Lubisz, kiedy dużo się dzieje? Chciałbyś częściej rozmawiać w języku obcym i płynniej się wypowiadać? Być może grupowy kurs języka obcego to dla Ciebie idealne rozwiązanie. Nie zwlekaj i sprawdź, jakie są jego mocne strony.

Mówi się, że człowiek uczy się przez całe życie, co doskonale widać na przykładzie języków obcych. Jeśli chcesz robić postępy i czerpać radość z zagranicznych kontaktów, nie możesz spocząć na laurach. Tutaj liczy się systematyczne działanie oraz regularne powtarzanie. Pomagają Ci w tym liczne materiały, dzięki którym trenujesz pamięć i słownictwo, ale nie tylko. Oprócz dużej determinacji potrzebujesz też licznych interakcji i odpowiedniego partnera do rozmów. W takiej sytuacji jednym z możliwych wariantów jest kurs grupowy.

#1 Dużo mówienia

Nauka w grupie ma to do siebie, że stwarza okazję do rozmów. Spotykasz się nie tylko z lektorem, ale i z osobami podobnymi sobie, które również mogą zaczynać od zera albo mają braki w wiedzy. Dlatego zajęcia w większym gronie to optymalny trening językowy, z którego wychodzisz bardziej pewny siebie i oswojony z interakcjami w języku obcym. Im więcej tego typu rozmów przeprowadzisz, tym łatwiej będzie Ci się później otworzyć przed obcokrajowcami. Co więcej, przezwyciężysz nieśmiałość i zmniejszysz lęk przed mówieniem oraz popełnianiem błędów.

#2 Dodatkowa motywacja

Spotkania sam na sam nie stwarzają takiego pola do rywalizacji jak zajęcia grupowe. Nawet jeśli starasz się skupić tylko na sobie, w towarzystwie nie unikniesz całkowicie porównywania się. Od czasu do czasu przejdzie Ci przez myśl, że ktoś z grupy poczynił znaczące postępy i że warto byłoby się w czymś podciągnąć. Zdrowe konkurowanie jest zupełnie naturalne i może dodatkowo napędzać do działania.

#3 Nowe otoczenie

Kurs grupowy to również inne otoczenie. Tutaj poznajesz nowych ludzi oraz nawiązujesz kolejne znajomości, które mogą zamienić się w przyjaźń. Możesz też porozmawiać o zajęciach bez potrzeby wyjaśniania najmniejszych szczegółów. Krótko mówiąc, masz swoje grono znajomych, którzy przechodzą przez podobne wyzwania, rozumieją Cię i dlatego wszystkim jest raźniej. Zyskujesz więc coś, czego prawdopodobnie nie otrzymasz na kursie indywidualnym.

#4 Więcej wrażeń

Jakaś osoba opowie żart, ktoś inny podzieli się osobistą historią. Na zajęciach grupowych zazwyczaj sporo się dzieje, dlatego zapewniają więcej wrażeń i co za tym idzie – bardziej zapadają w pamięć. Ekstrawertycy, którzy lubią uczyć się z innymi, poczują się w swoim żywiole! A co jeśli masz introwertyczną naturę i od zawsze byłeś zamknięty w sobie? Cóż, to wcale nie oznacza, że trzeba się ograniczać. Dzięki unikalnym rozwiązaniom nie musisz bez przerwy dyskutować. Zamiast tego możesz spróbować wszystkiego po trochu, jak np. podczas interaktywnego kursu konwersacyjnego.

#5 Pole do popisu

Szkoła nie tylko ćwiczy umysł, ale i hartuje charakter. Dlatego nawet jeśli nie czujesz się komfortowo, kiedy pozostali uczestnicy kursu widzą Twoje potknięcia, nie zapominaj, że to działa w obie strony. Uczysz się na błędach innych, kiedy to oni są korygowani przez lektora i dzięki temu nie musisz popełniać tej samej gafy. Ponadto Twoje postępy są zauważane przez szersze grono, a to dodaje Ci skrzydeł i zwiększa wiarę we własne umiejętności.

Ucz się z innymi i za pomocą platformy e-learningowej. Otwórz się na nowe możliwości i sprawdź kursy językowe w ProfiLingua. Nasz specjalny kurs grupowy przygotuje Cię do autentycznych rozmów i zapewni dodatkową rozrywkę.