Cały świat stoi przed Tobą otworem, ale czy Ty jesteś otwarty na cały świat? Jeśli chcesz podróżować, języki obce to Twoja karta atutowa. Weźmy pod lupę Europę na dobry początek. Dowiedz się, jakich języków warto się uczyć, kiedy planujesz podróż swoich marzeń.

Co by było, gdybyś w tym roku miał odwiedzić kilka krajów europejskich? Które z nich byłyby Ci najbliższe? Gdzie na pewno byś pojechał? Być może musiałbyś się porządnie zastanowić, ale jedno jest pewne. Bez względu na to, czy chcesz wybrać się do Paryża, czy do Liechtensteinu, przyda Ci się znajomość odpowiedniego języka. Dlatego zamieszczamy kilka propozycji, które Cię zainspirują. Kto wie, może znajdziesz wśród nich swojego faworyta!

 

I’m the King of the World!

Nie oszukujmy się, w tej kwestii angielski góruje nad pozostałymi wariantami. Nie jest ważne, jaki cel podróży obierzesz, English zawsze jest w modzie. Po pierwsze, to najbardziej uniwersalny język na świecie. Po drugie, okaże się nieoceniony, gdy znajomość innego języka będzie niewystarczająca. Krótko mówiąc, to idealne zaplecze językowe i dlatego warto angielski poznać, a nawet polubić.

A co jeśli nie miałeś jeszcze z nim styczności? Na naukę nigdy nie jest za późno! Z pomocą wykwalifikowanego nauczyciela przygotujesz się właściwie do podróży i będziesz mieć asa w rękawie.

Kraje europejskie, w których najwięcej osób mówi po angielsku: Wielka Brytania, Irlandia, Malta (wyspa).

 

Parlez-vous français?

Powiedzmy sobie szczerze: kto z nas nie chciałby choć jeden raz w życiu znaleźć się w samym sercu Paryża? Język francuski kojarzy się z romantyzmem, elegancją i modą, a nawet z dyplomacją.

Dlatego na pewno może Ci sporo zaoferować zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. To nadal jeden z najważniejszych języków świata, nawet jeśli ma silną konkurencję.

Nigdy nie wiesz, kiedy napotkasz na swojej drodze obcokrajowca, z którym połączy Cię właśnie français. To klucz do serca niejednego Francuza. Oczywiście możesz spróbować dogadać się tylko po angielsku, ale nie licz na nadmierny entuzjazm lokalnych mieszkańców i rodowitych obywateli... W szczególności u starszego pokolenia.

Jednak spokojnie. Wystarczy zacząć od elementarnych zwrotów, którymi zaskarbisz sobie przychylność i załatwić podstawowe sprawy. Jeżeli odbywasz krótką podróż, nie musisz od razu wdawać się w dyskusję na temat najważniejszych dzieł Rousseau… Czasem wystarczy drobny gest, by nawiązać nić porozumienia.

Kraje europejskie, w których szczególnie przydaje się znajomość języka francuskiego: Francja, Belgia, Szwajcaria (część francuskojęzyczna), Monako, Luksemburg, Włochy (w dolinie Aosty).

 

Hola! Cómo estás?

Jeśli chodzi o Europę, hiszpański tylko z pozoru odstaje od innych języków obcych. Tak naprawdę jego popularność wciąż rośnie i znajduje się w czołówce najważniejszych języków na świecie! Z dyplomatycznego punktu widzenia to też jeden z języków urzędowych w Unii Europejskiej.

Prawdą jest, że barwna i tętniąca życiem Barcelona może Ci zawrócić w głowie i być początkiem wspaniałej przygody. Co więcej, hiszpański to przepustka do kolejnych ciekawych zakątków. Ponieważ uznaje się go za stosunkowo łatwy do opanowania, cudzoziemcy chętnie go używają.

Kraje europejskie, gdzie rządzi język hiszpański: Hiszpania.

 

Ja, ja. Gut, gut!

Czym byłoby snucie planów o podróży bez języka niemieckiego? Nie ma znaczenia, czy jesteś nim zachwycony, czy omijasz go szerokim łukiem. Jeśli chcesz zyskać więcej kontaktów zagranicznych, to jeden z Twoich niekwestionowanych sprzymierzeńców i warto się z nim zaznajomić.

Pamiętaj, że niemiecki to jeden z najczęściej używanych języków w Europie – posługuje się nim około 90-95 milionów ludzi! Co więcej, Niemcy lubią podróżować i jest duże prawdopodobieństwo, że w trakcie podróży na nich natrafisz. Dlatego rozważ umieszczenie tego języka na swojej obowiązkowej liście.

Kraje europejskie, w których niemiecki jest szczególnie przydatny: Niemcy, Austria, Szwajcaria (część niemieckojęzyczna), Luksemburg, Liechtenstein.

 

Mówi się, że podróże kształcą. Dlatego postaw na edukację i samorozwój w ProfiLingua. Wypełnij niniejszy formularz i otrzymaj więcej informacji na temat kursów językowych w naszej szkole, w tym promocyjnych ofert wakacyjnych!

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.