Większość osób uczących się języków obcych chciałaby, aby nauka przebiegała jak najszybciej, jak najskuteczniej, a przy tym była przyjemna i ciekawa. Czy musisz polegać jedynie na kompetencjach uczącego Cię lektora i inwencji autorów podręcznika, z którego korzystasz? Nie! Istnieje wiele sposobów na to, aby uczyć się języka nie tylko w szkole. Z jakich źródeł korzystać? Podpowiadamy!

 

Blogi i kanały YouTube poświęcone nauce języków

Szkoły językowe, indywidualni lektorzy, a także poligloci i miłośnicy języków obcych często dzielą się wiedzą i sprawdzonymi sposobami na naukę na swoich blogach. W internecie znajdziesz takie strony prowadzone w języku polskim, a także stworzone przez rodzimych użytkowników języka, którego się uczysz. Poznasz dzięki nim sporo ciekawostek, dowiesz się wiele o gramatyce oraz słownictwie oraz wzbogacisz swoją wiedzę o kulturze i historii kraju, w którym używany jest wybrany przez Ciebie język. Często autorzy blogów mają także swoje kanały na YouTube, które warto śledzić.

 

Immersja językowa

Istnieje przekonanie, że aby dobrze mówić w języku obcym, koniecznie trzeba wyjechać na dłuższy czas za granicę. “A jeśli nie chcę lub nie mogę sobie pozwolić na taki wyjazd?” - to pytanie może zadać sobie zdecydowana większość naszego społeczeństwa. Okazuje się, że wcale nie musisz opuszczać rodziny i pracy na kilka miesięcy - możesz otoczyć się językiem tutaj, na miejscu.

Dzięki łatwemu dostępowi do Internetu, możliwości jest naprawdę wiele: oglądaj filmy i seriale w wersji oryginalnej, śledź wiadomości w języku, którego się uczysz, słuchaj radia, audiobooków i podcastów, zmień ustawienia wszystkich swoich urządzeń na język obcy, śledź profile celebrytów w mediach społecznościowych prowadzone w Twoim języku docelowym, czytaj książki, artykuły i plotki, szukaj potrzebnych Ci informacji, np. przepisów kulinarnych, wiedzy branżowej czy dotyczącej Twojego hobby na stronach internetowych prowadzonych w tym języku.

 

Aplikacje mobilne

Aplikacje mobilne do nauki języków obcych to genialne uzupełnienie tradycyjnych szkoleń. Język poznawany za ich pomocą nabiera innego wymiaru, staje się łatwiejszy, a jego nauka zmienia trochę w grę lub zabawę dzięki angażującym, a jednocześnie skutecznym ćwiczeniom, które mogą przybierać wiele ciekawych form, w tym wyzwań rzucanych innym użytkownikom, oglądania scenek, słuchania dialogów, dopasowywania czy grywalizacji.

 

Grupy tematyczne

Język możesz poznawać także w towarzystwie innych osób, które się go uczą. Pomogą Ci w tym grupy tematyczne, które znajdziesz na Facebooku. Wymiana doświadczeń, rekomendacja ciekawych materiałów i źródeł nauki nie tylko pomaga w przyswajaniu nowej wiedzy, ale działa także motywująco.

 

Innym sposobem na wykorzystanie grup tematycznych lub forów jest znalezienie takich, które dotyczą Twoich zainteresowań lub pracy. Czytając posty i uczestnicząc w dyskusjach na tematy, które rzeczywiście budzą Twoje emocje i ciekawość, daje świetne efekty, zwłaszcza w zakresie nauki nowego słownictwa. To świetny sposób na to, aby mieć kontakt z żywym językiem i poznać wyrażenia, których standardowe szkolenia i kursy językowe mogą nie obejmować.

 

Korzystanie z dobrodziejstw Internetu, otaczanie się językiem i aplikacje mobilne doskonale sprawdzają się jako dodatkowe źródła wiedzy i sposoby na doskonalenie umiejętności językowych. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że solidnie opanujesz podstawy, nie zaniedbasz systematycznej pracy i pokonasz barierę językową w mówieniu, wybierz profesjonalny kurs językowy. Szkoła ProfiLingua oferuje kursy aż 15 języków obcych, których możesz uczyć się w najwygodniejszy dla siebie sposób - stacjonarnie lub online, w grupie lub indywidualnie. Zapisz się już dziś i złap rabat na kurs wakacyjny!

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.