Dobra znajomość języków obcych otwiera niejedne drzwi - do awansu zawodowego, zmiany pracy, dostania się na wymarzone studia czy większych możliwości podróżowania po całym świecie. Umiejętność komunikacji w językach innych niż ojczysty sprzyja również samorozwojowi, poszerza horyzonty i pozwala rozwijać pasje. Jeśli zależy Ci na szybkiej nauce angielskiego, niemieckiego lub innego języka obcego, zainwestuj w kurs przyspieszony. Na czym polegają takie kursy i dlaczego są skuteczne? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Do kogo adresowane są intensywne kursy języka obcego?

Intensywna nauka języka obcego to świetne rozwiązanie dla Ciebie, jeśli:

  • chcesz szybko powtórzyć i usystematyzować swoją wiedzę
  • zależy Ci na przełamaniu bariery językowej
  • wkrótce wyjeżdżasz za granicę i stoisz przed koniecznością szybkiej nauki wybranego języka
  • czeka Cię ważny egzamin (matura, certyfikat językowy, np. FCE,CAE lub TELC)
  • planujesz zmienić pracę i musisz podnieść swoje kompetencje językowe w krótkim czasie
  • chcesz wykorzystać urlop lub wakacje na zrobienie czegoś pożytecznego dla siebie.

Na czym polegają przyśpieszone szkolenia językowe?

Czym różni się kurs przyspieszony od standardowego? Przede wszystkim ilością kontaktu z językiem i intensywnością pracy. W zależności od konkretnej oferty może on trwać od tygodnia do kilku miesięcy. Najczęściej zajęcia prowadzone są codziennie, nawet po kilka godzin. Słuchacze muszą zdawać sobie sprawę, że kurs intensywny wiąże się z dużą ilością poświęconego czasu i pracy, niezbędnej do opanowania szerokiego zakresu materiału. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku kursu standardowego, ćwiczone są i rozwijane wszystkie kluczowe kompetencje: słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie. Nacisk kładziony jest jednak przede wszystkim na udoskonalanie umiejętności komunikacji, w związku z czym konwersacje zajmują poczesne miejsce w programie nauczania.

Dlaczego kursy intensywne są skuteczne?

Język obcy warto ćwiczyć podczas kursów przyspieszonych ze względu na ich wysoką skuteczność. Intensywność nauki pozwala na stworzenia warunków niemal pełnego zanurzenia w języku, czyli jednej z najbardziej efektywnych metod uczenia się języków obcych. Kiedy spędzasz kilka godzin dziennie w otoczeniu danego języka, zapamiętujesz o wiele więcej i szybciej. W krótszym czasie jesteś w stanie nauczyć się większej partii materiału, niż podczas standardowego kursu, a krzywa efektywności szybuje w górę.


Drugą bardzo ważną sprawą jest szybsze przełamanie bariery językowej. Kursanci “zanurzeni” w języku łatwiej pokonują blokadę w mówieniu, są z nim bardziej “oswojeni”, a na wyższych poziomach, osiągają najważniejsze - zaczynają nie tylko mówić, ale przede wszystkim myśleć w języku obcym. Dzięki temu są w stanie formułować swoje wypowiedzi bezpośrednio po angielsku, niemiecku, czy np. szwedzku, eliminując z całego procesu język polski.


Jeżeli marzysz o szybkiej nauce języków obcych, sprawdź ofertę szkoły ProfiLingua. Nasze 30-dniowe kursy intensywne pozwolą Ci znacząco podnieść praktyczne umiejętności językowe pod okiem profesjonalnych lektorów.

{{cta('9cebcca4-1735-4db0-b45b-5f8e765cb122','justifycenter')}}

Formularz Kontaktowy

Czy chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą w celu zaproponowania Ci odpowiedniego kursu? Wypełnij poniższy formularz:

    Wyrażone powyżej zgody można wycofać w dowolnym momencie.