunikacji w języku fińskim, czeskim, słowackim, norweskim, szwedzkim, węgierskim, chińskim czy niderlandzkim.

Osobnym zagadnieniem są zawody związane stricte ze znajomością języków obcych, takie jak tłumacz lub nauczyciel/lektor. Osoby oferujące usługi związane z językami niszowymi należą do nielicznej elity, co znajduje odzwierciedlenie w ich cennikach.

Nowe kultury, nowe perspektywy

Znajomość języka niszowego to nie tylko inwestycja w rozwój zawodowy, lecz także osobisty. Czy wiesz, że udowodniono naukowo, iż język, jakim się posługujesz, wpływa na Twój sposób myślenia? Oznacza to, że ucząc się języka obcego, nie tylko otwierasz się na jego kulturę i poszerzasz horyzonty. Dodatkowo zyskujesz w pewnym sensie nową osobowość i zdolność postrzegania świata z zupełnie innej perspektywy. Kultura anglosaska, niemiecka czy hiszpańska są nam w miarę dobrze znane, szczególnie ta pierwsza. Nauka mniej popularnych języków pozwala na zanurzenie się w język i kulturę, z którymi nie stykasz się na co dzień, co bez wątpienia jest fascynującą przygodą.

Inny wymiar wakacyjnych podróży

Panuje przekonanie, że znajomość języka angielskiego wystarczy, aby porozumieć się w niemal każdym miejscu na naszej planecie. To prawda, jeśli trzymasz się typowo turystycznych miejsc i nie zbaczasz z utartych szlaków. Jeżeli jednak chcesz dowiedzieć się i zobaczyć więcej, warto wybrać się w miejsca z dala od hoteli oferujących wakacje typu all-inclusive. W małych miasteczkach i wsiach często znajomość lokalnego języka okazuje się niezbędna, a na pewno jest o wiele bardziej pomocna, niż sztuka konwersacji w języku Szekspira.

Oryginalna pasja zawsze w cenie

Pora na ostatni argument przemawiający za inwestycją w szkolenia z języków niszowych. Każdy z nas w głębi serca pragnie wyróżnić się z tłumu, być pod jakimś względem niepowtarzalnym, oryginalnym. Zgłębianie tajników chińskiego, fińskiego lub węgierskiego na pewno zalicza się do niezwykłych pasji i sprawi, że będziesz czuł się wyjątkowy. Co więcej, przygodę z nauką mało popularnego języka możesz rozpocząć w każdym wieku i nie kosztuje to majątku. Dzięki możliwości uczestniczenia w zajęciach przez Internet opcja poznawania wybranego języka obcego dostępna jest dla każdego, nie tylko dla mieszkańców dużych miast.

 

Sprawdź ofertę szkoły ProfiLingua, wybierz kurs interesującego Cię języka i ucz się szybko i skutecznie w wybrany przez siebie sposób!

{{cta('118960e8-609b-4a2e-be0c-5d1245d5c44d','justifycenter')}}

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.